برای جلوگیری از همه گیر بعدی, پایان, دسترسی نابرابر به منابع طبیعی

علم به ما می گوید که حیوانات-تعامل انسان است که به احتمال زیاد در پشت جهانی COVID-19 pandemic با این ویروس احتمالا ورود جمعیت انسانی از طریق تعامل با خفاش ها. در حالی که ممنوعیت جهانی حیات وحش تجارت یکی واضح پیشگیرانه گام است که می تواند گرفته شده است کافی نیست. ما نیاز به یک رویکرد جامع تر. برای جلوگیری از آینده بیماری های همه گیر ما باید reimagine ارتباط ما با محیط زیست و بی عدالتی که درایو تخریب آن.

حدود 75 درصد از بیماریهای عفونی هستند زئونوز یا یک نتیجه مستقیم از انسان و حیوانات تماس بگیرید. تعدادی از این بیماری ها با عناوین ساخته شده در سال های اخیر از جمله Zika ابولا, سارس, آنفلوآنزای پرندگان, MERS و البته در حال حاضر COVID-19.

با توجه به سازمان ملل متحد برنامه محیط زیست در میان رانندگان اصلی افزایش ویروس “سرريز” به جمعیت انسانی در حال نابودی جنگل های فشرده کشاورزی و تغییر آب و هوا. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که رویکرد جهانی به تولید کالا―از جمله کلیدی محصولات کشاورزی مانند گوشت گاو و خرما و روغن قهوه و کاکائو―تسهیل بیشتر کاهش منابع در کشورهای فقیر در کشورهای ثروتمند.

این منجر به جنگل زدایی و از دست رفتن تنوع زیستی―کلید رانندگان متقابل گونه انتقال بيماري. مناطق جنوب جهانی است که برای تولید این محصولات―جنوب صحرای آفریقا و جنوب شرقی آسیا و آمریکای لاتین―تمایل به نمی شود مصرف کنندگان خود را; به عنوان مثال در بسیاری از قهوه و کاکائو-تولید ملل بیش از 95 درصد از قهوه و کاکائو صادر می شود به جهانی شمالی و عمدتا شمال امریکا و اروپا

این الگوها همچنین آینه تغییرات آب و هوایی دینامیک: ضعیف سازمان ملل تمایل به رنج می برند مضر ترین اثرات تغییر آب و هوا با وجود این واقعیت است که کشورهای توسعه یافته دارای بیشترین مسئولیت جهانی انتشار گازهای گلخانه ای و نسل دیگر آلاینده های مضر. در حال حاضر وجود دارد شواهد روشنی از تاثیر تغییرات آب و هوا بر پشه بیماری های منتقله. حتی بسیار کوچک افزایش دما در حال حاضر تسهیل گسترش پشه ها به مناطق جدید که در آن مردم فاقد ایمنی به بیماری های آنها ادامه می دهند.

فرسایش محیط در کشورهای کمتر توسعه یافته تمایل به از دست دادن بزرگ حیوانات درنده ، پشت سمت چپ در حال خفاش ها موش ها و پشه بسیار گونه است که معمولا انتقال بیماری های زئونوز به مردم است. از دست دادن منابع طبیعی ترکیبات این مشکل را این گونه رقابت برای منابع کمتر. به عنوان آنها گسترش قلمرو خود در جستجوی غذا و مکان برای تکثیر این حیوانات مجبور به بیشتر مناطق پر جمعیت و آمد به طور فزاینده ای نزدیک در تماس با انسان است.

وقت آن است که برای اتصال نقطه. جهانی بیماری های عفونی بیماری های همه گیر مانند COVID-19 و دیگران غیر مستقیم ناشی از اقتصادی جهانی که بستگی به دسترسی نابرابر به قدرت و منابع است. در حالی که به محیط زیست آسیب موضعی است و در نتیجه از چشم برای اکثر مصرف کنندگان عواقب نیست. آنها گسترده و همانطور که ما در حال حاضر می دانم که به طور بالقوه کشنده است.

یک بیماری و یا جوانه – واکنش خاص است هرگز به اندازه کافی. به طور متوسط یک بیماری جدید سطوح در انسان هر چهار ماه. مگر اینکه جهانی محیط زیست, بهداشت و توسعه مسائل پرداخته نگر جدید بیماری های همه گیر خواهد شد و در ادامه به ظهور. اولویت جدید باید با توجه به کاهش مصرف سطوح بین بردن تجارت و نابرابری اقتصادی و ایجاد تولید پایدار سیستم را برای مردم و محیط زیست است.

فعلی coronavirus بحران را فراهم می کند ما با منحصر به فرد و لازم است فرصت به reimagine و بازسازی رابطه ما با محیط زیست است. سیاست بین المللی و طرح های توسعه باید اولویت بندی بهداشتی و زیست محیطی ، ایجاد پایدار و مداخلات موثر نیاز به یک شناخت بزرگتر علل زمینه ای جهانی تخریب محیط زیست و ژئوپولیتیک پویایی است که رشد اقتصادی یک اولویت بالاتر نسبت به سلامت انسان و جهان طبیعی است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>