برای جلوگیری از سل باکتری قطع آهن خود را تامین

محققان در حال حاضر حل دقیق ساختار حمل و نقل پروتئین مسئول تامین آهن برای باکتری است که باعث بیماری سل.

هنگامی که آهن حمل و نقل به باکتری مهار پاتوژن دیگر می تواند رشد تحقیقات نشان می دهد.

این می تواند باز کردن راه های جدید برای توسعه هدفمند سل مواد مخدر.

یکی از مخرب ترین عوامل بیماری زا که زندگی در داخل سلول های انسانی است مايکوباکتريوم توبرکلوزيس بهاین باکتری است که باعث بیماری سل. با توجه به سازمان بهداشت جهانی 1.5 میلیون نفر در سال 2019 از این بیماری است که به طور کلی تحت تاثیر قرار ریه ها.

ظهور مقاوم به چند دارو مايکوباکتريوم توبرکلوزيس سويه است که مقاوم در برابر بسیاری از موثر ترین ضد سل و مواد مخدر است که به ویژه نگران کننده است. به عبارت دیگر ما در نیاز فوری به داروهای جدید برای درمان سل است.

تمام موجودات زنده از جمله پاتوژن نیاز به آهن برای زنده ماندن. هنگامی که یک سلول انسان است آلوده به عوامل بیماری زا مانند مايکوباکتريومآن کاهش غلظت آهن را به حداقل و در نتیجه تلاش می کند به گرسنگی مهاجم.

سل باکتری ها به نوبه خود شروع به انتشار مولکول های کوچک به نام mycobactins. این می تواند اتصال آهن بسیار خوب و در نتیجه سرقت آن را از سلول میزبان. آهن دستگیر mycobactin است و سپس منتقل به باکتری توسط یک پروتئین به نام IrtAB.

یک تیم از محققان به رهبری مارکوس سیگر استاد در موسسه پزشکی میکروبیولوژی از دانشگاه زوریخ در حال حاضر در جزئیات تجزیه و تحلیل پروتئین مسئول حمل و نقل آهن از آلوده سلول میزبان به باکتری است.

“حمل و نقل پروتئین است که در واقع در غشاء باکتری ضروری است برای بقای عوامل بیماری زا. اگر IrtAB غایب است یا نه عملکرد مايکوباکتريوم دیگر نمی تواند تکثیر داخل سلول انسان می گوید:” سیگر.

با استفاده از ترکیبی از ابررساناها-ميکروسکوپ الکترونی و X-ray کریستالوگرافی محققان حل شد برای اولین بار با وضوح بالا از ساختار حمل و نقل پروتئین IrtAB. این تجزیه و تحلیل انجام شد با همکاری Ohad Medalia استاد بیوشیمی بخش.

با توجه به آن فضایی ساختار IrtAB متعلق به اصطلاح ABC صادرکنندگان است که به طور معمول درگیر در efflux از مولکول های خارج از سلول باکتری. “با این حال ما قادر به نشان می دهد که IrtAB در واقع واردات mycobactins به مايکوباکتريوم. بنابراین حمل و نقل مولکول ها در جهت مخالف از رود می گوید:” سیگر.

همراه با دانشمندان دانشگاه تگزاس با گروه تحقیقاتی شناسایی اضافی ویژگی حمل و نقل پروتئین IrtAB: آن را می توانید تغییر دهید و آهن محدود به mycobactin پس از آن است که وارد باکتری است. آهن منتشر شده است و در داخل سلول و خالی mycobactin می توان بازیافت.

“IrtAB یک هدف دارویی بالقوه به دلیل آن حذف کدها مايکوباکتريوم غیر فعال و ناتوان از عفونت است. با ما ساختاری و عملکردی توضیح از IrtAB ما باز راه به توسعه رمان سل داروهایی که مانع از آهن حمل و نقل به باکتری” سیگر می گوید.

“با در نظر COVID-19 یک بیماری است که همچنین بر ریه و سل به احتمال زیاد نقش مهم تر دوباره در آینده. آن را کاملا قابل تصور است که بیماران ضعیف توسط COVID-19 را نشان می دهد افزایش نرخ ابتلا به عفونت سل” او می افزاید.

این تحقیق به نظر می رسد در طبیعت. بودجه برای این پروژه تا حد زیادی از ERC Consolidator اعطای 2017 از شورای تحقیقات اروپا.

منبع: دانشگاه زوریخ

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>