درمان “اخلاقی” صدمات

بسیاری از ما می دانیم که آزار دهنده احساس پشیمانی می آید که از دردناک بیش از برخی از واقعی یا درک تخلف از گذشته ما است. شاید ما آزار کسی به طور مستقیم و یا موفق به عمل هنگامی که ما احساس می کنیم باید. این احساس به ارزش: گناه, زمانی که آن را تطبیقی انگیزه ما برای ارزیابی حضور خود و شاید به ترمیم اقدام و یا به دو بار فکر می کنم دفعه بعد ما مواجه با یک وضعیت مشابه است.

اما آنچه در مورد زمانی که این گناه است که بر اساس اقدامات صورت گرفته در زندگی یا مرگ شرایطی—از جمله در میدان جنگ و یا در یک اتاق اورژانس—و مجزا nonadaptive? چه اتفاقی می افتد زمانی که یک عمل که بود و یا حداقل به نظر می رسید بسیار مهم و موجه در یک لحظه از سختی reanalyzed در حال حاضر با عنصر حیاتی از یک تهدید فوری برای زندگی حذف شود ؟ آنچه در مورد زمانی که آن را افزایش می دهد به یک گناه می شود که بیشتر ناراحت کننده در طول زمان و مخلوط می شود تا با شرم اجتناب و ناامیدی ؟

این نوع از احساس گناه است که در ارتباط با اخلاقی آسیب یک دوره شرح داده شده توسط برت Litz از دانشگاه بوستون و همکارانش در سال 2009 به عنوان روانی خرید اینترنتی از “اخلاقی مضر حوادث مانند ارتکاب عدم جلوگیری و یا شهادت به اعمال تجاوز [خود] عمیقا برگزار اخلاقی باورها و انتظارات است.” در سال های اخیر مفهوم تولید شده تا به مقدار زیادی از تحقیقات توجه بسیاری از آن با تمرکز بر آمریکا جانبازان که موفق به پاسخ خوبی به درمان اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) یا توصیفی تجزیه و تحلیل از شیوع آن در میان ژنرال کهنه کار جمعیت. اگر چه علائم و نشانه های اخلاقی آسیب با هم همپوشانی دارند در بسیاری از جهات با کسانی که از PTSD (و این دو اغلب با هم می آیند) تحقیقات نشان داده است آنها را به طور مجزا شرایط اخلاقی آسیب باعث درد و رنج بزرگ حتی در جانبازان که نمی شد تشخیص داده شده مبتلا به PTSD. با ترس جنبه PTSD وجود ندارد و در کسانی که مبتلا اخلاقی آسیب بسیاری از آنها در نتیجه فاقد شرایط لازم برای درمان آن بیماری و یا درمان را دنبال و در همه. وجود انگیزه بزرگ به pathologize اخلاقی آسیب, اما درک مشکلات منحصر به فرد آشکار در این متمایز دولت ممکن است کلیدی برای توسعه درمان های موثر تر برای بسیاری از هزاران نفر از جانبازان مبتلا به جنگ مربوط به تروما است.

هر چند PTSD علائم مانند اجتناب از یادآوری از این رویداد آسیب زا و سرزده الگوهای فکری نیز ممکن است در حال حاضر در اخلاقی آسیب آنها به نظر می رسد در خدمت مقاصد مختلف با افراد مبتلا به PTSD اجتناب از ترس و اخلاقی افراد مبتلا به آسیب اجتناب از شرم باعث. چند مقایسه مطالعات PTSD و اخلاقی آسیب وجود داشته باشد و در عین حال شده است وجود دارد و تحقیقاتی که به طور غیر مستقیم مقایسه دو شرایط توسط افتراق مبتنی بر ترس و غیر مبتنی بر ترس (یعنی اخلاقی آسیب) اشکال PTSD شده اند که نشان داده اند متفاوت neurobiological نشانگر. در زمینه نظامی وجود دارد نمونه های بی شماری از برنامه به طور بالقوه از نظر اخلاقی مضر حوادث (PMIEs) است که می تواند شامل کشتن و یا زخمی شدن دیگران درگیر شدن در عذاب و یا نامتناسب خشونت و یا عدم صرفه جویی در زندگی یک دوست, کودک و یا غیر نظامی. تجربه PMIEs نشان داده شده است منجر به یک محدوده بزرگتر از ناراحتی روانی علائم از جمله سطوح بالاتری از احساس گناه و خشم و شرم و افسردگی و انزوای اجتماعی از کسانی که دیده می شود در سنتی PTSD پروفایل.

گناه را دشوار است به آدرس در درمان و اغلب همچنان زیر استاندارد درمان PTSD (است که اگر فرد مبتلا قادر به دسترسی به درمان). این ممکن است در واقع یک عامل در بیش از 49 درصد از جانبازان که ترک مبتنی بر شواهد درمان PTSD یا چرا در زمان نزدیک به 72 درصد از افراد مبتلا است که با وجود معنی دار بهبود در علائم خود را نمی کند در واقع بهبود به اندازه کافی پس از این درمان برای PTSD تشخیص برداشته شود. اغلب اخلاقی آسیب علائم که در حال حاضر در کلینیک خطاب طریق سنتی درمان PTSD با افکار و احساس گناه و شرم درمان به طور مشابه به دیگر تحریف معارف. زمانی که گناه و رویدادهای آن مربوط به درمان به عنوان “یک احساس و نه یک واقعیت” به عنوان روانشناس لیزا Finlay قرار داده و آن را در یک 2015 کاغذ وجود دارد تلاش برای کاهش یا از بین بردن چنین احساسات در حالی که گرفتن یک میانبر برای جلوگیری از تجربه کسانی که مشروع و معقول پس از جنگ در زمان فعالیت. ادامه Finlay اظهار داشت که “این ایده که ما ممکن است به خوبی به عنوان یک حرفه در صحبت کردن مردم از گناه و پیروی خود را از دخالت در حوادث آسیب زا است frighteningly کوته بینانه در بیشتر راه بیش از یک است.” از یک سو احساس گناه و شرم و اخلاقی آسیب علائم می تواند یک میزبان از درد و رنج روانی و حتی خود رفتارهای مخرب در حالی که از سوی دیگر “درمان” آنها را بدون اجازه دادن فضا به روند مشروعیت خود را و اثرات طولانی مدت در فرد مبتلا به, اخلاقی, اجتماعی و مذهبی چارچوب می تواند سفید کردن جنگ بدون پرداختن به هسته اصلی آن است.

اخلاقی آسیب به خصوص در خارج از ایالات متحده است که درک ضعیف و پیامدهای آن گزینه های مختلف درمان هستند حتی کمتر درک. آنچه مشخص است این است که در سراسر جهان کسانی که مبتلا به بیشتر های اخلاقی آسیب باید دشواری پرداختن به اختلافات داخلی خود و عدم انجام این کار می تواند منجر به علائم جسمانی خروج از تعامل اجتماعی رابطه ناسالم عملکرد و مخاطره آمیز و یا خود رفتارهای مخرب. درمان مبتنی بر افزایش تمایل به تجربه دردناک احساسات در حال توسعه بیشتر روانی و انعطاف پذیری و درک و نسبت به ارزش های شخصی که ممکن است نقض شده است در طول خدمات نشان داده اولیه مزایای اخلاقی رنج می برد آسیب است. پایه مستاجر از تمام برنامه های درمان, با این حال به نظر می رسد تمایل درمانگر به منظور تسهیل تجربه بيماران گناه و شرم بر اساس احساسات در یک اکتشافی و nonjudgmental مد بدون جابجایی و یا delegitimizing حضور خود را.

درک اخلاقی آسیب از اهمیت زیادی داده می شود تعدادی از جانبازان که به نظر نمی رسد برای بهره مندی از سنتی درمان PTSD سطح بالایی از گناه علائم در میان کهنه جمعیت و صدای پزشکان که توصیف اخلاقی آسیب بدون داشتن ابزار برای مقابله با آن است. این مفهوم می تواند به اثبات مربوط به درک سطوح بالای فرسودگی شغلی در کارکنان پزشکی و, در واقع, حتی در کسانی که با مشاغل در مواجهه با سطوح بالایی از قرار گرفتن در معرض از نظر اخلاقی مشکل ساز حالات مانند روزنامه نگاری. اخلاقی آسیب را فراهم می کند یک فرصت ایده آل برای رویکردهای چند رشته ای است که شامل توجه به معنوی و اجتماعی و روانی قطعات. در حالی که بسیاری از درمانگران و پژوهشگران ادعا می کنند که با توجه به احساس گناه و شرم علائم در حال حاضر در خود را تروما درمان مبتنی بر این تحقیقات نشان می دهد که احساس خیانت و خشم نسبت به نیروهای نظامی هستند آسان تر برای درمانگران برای نخستین بار باز کردن از نظر اخلاقی مشکوک اعمال مرتکب شده فرد مبتلا. برخورد با کسانی که معضلات اخلاقی است به مراتب مشکل تر است به معده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>