کوچک ستاره خشونت فوران ستاره شناسان جلب توجه — سال دیر

درست مانند هر کودک کوچک یک ستاره بزرگ و در عین حال غیر منتظره اوقات تلخی خلق و خوی.

ستاره های کوچک است که تنها در حدود 8 درصد از خورشید جرم belched بزرگ “superflare” از اشعه ایکس. این یک چیز عجیب و غریب برای مشاهده, برای ستاره شناسان که فکر می کردم یک ستاره کوچک که نمی تواند ایجاد چنین بزرگ انتشار در آن طول موج نور است.

این ستاره بسیار کوچک توسط کیهانی استاندارد. شناخته شده به عنوان J0331-27 ستاره است L کوتوله دسته از ستاره آنقدر کوچک است که هر ستاره را جرم است و فقط به سختی به اندازه کافی اجازه می دهد تا برای همجوشی هسته ای. (“Failed ستاره” که نمی دیدار با جمعی آستانه به نام کوتوله های قهوه ای.)

مرتبط با: ما X-ray جهان: عکس های شگفت انگیز توسط nasa’s Chandra X-Ray Observatory

عجیب و غریب شعله ور شدن نیز رفت و مورد توجه قرار گیرند ولی برای بیش از یک دهه پس از آن اتفاق افتاد در جولای 5, 2008. آن گرفتار شده بود توسط سازمان فضایی اروپا XMM-نیوتن X-ray observatory, اما وضع در آرشیو تا زمانی که یک جستجو تبدیل شده تا این رویداد است. آن را کاملا در این رویداد بیش از حد از ستاره های کوچک ارسال بیش از 10 برابر انرژی از شدید ترین شعله فرستاده شده توسط خود ما خورشید است.

“این است که جالب ترین های علمی بخشی از کشف, از آنجا که ما انتظار ندارد L-کوتوله ستاره برای ذخیره انرژی به اندازه کافی در خود میدان مغناطیسی به ظهور چنین طغیان,” Beate Stelzer همکاری نویسنده در یک مقاله جدید توصیف رویداد و یک اخترفیزیکدان در آلمان موسسه نجوم و اخترفیزیک و در ایتالیا رصدخانه پالرمو گفت: در یک ESA بیانیه.

دانشمندان واقعا نمی دانند که چگونه این شعله ور شدن می تواند بوجود آمده اند. L کوتوله تنها یک سطح متوسط از حدود 3,320 درجه فارنهایت (1,830 درجه سانتیگراد). که حدود یک سوم از خورشید دمای سطح از 10,340 F (5,730 C). در دماهای پایین تر از L کوتوله ستاره شناسان’ مدل پیشنهاد کرد که وجود ندارد به اندازه کافی انرژی برای سوخت یک ستاره میدان مغناطیسی که حاکم بر شعله ور شدن. “ما فقط نمی دانم — هیچ کس نمی داند” Stelzer گفت: چرا این رویداد اتفاق افتاده است.

اما ستاره شناسان را اشاره می کنند که XMM-نیوتن مشاهده ستاره برای 40 روز و تنها چیزی که دیدم یکی از شعله ور شدن است که نشان می دهد که یک L کوتوله طول می کشد زمان طولانی برای ساخت تا انرژی را از خورشید می کند — شاید کمک به اندازه شعله ور شدن.

“تعدادی از شبیه ستاره تا به حال دیده شده است منتشر می کنند فوق العاده عود در نوری بخشی از این طیف اما این اولین بار است که بدون ابهام تشخیص چنین فوران در X-ray طول موج” ESA افزود: در همین بیانیه است. “طول موج قابل توجهی از آنجا که سیگنال های آن است که بخشی از فضای فوق العاده شعله ور در حال آمدن است از: نوری نور می آید از عمیق تر در ستاره جو در نزدیکی آن قابل مشاهده سطح در حالی که اشعه ایکس آمده از بالاتر در جو است.”

یک مقاله بر اساس پژوهش منتشر شد Feb. 12 در مجله Astronomy & اخترفیزیک.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de