درخت حلقه ‘کپسول زمان’ یک سرنخ به Thera آتشفشان رمز و راز

حلقه های درخت ممکن است کمک کند با دقت اشاره کردن که Thera فوران آتشفشان به درون یک سال از تقویم تاریخ.

این شواهد جدید می تواند حمایت از یک فوران تاریخ حدود 1560 پیش از میلاد.

به عنوان شارلوت پیرسون اسکن یک خرما به اندازه تکه از درخت کهن او متوجه یک حلقه است که نگاه “غیر منتظره نور” و او ساخته شده بدون توجه به آن فکر دوم.

“در هر درخت حلقه شما باید این کپسول زمان که شما می توانید باز کردن.”

سه سال بعد و مسلح با روش جدید و تکنولوژی او کشف کرد که نور حلقه ممکن است علامت سال که Thera آتشفشان در جزیره یونانی سانتورینی فوران بیش از باستان تمدن Minoan.

تاریخ فوران است که یکی از بزرگترین بشریت تا همیشه شاهد بحث شده است برای چندین دهه است.

پیرسون استادیار تاریخ شماری درختی و انسان شناسی در دانشگاه آریزونا است منجر نویسنده مقاله جدید در مجموعه مقالات آکادمی ملی علومکه در آن او و همکارانش با استفاده از یک رویکرد ترکیبی برای تعیین تاریخ تقویم به دنباله ای از حلقه های درخت که در طول دوره که در طی آن Thera گرفت.

A ring of islands sit around what was the Thera volcano
این Santorini, (Caldera) است و آنچه را پشت سر گذاشت از Thera فوران. (اعتبار: استیو جوروستون/U. آریزونا)

درخت حلقه ‘کپسول زمان’

“در هر درخت حلقه شما باید این کپسول زمان که شما می توانید باز کردن” پیرسون می گوید.

رشد درختان مطابق با شرایط محیط زیست محلی خود. هر سال درختان تولید یک لایه جدید از متحدالمرکز رشد به نام درخت حلقه است که می تواند رکورد اطلاعات در مورد بارندگی و درجه حرارت و آتش سوزی, خاک, شرایط, و بیشتر. درختان حتی می توانید ضبط فعالیت های خورشیدی آن را به عنوان واکس و دیگر کم.

هنگامی که یک توالی حلقه از درختان در سنین مختلف هستند همپوشانی و افزود: آنها می span صدها یا هزاران سال ارائه بینش در مورد گذشته شرایط آب و هوایی و متن به صورت همزمان تمدن.

“طولانی ترین گاهشماری در جهان به عقب کشیده 12000 سال است. اما در مدیترانه مشکل این است که ما لازم نیست که کامل و مستمر رکورد رفتن به زمان Thera,” پیرسون می گوید.

“ما ثبت آخرین 2000 سال بسیار خوب, اما پس از آن فاصله وجود داره. ما باید حلقه های درخت از دوره قبلی است اما ما دقیقا نمی دانند که تاریخ این حلقه مربوط به. این چیزی است که به نام ” شناور گاهشناسی.'”

پر کردن این شکاف می تواند کمک به پین کردن Thera فوران تاریخ و رنگ آب و هوایی زمینه برای تمدن های مختلف که با افزایش و کاهش یافت و در طول برنز و آهن سنین که هم میرسد بین 5000 و 2500 سال پیش.

“تا زمانی که شما می توانید با قرار دادن دقیق یک سال در حوادث در مقیاس است که باعث می شود حس به مردم—یک سال—آن را کاملا به عنوان قدرتمند” پیرسون می گوید. “این مطالعه این است که واقعا در مورد مصرف (من coauthor و درخت حلقه آزمایشگاه استاد پژوهش) پیتر Kuniholm را گاهشناسی که او هم قرار دادن بیش از 45 سال کار و قدمت آن را در یک راه ممکن است قبل از. مهمتر از آن ثابت شده است در زمان فقط به عنوان اگر ما تا به حال پر درخت ما حلقه شکاف است.”

سنجاق کردن Thera فوران آتشفشان

پس از آغاز به کار آزمایشگاه Tree-Ring تحقیقات در سال 1937 یک مجموعه ای از درخت حلقه نمونه از سراسر جهان جمع شده در کمتر از شرایط ایده آل در زیر آریزونا ورزشگاه. اما پس از اتمام دانشگاه به روز رسانی برایانت Bannister درخت حلقه ساختمان در سال 2013 گزینش تیم به رهبری توسط پیتر Brewer شده است جابجایی سازماندهی و حفظ نمونه برای تحقیقات آینده است.

“این مجموعه که تاسیس این زمینه از درخت حلقه تحقیقات و آن را تا کنون در جهان بزرگترین” Brewer می گوید. “محققان آمده بیش از همه به استفاده از مجموعه ما.”

“این فقط کهنه پر از باقی مانده از جنگل های باستانی و سایت های باستان شناسی که دیگر وجود داشته باشد و آن شامل چوب نمونه که اساسی در رشد این رشته از تاریخ شماری درختی” پیرسون می گوید.

این مجموعه شامل چوب از Midas تپه Tumulus در Gordion در ترکیه—یک غول آرامگاه مردی که به احتمال زیاد Midas’ پدر یا جد پدری.

The stacked timbers form large, high walls, with a researcher standing on a step ladder to reach an upper plank
حلقه های درخت را تشکیل می دهند که Gordian گاهشناسی شد منابع از چوب ساخته شده است که تا آرامگاه پوشش در Midas تپه Tumulus در Gordion در ترکیه است. (اعتبار: ریچارد Liebhart/U. آریزونا)

از چوب این Kuniholm شده است ساختمان یک درخت حلقه گاهشناسی از دریای مدیترانه برای نزدیک به نیم قرن. با هم Kuniholm رکورد از سال پیش از میلاد دوره دهانه بیش از 2000 سال از جمله درختان در حال رشد downwind از Thera فوران ساخت آن کلید به تیم تحقیق.

با وجود طول این گاهشناسی آن باقی مانده بدون تاریخ. برای پین کردن این تیم تصمیم به سعی کنید چیزی جدید.

هنگامی که اشعه کیهانی از فضا وارد جو زمین نوترون در برخورد با اتم نیتروژن به ایجاد یک رادیو اکتیو نسخه از کربن به نام کربن-14 که گسترش در اطراف این سیاره است. دیگر زندگی بر روی زمین از جمله حلقه های درخت انتخاب کنید تا کربن-14 و چون درخت-حلقه قفل دور اندازه گیری کربن-14 برای هر سال که آنها رشد می کنند, آنها را نگه دارید الگوهای نشان میدهد که چگونه کربن-14 سطح در طول زمان تغییر. این الگوها از کربن-14 در حلقه های درخت در سراسر جهان باید مطابقت.

پیرسون و تیم او با استفاده از الگوهای از کربن-14 اسیر در Gordion حلقه های درخت به لنگر شناور گاهشناسی به الگوهای مشابه از دیگر تقویم-مورخ درخت حلقه توالی.

“این یک راه جدید برای لنگر شناور درخت حلقه chronologies که باعث می شود استفاده از سالانه دقت از درخت حلقه” پیرسون می گوید.

به اعتبار یافته های خود را در این تیم تبدیل به تقویم مورخ حلقه بالا-ارتفاع bristlecone سنبه از غرب آمریکای شمالی است که زندگی در همان زمان به عنوان Gordion.

“وقتی زیادی وجود دارد فوران های آتشفشانی آن اغلب زخم bristlecone توسط انجماد در طول فصل رشد ایجاد یک فراست حلقه می گوید:” دوم نویسنده متی Salzer یک دانشمند محقق در درخت حلقه آزمایشگاه.

“سپس ما در مقایسه با تاریخ فراست حلقه با آنچه که قرار بود در مدیترانه درختان که در پاسخ به آتشفشان با رشد گسترده تر حلقه. و آن کار می کرد. آن نشان داد که گسترده حلقه در مدیترانه گاهشناسی رخ داده است در همان سال به عنوان فراست حلقه در bristlecone. در زمان ما که به تایید که قدمت احتمالا درست است.”

این تیم سپس به فکر استفاده از یک قطعه جدید از تکنولوژی در آزمایشگاه به نام X-ray fluorescence دستگاه برای اسکن چوب برای تغییرات شیمیایی.

“ما اسکن تمام مدت در سراسر هنگامی که ترا شناخته شده است که اتفاق افتاده است” پیرسون می گوید: “و ما شناسایی شده بسیار اندک کاهش کلسیم راست جایی که من دیدم این فندک حلقه سال پیش.”

در حالی که آن را با اندکی نوسان قابل توجهی است و رخ می دهد تنها در یک نقطه و در سال حدود 1560 پیش از میلاد.

“ما قرار داده است که در این مقاله و آزمایشی نشان می دهد این تاریخ ممکن برای Thera,” پیرسون می گوید.

چیزی تغییر شیمی محیط زیست که در آن درخت رشد; اسید رسوب از یک آتشفشان یکی امکان آتش سوزی دیگر است اما از آنجا که تاریخ اتفاق می افتد همزمان با دیگر درخت حلقه نشانگر به صورت عمده فوران پيرسون او می گوید آن را به ارزش بیشتر اکتشاف.

“من فکر می کنم به انجام علم شما باید همه چیز را بررسی و نگه داشتن ذهن باز تا زمانی که اطلاعات کافی می آید با هم” پیرسون می گوید. “این یکی دیگر از قطعه کوچک از پازل است.”

منبع: دانشگاه آریزونا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>