پیوند سلول های مغز تعمیر MS آسیب در موش

زمانی که محققان پیوند خاص مغز انسان سلول های به مدلهای حیوانی مبتلا به مولتيپل اسکلروزيس و دیگر ماده سفید بیماری سلول های تعمیر آسیب و ترمیم عملکرد بر اساس یک مطالعه جدید.

این مطالعه فراهم می کند و یکی از نهایی قطعه از شواهد علمی لازم برای پیشبرد این استراتژی درمان برای آزمایش های بالینی.

“این یافته ها نشان می دهد که از طریق پیوند انسان و سلول های گلیال ما به طور موثر می تواند رسیدن به ترميم در مغز بالغ می گوید:” منجر نویسنده استیو Goldman, استاد مغز و اعصاب و علوم اعصاب در دانشگاه مرکز پزشکی روچستر و co-مدیر مرکز ترجمه Neuromedicine.

“این یافته ها قابل درمان مفاهیم و نشان دهنده یک اثبات مفهوم برای آینده آزمایشات بالینی برای اسکلروز متعدد و بالقوه دیگر بیماری های عصبی.”

همانطور که در گزارش همراه گزارشیافته ها نشان دهنده اوج بیش از 15 سال تحقیق درک حمایت از سلولهای موجود در مغز به نام گلیا, چگونه سلول های توسعه و عملکرد و نقش آنها در اختلالات عصبی.

گلدمن آزمایشگاه توسعه تکنیک های دستکاری شیمیایی سیگنالینگ از جنینی و پرتوان القاشده سلول های بنیادی برای ایجاد گلیا. یک نوع از این, به نام گلیال سلولهای epc را افزایش می دهد به مغز اصلی پشتیبانی سلولهای آستروسيت ها و oligodendrocytes که نقش مهمی در سلامت و سیگنالینگ عملکرد سلول های عصبی.

در اسکلروز چندگانه یک اختلال خود ایمنی سلول های گلیال هستند از دست رفته در طول دوره بیماری. به طور خاص به سیستم ایمنی بدن حمله oligodendrocytes. این سلول ها را ماده ای به نام میلین که به نوبه خود تولید “عایق کاری” است که اجازه می دهد تا همسایه سلول های عصبی به برقراری ارتباط با یکدیگر.

به عنوان میلین از دست داده است در طول بیماری سیگنال ها بین سلول های عصبی مختل شدن که منجر به از دست دادن عملکرد در انعکاس حسی حرکتی و اختلالات شناختی.

در مراحل اولیه این بیماری به عنوان عود مولتیپل اسکلروزیس oligodendrocytes دوباره پر کردن از دست ميلين. اما در طول زمان این سلول ها تبدیل به خسته شده دیگر نمی تواند در خدمت این تابع و بیماری می شود پیشرونده و برگشت ناپذیر است.

در مطالعه جدید گلدمن آزمایشگاه نشان داد که زمانی که محققان پیوند انسان گلیا سلولهای epc به موش بالغ مدل های پیشرونده مولتیپل اسکلروزیس سلول های مهاجرت به جایی که مغز آنها مورد نیاز ایجاد شده جدید oligodendrocytes و جایگزین از دست ميلين.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که این روند ترميم بازیابی عملکرد حرکتی در موش. محققان معتقدند این روش همچنین می تواند اعمال می شود به سایر اختلالات عصبی مانند اطفال leukodystrophies—دوران کودکی بیماری ارثی است که در آن میلین نتواند به توسعه—و انواع خاصی از سکته مغزی موثر بر ماده سفید در بزرگسالان است.

یک دانشگاه روچستر اندازی شرکت Oscine درمان در روند توسعه پژوهش است. شرکت تجربی پیوند درمان مولتیپل اسکلروزیس و سایر گلیال بیماری ها مانند بیماری هانتینگتون در حال حاضر تحت اوایل FDA بررسی به صورت کارآزمایی بالینی. گلدمن علمی موسس یک افسر و دارای حقوق صاحبان سهام در شرکت.

موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی, دکتر میریام و شلدون G. Adelson تحقیقات پزشکی بنیاد Mathers بنیاد خیریه نیویورک تحقیقات سلول های بنیادی برنامه Oscine شرکت سانا بیوتکنولوژی بودجه کار می کنند.

گلدمن نیز دارای یک انتصاب در دانشگاه کپنهاگ. این Novo Nordisk بنیاد و Lundbeck بنیاد پشتیبانی از کار خود را وجود دارد.

منبع: دانشگاه روچستر

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>