اعتماد کلید مبارزه با این بیماری همه گیر

از مارس 23, نروژ, سوئد, دانمارک و فنلاند شده اند قادر به مهار coronavirus با کمتر از 25 مرگ و میر در هر. در مقابل منطقه لومباردی در ایتالیا تجربه کرده است و تقریبا رشد نمایی از سرایت با قریب به 3500 نفر مرگ و میر—با وجود آن داشتن تقریبا همان جمعیت سوئد و حدود دو برابر است که از هر یک از دیگر کشورهای اسکاندیناوی. یکی به احتمال زیاد دلیل این تفاوت این است که بر خلاف ایتالیایی نوردیک مردم لذت بردن از فوق العاده سطوح بالای سیاسی و اجتماعی اعتماد است که آنها اعتماد به نفس است که همسایگان خود و دولت خود را خواهد رفتار مسئولانه است. برای مثال 2014 بررسی نشان داد که 74 درصد از مردم نروژ بر این باور است که “اکثر مردم می توان اعتماد کرد” در حالی که در ایتالیا این رقم 29 درصد است. به طور مشابه 60 درصد از نروژی ها اعتماد خود را به نهادهای سیاسی اما در ایتالیا تنها 21 درصد انجام دهد.

اعتماد است که احتمالا کلید حاوی این بیماری همه گیر. دولت ها در سراسر جهان به دنبال محدود کردن گسترش ویروس با تحمیل و یا نشان می دهد محدودیت در چگونه مردم حرکت در اطراف و ارتباط برقرار کردن. برخی از این دستورالعمل ها دشوار برای به اجرا درآوردن بنابراین موفقیت آنها بستگی به این دارد که تا چه حد مردم به طور داوطلبانه از آنها اطاعت كنيد. ما قرار نیست به ملاقات با دوستان و خانواده به خصوص کسانی که مسن هستند و یا برخی از مشکل پزشکی زمینه ای. فقط به عنوان مهم است ما نباید خالی فروشگاه ها با احتکار مواد غذایی و سایر ملزومات.

مشکل این است که برای توصیه و یا مقررات به کار ما نیاز به اعتماد شهروندان ما به عنوان به خوبی به عنوان نهادهای دولتی هستند که صدور آنها. اگر مردم باور ندارند که دیگران در حال رفتن به بازی با این رمان و قوانین محدود کننده آنها بعید است به پایبندی به آنها را خود. که بد نتیجه می آید از این به اصطلاح مشکل اقدام جمعی شناخته شده در علوم اجتماعی است که ناشی میشود که اقداماتی که منجر به منافع مشترک به ظاهر در تضاد با کسانی که استفاده فردی است. یک مثال معروف است که “تراژدی عوام” که ابتدا با شناسایی shepherded حیوانات کاهش داد زمین های عمومی. در شرایط خاص کسانی که دنبال منطقی خود را از منافع تولید نتایج بدتر برای خود از اگر آنها عمل کرده و بر اساس روابط متقابل و انتظار از دیگران برای انجام همان.

پیچیده مشکل خود انجام نبوت به عنوان شرح داده شده توسط جامعه شناس ویلیام اسحاق توماس در سال 1928 با جمله: “اگر مردان تعریف موقعیت های واقعی آنها واقعی هستند در عواقب خود را.” نگاهی به احتکار مواد غذایی است. اگر تعداد زیادی از مردم بر این باورند که احتکار را آغاز کرده است حتی کسانی که معتقد هستند که آن را مضر به احتمال زیاد شروع به احتکار برای ترس از نداشتن به اندازه کافی به غذا خوردن. بنابراین فقدان اعتماد اجتماعی منجر به یک نتیجه است که بدتر است برای تقریبا هر کس: فروشگاه خالی خواهد بود. بدترین خاموش خواهد شد و افراد مسن و یا معلول که نمی تواند از خانه به اندازه کافی منابع و یا کسانی که بیش از حد ضعیف برای خرید بسیاری از مواد غذایی در یک زمان. همان می رود برای انزوای اجتماعی. اگر کسی معتقد است که بیشتر از دیگران در جامعه خود هستند و نه ماندن در خانه آن را حس می کند کمی برای او و یا او را به در اقلیت که از تنهایی رنج می برد.

اعتماد به دولت است که البته لازم است اگر شهروندان در حال رفتن به دنبال دستورالعمل آن است که صدور. اما مردم ممکن است بسیاری از دلایل بی اعتمادی به خود سیاستمداران و مدیران. ممکن است برخی بر این باورند که آنها فاقد صلاحیت لازم; دیگران ممکن است فکر می کنم که کسانی که در قدرت هستند نه خدمت “مردم” اما در عوض در یک رابطه مخفیانه با گوناگون اقتصادی و سیاسی نخبگان. رسانه های جدید وضعیت همچنین اجازه می دهد تا همه نوع از تئوری های توطئه به شکوفا.

مهمتر هر دو اعتماد اجتماعی و سیاسی اعتماد تا حد زیادی متفاوت است در میان ملت ها و گاهی هم در درون آنها. در چین به عنوان مثال نزدیک به 80 درصد دولت است که به آنها اعتماد خود را از دولت و حدود 60 درصد بر این باورند که “اکثر مردم می توان اعتماد کرد”—که تا حدودی ممکن است توضیح دهد که چرا با وجود اولیه اشتباه چین می تواند در جلوگیری از این بیماری همه گیر و نه به سرعت. متاسفانه یک این سطح از هر دو اجتماعی و سیاسی اعتماد در ایالات متحده که در اواخر دهه 1960 و پس قابل ملاحظه ای کاهش یافته است. کمتر از 40 درصد از آمریکایی ها اعتماد به یکدیگر و حتی کمتر — در حدود 20 درصد—اعتماد خود را به دولت. این ارقام نشان می دهد که در صورت عدم وجود فوری اعتماد سازی با جامعه مدنی و دولت ایالات متحده ممکن است پیدا کردن همه گیر فوق العاده دشوار باشد.

مقاله مرتبط

چگونه اعتماد دام استمرار نابرابری

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de