پیشگام ستاره شناس مارگارت Burbidge, که کمک به فاش کردن آنچه اتفاق می افتد در داخل ستاره می میرد در 100

مارگارت Burbidge, یک ستاره شناس ساخته شده است که کمک های حیاتی به درک ما از آنچه اتفاق می افتد در داخل ستاره ها و کسانی که مشغول به کار در ابزار برای تلسکوپ فضایی هابلدرگذشت در 100.

دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو که در آن Burbidge کار کرده بود و از سال 1962 تا سال 1988 اعلام کرد مرگ او در توییتر شنبه (6 آوریل) اشاره کرد که او مرده بود در روز شنبه (5 آوریل). Burbidge شد معروف ترین برای او کار احداث چگونه ستاره های تولید به طور فزاینده عناصر سنگین و توزیع آنها در سراسر جهان.

در 1950s این واقعیت است که عناصر متولد شده در ستاره ها در حال حاضر ایجاد شده است اما مکانیسم ناشناخته بود. Burbidge led چهار نفر تیم که منتشر شده 100 صفحه کاغذ ترسیم جزئیات و واکنش های است که در درون ستاره مشاهدات نجومی که حمایت از ایده و فرضی زنجیره ای از حوادث است که باعث می شود ستارگان انفجار که توزیع عناصر در سراسر فضا. یک همکار بعدها برنده جایزه نوبل برای این تیم تحقیقاتی در این ستارگان واکنش های.

مربوط به: دیدار با زن ریاضی دان که کمک کرد کشف پلوتون

“این اولین بار بود و هنوز هم مهم ترین کاغذ است که تا کنون نوشته شده است که در موضوع … به شما آشپزی چگونه شما را با عناصر و چرا” علامت Thiemens یک شیمیدان در دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو گفت: در بیانیه منتشر شده به مناسبت Burbidge تولد 100.

این کار منجر به برخی از نام مستعار Burbidge “بانوی استارداست” در به رسمیت شناختن نقش خود را کشف چگونه واکنش است که در درون ستاره ها ایجاد عناصر همه در اطراف ما.

Burbidge همچنین تحقیق quasarsیا سیاه چاله پرجرم درون آن باشد که با ایجاد سرعت بالا جت از جمله با استفاده از داده های جمع آوری شده توسط تلسکوپ فضایی هابل در اشیاء است. او را تشویق ساخت و ساز از هابل از جمله کار بر روی ضعف جسم طیف که هفت سال صرف مشاهده در فضا است.

مانند بسیاری دیگر از زنان ستاره شناسان انجام تحقیقات در قرن 20 Burbidge تا به حال به از طریق شکستن سیستمیک موانع به کار کرد. در یک نقطه او به دست اورد دسترسی به لیگ برتر رعایت تسهیلات با تظاهر به یک دستیار به شوهرش که او نیز یک ستاره شناس و است که همکاری او ستارگان شیمی کار می کنند.

بعد از آن در زندگی حرفه ای او کاهش یافته و برجسته جایزه برای زنان در نجوم نوشتن “زمان آن است که تبعیض به نفع و همچنین در برابر زنان در زندگی حرفه ای برداشته شود.”

متولد در سال 1919 Burbidge رشد در انگلستان سقوط در عشق با آسمان شب به عنوان یک کودک مشغول به کار در پدرش آزمایشگاه شیمی.

هنگامی که او را دیدم یک کهکشان مارپیچی برای اولین بار با توجه به اخترفیزیکدان Andreea فونت از دانشگاه جان مورز لیورپول بزرگداشت Burbidge را سده در گفتگواو نوشت: “من احساس آن تقریبا گناه می شود با بهره گیری از علم نجوم تا آنجا که در حال حاضر این کار من و منبع معیشت.”

ایمیل Meghan بارتلس در [email protected] یا او را دنبال کنید @meghanbartels. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im