برای تغییر شخصیت شما نمی آن را به تنهایی

اکثر مردم دارای یک جنبه از شخصیت خود را که آنها می خواهم به تغییر دهید, اما ممکن است آن را دشوار است به انجام این کار بدون کمک بر اساس یک مطالعه جدید.

بر خلاف بار محبوب ایده که افراد و شخصیت ها بیشتر و یا کمتر در سنگ, تحقیقات ثابت کرده است که شخصیت ها را تغییر طول یک فرد در طول عمر اغلب در خط با رویدادهای مهم زندگی. به عنوان مثال شواهدی وجود دارد که مردم تمایل به تر و با وجدان در کمتر برونگرا آنها پس از ازدواج و مطلوب تر در سال های بازنشستگی خود را.

در حالی که آن را به خوبی ثابت شده است که شخصیت می تواند تغییر محقق اریکا Baranski تعجب اگر مردم می توانند به طور فعال و عمدا تغییر جنبه های شخصیت خود را در هر نقطه ای داده می شود به سادگی از آنجا که آنها تمایل به انجام این کار.

به طور کلی جمعیت در مقابل دانشجویان

Baranski, یک فوق دکتری روانشناسی پژوهشگر در دانشگاه آریزونا موسسه در محل تندرستی و عملکرد و همکارانش مورد مطالعه دو گروه از مردم: حدود 500 نفر از اعضای جمعیت عمومی که در محدوده سن از 19 تا 82 و شرکت در تحقیقات آنلاین و حدود 360 دانشجویان است.

هر دو گروه تکمیل 44-item “پنج بزرگ موجودی” که اقدامات پنج کلید صفات شخصیت: برون وجدان و ناپخته باز بودن به تجربه و روان نیز به عنوان مراجعه کننده ثبات عاطفی. سپس محققان از شرکت کنندگان که آیا آنها مورد نظر به تغییر هر جنبه ای از شخصیت خود را. اگر آنها جواب داد: بله محققان از آنها خواست برای نوشتن یک باز شرح آنچه آنها می خواستند را تغییر دهید.

در سراسر هر دو گروه بسیاری از افراد گفت که آنها مورد نظر به افزایش برون وجدان و ثبات عاطفی.

دانشجویان بررسی شد دوباره شش ماه بعد و جمعیت عمومی گروه مورد بررسی دوباره یک سال بعد. نه گروه تا به حال به دست شخصیت اهداف آنها مجموعه ای را برای خود در ابتدای مطالعه و در واقع برخی از شاهد تغییر در جهت مخالف است.

“در هر دو نمونه تمایل به تغییر در ‘زمان’ را پیش بینی کند واقعی تغییر در جهت مورد نظر در تمام و در زمان دو” می گوید: “Baranski. “در جمعیت عمومی نمونه ما پیدا کند که شخصیت تغییر اهداف پیش بینی شده هر گونه تغییر در هر جهت است.”

در حالی که جمعیت عمومی گروه نمایش بدون تغییر در ویژگی های شخصیتی بین دور اول و دوم جمع آوری داده ها, دانشکده, گروه دانشجویی را نشان می دهد برخی از تغییرات; اما آنها یا در جهت مخالف از نظر بودند و یا به صورت های مختلف شخصیتی از یک فرد در نظر گرفته شده را تغییر دهید.

یک محیط جدید

به طور خاص دانشجویان که بیان قوی ترین خواسته بود و بیشتر با وجدان در واقع به نمایش گذاشته کمتر وجدان و شش ماه بعد. که می تواند دلیل باشد که این افراد به نمایش گذاشته سطوح پایین بينايی برای شروع با قرار دادن آنها در یک نقطه ضعف از ابتدا Baranski می گوید.

علاوه بر این دانش آموزان گفت که آنها می خواستند به بیشتر برونگرا نشان داد افزایش سازگاری و ثبات عاطفی به جای برون گرایی در پیگیری. Baranski می گوید که شاید به عنوان بخشی از تلاش های خود را برای تبدیل شدن به بیشتر های اجتماعی و برونگرا آنها در واقع با تمرکز بر دوستانه بودن و کمتر اضطراب اجتماعی—رفتارهای بیشتر به طور مستقیم مربوط به agreeability و عاطفی با ثبات بود.

Baranski می گوید: دانشجویان ممکن است به نمایش گذاشته اند بیشتر تغییر نسبت به جمعیت عمومی هستند زیرا در چنین فرآیندی دوره در زندگی خود را. هنوز هم این تغییرات را تجربه نمی همسو با اهداف آنها برای مجموعه خود را.

“دانشجویان در حال پرتاب به این محیط جدید و آنها ممکن است ناراضی است و ممکن است در نگاه خودشان را به تبدیل شدن شادتر و تغییر برخی از جنبه های شخصیت خود” Baranski می گوید. “اما در عین حال وجود یک بمباران از چیزهای دیگر که به آنها گفته آنها نیاز به رسیدن به مثل به خوبی انجام می دهند در یک کلاس و یا انتخاب یک عمده یا اخذ کارآموزی و کسانی که اهداف ممکن است در اولویت. حتی اگر آنها می دانند که بیشتر پایدار و درونگرا تغییر ممکن است بهتر باشد که در کوتاه مدت تلاش است جذاب تر و لازم تر در حال حاضر.”

کمی کمک برای تغییر شخصیت

به طور کلی Baranski را يافته ها نشان داد چقدر دشوار می توان آن را برای مردم به تغییر جنبه های شخصیت خود را بر اساس تمایل به تنهایی. این بدان معنا نیست که مردم نمی توانند تغییرات آنها می خواهند. آنها فقط ممکن است نیاز به کمک از خارج انجام پس از یک حرفه ای با یک دوست و یا شاید حتی یک برنامه تلفن همراه یادآوری آنها را از اهداف خود Baranski می گوید.

Baranski عمدا نمی تعامل با شرکت کنندگان در مطالعه بین دور اول و دوم جمع آوری اطلاعات. که رویکرد متفاوت از دیگری محقق متدیست جنوبی دانشگاه ناتان هادسون که در مطالعات جداگانه ارزیابی شخصیت تغییر اهداف بیش از 16 هفته دوره اما دنبال کرد تا با شرکت کنندگان در طول راه. در این پژوهش که Baranski cites آزمایشگران ارزیابی شرکت کنندگان در صفات شخصیتی و پیشرفت به سوی اهداف خود هر چند هفته. با این نوع از تعامل شرکت کنندگان موفق تر بودند در ایجاد تغییرات.

“شواهدی وجود دارد در روانشناسی بالینی است که درمانی مربیگری منجر به تغییر در شخصیت و رفتار و وجود شواهد اخیر نشان می دهد که هنگامی که وجود دارد مقدار زیادی از به طور منظم تعامل با یک آزمایش, شخصیت, تغییر امکان پذیر است” Baranski می گوید. “اما زمانی که افراد چپ به دستگاه های خود را تغییر دهید ممکن است به عنوان به احتمال زیاد.”

تحقیقات آینده Baranski می گوید: باید نگاه کنید که چه مقدار مداخله مورد نیاز است برای کمک به مردم رسیدن به شخصیت خود اهداف و کدام نوع از استراتژی بهترین کار برای صفات مختلف.

“در تمام این مطالعات که انجام شده است این موضوع در طول چند سال گذشته روشن است که بسیاری از مردم می خواهید به تغییر یک جنبه از شخصیت خود” Baranski می گوید. “اگر سمت چپ به تنهایی و کسانی که اهداف نه زمانی پس از آن خواهد بود مفید برای افرادی که اهداف آن به دانستن آنچه که لازم است برای آنها را به انجام آنها است.”

این تحقیق به نظر می رسد در مجله پژوهش در شخصیت.

منبع: دانشگاه آریزونا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de