برای جلب اعتماد در علم داستان

تحقیقات نشان می دهد که عدم بگویید یک داستان ممکن است منجر به عدم اعتماد در علم مانند شک در مورد تغییر آب و هوا.

“روایت تاثیر می گذارد و مخاطب را ادراک فرد است که ارائه پیام می گوید:” ملانی سبز, یک استاد ارتباطات در دانشگاه بوفالو.

سبز است coauthor از یک مطالعه جدید که نوبت غنی ادبیات فرد-ادراک بر سر آن نگاهی به ماهیت پیام بر درک ما از شخص ارائه آن به جای چگونه فرد تاثیر می گذارد درک ما از پیام.

“هر دو کیفیت—گرما و صلاحیت—افزایش می دهد با هم.”

“یافته های ما نشان می دهد که داستان در هنگام برقراری ارتباط می توانید بلندگو ظاهر گرم تر و قابل اعتماد به عنوان مخالف صحبت برخی از راه های دیگر از جمله به عنوان تنها ارائه آمار و ارقام می گوید:” سبز یک روانشناس اجتماعی و متخصص در روایت اجبار و قدرت داستان سرایی.

پژوهش در علوم ارتباطات با الهام از کار جدید. “ما می خواستیم به کشف این که چرا مردم گاهی اوقات distrusting از چه مقدار به بهترین شواهد ممکن است ما در بسیاری از مسائل” سبز می گوید.

مردم با تکیه بر دو ویژگی به ویژه زمانی که تشکیل برداشت از کسی: گرما و شایستگی با توجه به سبز است. گرما تعریف شده است به عنوان دوستانه و مفید و قابل اعتماد در حالی که صلاحیت مربوط به توانایی هوش و مهارت است.

پژوهش های قبلی نشان می دهد که مردم درک دانشمندان به عنوان هوشمند اما دور بالا و در صلاحیت اما کم گرما—کمبود که حاکی از عدم اعتماد.

“که ادراک ممکن است یک مانع ارتباط است که مسئول برای مردم اعتقاد داشتند که صرف نظر از کسی توانایی آنها هنوز هم ممکن است در بهترین منافع دیگران را در ذهن می گوید:” سبز.

“ما کار از ایده علوم ارتباطات اما نتایج را می توان در هر زمان وجود دارد کسی که به عنوان بالا در صلاحیت اما سرد و دور.”

“گفتن یک داستان ممکن است یک راه برای بهبود درک از گرما به دلیل داستان ایجاد همدلی و ما شروع به درک آنچه که شخصیت در روایت می خواهید از طریق.”

تست اعتماد در علم

محققان با انجام سه مطالعه با بین 235 و 255 شرکت کنندگان است. در دو مورد اول مطالعات مردم خواندن یک سناریو است که آنها را ملزم به ارائه مشاوره در بانک و یا مقصد تعطیلات یا با استفاده از داستان سرایی و یا اطلاعات آماری از قبیل توصیف چگونه یک خانواده عضو قادر به امن خانه تامین مالی به دلیل تلاش های یک افسر وام و یا در حال اجرا از طریق این بانک نرخ بهره و سطح رضایت مشتری.

در این مطالعه بعد مردم دوباره گفت: داستان و یا ارائه آمار با شنونده و سپس تصمیم گیری با آنها می خواستم به کار در یک وظیفه خاص.

برای هر مطالعه وجود دارد پاک کردن پشتیبانی برای پیام ویژگی های مانند انواع شواهد ذاتی در داستان و یا آمار موثر بر ادراک از منبع.

چرا علم ارتباط برقرار مقاومت در برابر ؟

سبز می گوید: او می داند که تردید دانشمندان در مورد داستان. او یکی از آن دسته از دانشمندان و متوجه خطرات از مردم رسم نتیجه گیری فراتر از یافته های تاسیس پژوهش است.

“به عنوان دانشمندان ما در حال آموزش به مراقب باشید در مورد محدودیت های داده های ما و به طور دقیق. یک داستان است که قصد ندارم به توضیح همه چیز,” او می گوید. “اما وجود دارد بسیاری از انواع داستان و ما می توانیم بحث در مورد چیزهایی مانند چگونه داده جمع آوری شد; چرا تیم تحقیقاتی گرد هم آمدند; آنچه منافع ما بیشتر در مورد این رشته.

“این نوع از داستان نگه داشتن چیزهای دقیق اما کمک به ایجاد گرما و اعتماد بدون تاسیسات علمی آرمان است.”

و که اعتماد لزوما آمده در هزینه صلاحیت او اشاره می کند.

“ما شواهد کلی اثر مثبت می گوید:” سبز. “هر دو کیفیت—گرما و صلاحیت—افزایش می دهد با هم.”

اضافی محققان از دانشگاه دوک و آژانس علوم و فناوری و تحقیقات در سنگاپور کمک کند.

این تحقیق به نظر می رسد در مجله PLOS ONE.

منبع: دانشگاه بوفالو

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im