کوچک zaps می تواند ثابت دست بشر برای جراحی رباتیک

ارائه کوچک و در عین حال محسوس buzzes از جریان های الکتریکی به نوک انگشتان می تواند به جراحان درک دقیق از راه دور برای تماس با زمانی که آنها با استفاده از سلاح های رباتیک برای عمل جراحی گزارش محققان.

این بینش را فعال کاربران برای کنترل رباتیک انگشتان دقیقا به اندازه کافی به آرامی به زمین بر روی سطوح شکننده.

دست ثابت و بدون وقفه تیز چشم انداز مهم در هنگام انجام عمل جراحی بر روی ساختارهای ظریف مانند مغز یا موهای نازک رگ های خونی. در حالی که فولاد دوربین بهبود یافته است و آنچه جراحان در عمل روش های “دست ثابت” نیاز به بهبود—جدید فولاد فن آوری از جمله پیچیده جراح هدایت رباتیک دست نمی تواند جلوگیری از صدمات تصادفی زمانی که عامل نزدیک به شکننده بافت.

محققان می گویند که این روش جدید ممکن است ارائه یک راه موثر برای کمک به جراحان کاهش صدمات غیر عمدی در طول ربات به کمک عمل روش.

“یکی از چالش های رباتیک انگشتان اطمینان است که آنها را می توان دقیقا به اندازه کافی آرام زمین در بافت بیولوژیکی می گوید:” Hangue پارک دستیار استاد در مهندسی برق و کامپیوتر گروه در تگزاس A&M University.

“با ما طراحی جراحان قادر خواهد بود برای به دست آوردن یک حس بصری تا چه حد خود را روباتیک انگشتان از تماس و اطلاعات آنها پس از آن می توانید استفاده کنید به لمس شکننده سازه با تنها مقدار مناسبی از زور است.”

ربات به کمک فولاد, سیستم, همچنین شناخته شده به عنوان telerobotic فولاد سیستم های فیزیکی هستند و الحاقات از یک جراح. با کنترل رباتیک انگشتان با حرکات انگشتان خود را جراحان می توانید انجام روش پیچیده از راه دور, بنابراین گسترش تعدادی از بیماران که آنها ارائه می کنند توجه پزشکی است. همچنین اندازه کوچک رباتیک انگشتان بدان معنی است که عمل جراحی هستند ممکن است با مقدار برش کوچکتر از جراحان نیاز را کاهش زیادی به جای دست های خود را در بدن بیمار در طول عملیات.

به حرکت خود رباتیک انگشتان دست, دقیقا, جراحان تکیه بر جریان زندگی می کنند از اطلاعات بصری از دوربین های نصب شده در telerobotic اسلحه. آنها نگاه به مانیتور برای مطابقت با حرکات انگشت خود را با کسانی که از telerobotic ، در این راه آنها می دانند که در آن انگشتان رباتیک در فضا هستند و چگونه این انگشتان به یکدیگر است.

این پارک اشاره می کند که فقط اطلاعات بصری است که به اندازه کافی به راهنمای خوب انگشت جنبش بسیار مهم است که زمانی که انگشتان در مجاورت نزدیک از مغز یا دیگر بافت ظریف.

“جراحان تنها می دانم که چگونه دور از هم واقعی خود را انگشتان از یکدیگر غیر مستقیم است که با نگاه به جایی که آنها رباتیک انگشتان نسبت به یکدیگر بر روی یک مانیتور” پارک می گوید. “این میدان مشاهده کاهش احساس خود را چگونه دور از هم واقعی خود را انگشتان از یکدیگر که پس از آن تاثیر می گذارد که چگونه آنها خود را کنترل رباتیک انگشتان دست است.”

برای رسیدگی به این مشکل پارک و تیم او آمد تا با یک راه جایگزین برای ارائه اطلاعات از راه دور است که مستقل از بازخورد بصری. با عبور فرکانس های مختلف از جریان های الکتریکی بر روی نوک انگشتان از طریق دستکش مجهز به تحریک پروب محققان قادر به آموزش به کاربران برای کاردانی فرکانس پالس جریان با فاصله است که افزایش زمان فرکانس ها حاکی از بسته شدن فاصله از یک تست شی.

سپس آنها را در مقایسه اگر کاربران دریافت زمان تحریک همراه با اطلاعات تصویری در مورد بسته شدن فاصله بر روی مانیتور خود را بهتر در برآورد نزدیکی نسبت به کسانی که دریافت اطلاعات بصری به تنهایی.

پارک و تیم خود را نیز متناسب با فن آوری خود را با توجه به کاربر حساسیت به جریان الکتریکی فرکانس. به عبارت دیگر اگر یک کاربر حساس بود به طیف وسیع تری از زمان فرکانس و فاصله گرفتن اطلاعات تحویل داده شد با مراحل کوچکتر از افزایش جریان به حداکثر رساندن دقت نزدیکی برآورد.

محققان دریافتند که کاربران دریافت پالس های الکتریکی بودند آگاه تر از نزدیکی به اساسی سطوح و می تواند پایین تر نیروی خود را از تماس با حدود 70% انجام خیلی بهتر از گروه دیگر بود. به طور کلی مشاهده کردند که در مجاورت اطلاعات ارائه شده از طریق خفیف پالس الکتریکی در حدود سه برابر موثر تر از اطلاعات بصری به تنهایی.

پارک می گوید: رویکرد جدید دارای پتانسیل برای افزایش قدرت مانور در طول عمل جراحی در حالی که به حداقل رساندن خطرات ناخواسته آسیب بافت. او همچنین می گوید روش خود را اضافه کنید کمی به این موجود روانی بار از جراحان در حین عمل روش.

“هدف ما این بود که به آمده تا با یک راه حل که بهبود دقت در نزدیکی برآورد بدون افزایش بار تفکر فعال مورد نیاز برای این کار,” او می گوید.

“هنگامی که ما روش آماده برای استفاده در فولاد تنظیمات پزشکان قادر خواهد بود به طور مستقیم می دانم که تا چه حد خود را روباتیک انگشتان از ساختار زمینه ای که بدان معنی است که آنها می توانید نگه دارید خود را فعال تمرکز بر بهینه سازی نتیجه جراحی از بیماران خود را.”

این مطالعه به نظر می رسد در علمی گزارش.

همکاران دیگر به تحقیق از Texas A&M دانشگاه Ewha Womans University در کره جنوبی.

منبع: Texas A&M University

اصلی مطالعه DOI: 10.1038/s41598-019-56985-9

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>