کوچک جمجمه و سنگ ابزار اشاره در هومو ارکتوس تنوع

محققان کشف کرده اند تقریبا کامل هومو ارکتوس جمجمه, تخمین زده می شود حدود 1.5 میلیون سال پیش در یک حفاری در Gona, اتیوپی.

آنها همچنین دریافتند بخشی از جمجمه مورخ به حدود 1.26 میلیون سال پیش. هر دو crania بودند همراه با ساده Oldowan نوع (حالت 1) و پیچیده تر Acheulian (حالت 2) سنگ ابزار assemblages.

این نشان می دهد که H. ارکتوس تا به حال یک درجه فرهنگی/رفتاری انعطاف است که محققان هنوز نمی به طور کامل درک.

Gona واقع شده است و در دور مثلث از اتیوپی مجاور به خوبی شناخته شده میانه غرق و هدر مناطق مورد مطالعه که در آن محققان دریافتند معروف اسکلت “Ardi” و “لوسی” بود.

The map shows Gona, with an inset showing its location in the center of Ethiopia. A blue line shows the study area boundary
GoogleEarth نقشه Gona منطقه مورد مطالعه نشان دادن مکان از BSN12 و DAN5. (اعتبار: GoogleEarth)

آنها کشف جمجمه تقریبا کامل در دانا Aoule شمالی (DAN5) و بخشی از جمجمه در Busidima شمالی (BSN12), سایت 5.7 کیلومتر (حدود 3.5 مایل) از هم جدا. این تیم تحقیقاتی بوده است بررسی Gona سپرده از سال 1999. محققان کشف کردند بخشی از جمجمه در فصل اول و کامل جمجمه یک سال بعد از آن یک شتر دنباله.

هومو ارکتوس رژیم غذایی

محققان می گویند در حالی که بخشی از جمجمه است که قوی و بزرگ کامل جمجمه کوچکتر است و بیشتر gracile نشان می دهد که H. ارکتوس احتمالا یک بیماری پرورشگاهی گونه است. قابل توجه است که DAN5 جمجمه است کوچکترین endocranial حجم مستند برای H. ارکتوس در آفریقا حدود 590 سانتی متر مکعب احتمالا به نمایندگی از یک زن.

کوچکترین هومو ارکتوس جمجمه در آفریقا و متنوع ابزارهای سنگی یافت شده در Gona نشان می دهد که انسان اجداد متنوع تر هر دو از نظر جسمی و behaviorally از قبلا شناخته شده است, محققان می گویند.

فیزیکی تنوع آینه با سنگ ابزار فن آوری های به نمایش گذاشته شده توسط این آثار یافت با هر دو crania. به جای تنها پیدا کردن انتظار زیادی دست محورها یا تراکم امضا ابزار H. ارکتوساین تیم همچنین دریافتند هر دو به خوبی ساخته شده دست محور و مقدار زیادی از کمتر-مجتمع Oldowan ابزار و هسته.

این toolmakers در هر دو سایت زندگی می کردند در مجاورت نزدیک به باستان رودخانه ها در تنظیمات با رودخانهای جنگل مجاور برای باز کردن زیستگاه. کم δ13C ایزوتوپ ارزش از DAN5 جمجمه است که مطابق با یک رژیم غذایی توسط گیاهان از جمله درختان و درختچه ها و/یا حیوانات که خوردن مواد غذایی از درختان یا درختچه و یا broad-spectrum omnivory.

سنگ ابزار تنوع

نائومی لوین یک زمین شناس در دانشگاه میشیگان هماهنگ تلاش به تاریخ فسیل و به تعیین خود را در زمینه محیط زیست.

به تاریخ فسیل محققان با استفاده از انواع تکنیک های: استاندارد در زمینه نقشه برداری و چینه شناسی و همچنین به عنوان تجزیه و تحلیل از خواص مغناطیسی خود را از رسوبات شیمی خاکستر آتشفشانی و توزیع ایزوتوپ آرگون در خاکستر آتشفشانی.

“محدود به سن این سایت ثابت به خصوص به چالش کشیدن نیاز به چند کارشناسان با استفاده از طیف وسیعی از تکنیک های بیش از چندین سال کار در زمینه می گوید:” لوین استادیار در زمین و علوم محیط زیست وزارت و در این برنامه در محیط زیست است.

“این یک مثال بزرگ علمی کار پلیسی و چگونه علم انجام می شود و نقشه کشی در یک جامعه از علما و جمعی از دانش زمین شناسی شرق آفریقا می گوید:” لوین که co-هدایت یک آزمایشگاه ژئوشیمی ایزوتوپ است که انجام مطالعات باستان محیط با استفاده از کربن و اکسیژن ایزوتوپ.

همراه با دانشگاه آریزونا زمین شناس جی Quade, لوین نیز هماهنگ زیست محیطی بازسازی Gona سایت.

در Gona منطقه مورد مطالعه در اتیوپی دور, دولت, H. ارکتوس استفاده به صورت محلی در دسترس سنگ cobbles را به ابزار خود را در بر داشت در نزدیکی بستر رودخانه ها. فسیل جانوران فراوان در BSN12 سایت اما کاهش علائم و یا hammerstone-percussed استخوان مشخص نشده.

در DAN5 سایت یک فیل را از پا استخوان پیدا شد با سنگ ابزار برش علائم و بز کوهی استخوان پا بود و کوبه ای شکاف نشان می دهد که H. ارکتوس butchered هر دو بزرگ و کوچک پستانداران هر چند روشن نیست که آیا آنها شکار یا scavenged طعمه خود را.

“ساده که یک hominin گونه است که مسئول یک واحد سنگ ابزار تکنولوژی پشتیبانی نمی شود.”

وجود دارد یک دیدگاه مشترک است که در اوایل همجنسگرا (به عنوان مثال همجنسگرا ماهر) اختراع اولین ساده (Oldowan) سنگ ابزار, اما زمانی که H. ارکتوس به نظر می رسد حدود 1.8 1.7 میلیون سال پیش یک سنگ جدید ابزار تکنولوژی به نام Acheulian با هدفمند شکل برش بزرگ, ابزار مانند دست محور پدید آمده در آفریقا است.

زمان و علل و ماهیت این قابل انتقال به Acheulian حدود 1.7 میلیون سال پیش است که به طور کامل روشن نیست هر چند که موضوع مورد بحث توسط باستان شناسان.

‘تکاملی انسان داستان پیچیده است’

تحقیقات در هر دو سایت به وضوح نشان می دهد که Oldowan تکنولوژی ادامه داشت بسیار طولانی پس از اختراع Acheulian پیشنهاد خاص رفتاری و انعطاف پذیری و فرهنگی پیچیدگی تمرین توسط H. ارکتوسیک صفت به طور کامل درک نشده و یا قدردانی در paleoanthropology, محققان می گویند.

“اگر چه بسیاری از محققان در این زمینه در نظر Acheulian به جای زودتر Oldowan (حالت 1) توسط 1.7 کارشناسی ارشد تحقیقات ما نشان داده است که حالت 1 تکنولوژی در واقع باقی مانده و همه جا در سراسر پارینه سنگی می گوید:” Sileshi Semaw از Centro Nacional de Investigación sobre la Evolución Humana (CENIEH) در اسپانیا.

“ساده که یک hominin گونه است که مسئول یک واحد سنگ ابزار تکنولوژی پشتیبانی نمی شود” می گوید: Michael J. Rogers جنوب Connecticut State University. “تکاملی انسان داستان پیچیده تر است.”

هر دو سایت در Gona در میان اولین نمونه از H. ارکتوس در ارتباط با هر دو Oldowan و Acheulian سنگ assemblages.

“در تقریبا 130 سال پس از آن اولیه کشف در جاوا, H. ارکتوس بازیافت شده است از بسیاری از سایت ها در سراسر اوراسیا و آفریقا است. جدید باقی مانده از Gona منطقه مورد مطالعه نشان درجه ای از تنوع زیستی در آفریقا که تا به حال دیده شده است که قبلا قابل توجه اندازه کوچک از DAN5 جمجمه می گوید:” coauthor Scott Simpson مورد غربی رزرو دانشگاه.

“این BSN12 جزئی جمجمه نیز فراهم می کند شواهد ارتباط آفریقایی و شرق آسیا فسیل نشان دادن چگونه موفق هومو ارکتوس شد.”

در آفریقا و برخی استدلال می کنند که چند hominin گونه ممکن است مسئول این دو متمایز معاصر سنگ فن آوری های Oldowan و Acheulian. به خلاف شواهد جدید از Gona نشان می دهد طولانی و استفاده همزمان از هر دو Oldowan و Acheulian فن آوری توسط یک عمر طولانی گونه H. ارکتوسمتغیر بیان که سزاوار ادامه تحقیقات با توجه به محققان.

“یکی از چالش ها در آینده خواهد بود برای درک بهتر این سنگ ابزار ویژگی های است که به احتمال زیاد در گذشته از طریق سنت فرهنگی در مقابل دیگران است که بیشتر احتمال دارد به ابداع مختلف hominin گروه” راجرز می گوید.

این مقاله به نظر می رسد در علم پیشرفت.

منبع: دانشگاه میشیگان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im