ریز شهاب سنگ نور بر روی زمین زود جو

بسیار نمونه های قدیمی از شهاب سنگ ها نشان می دهد که آنها می تواند در واکنش با دی اکسید کربن در سفر خود به زمین محققان گزارش.

کار قبلی پیشنهاد شهاب سنگ زد به اکسیژن تناقض تئوری و شواهد که زمین را زود جو بود و تقریبا عاری از اکسیژن است.

“ما پیدا کردن که جو این micrometeorites مواجه می شوند بالا بود در دی اکسید کربن است که مطابق با آنچه در فضای تصور می شد به مانند نگاه در اوایل زمین می گوید:” اولین نویسنده اوون Lehmer دانشجوی دکتری در زمین و فضا علوم در دانشگاه واشنگتن است.

در 2.7 میلیارد سال, اینها قدیمی ترین شناخته شده micrometeorites. آنها جمع آوری شده در سنگ آهک در منطقه Pilbara در غرب استرالیا سقوط کرد و در طول Archean eon زمانی که خورشید ضعیف تر از امروز. یک سال 2016 مقاله توسط تیم که کشف نمونه پیشنهاد آنها نشان داد شواهد اکسیژن اتمسفر در زمان آنها سقوط به زمین.

که تفسیر را در تضاد با زمان درک از سیاره ما را در اوایل روز است که اکسیژن رز در “بزرگ اکسیداسیون رویداد” تقریبا نیم میلیارد سال بعد.

دانستن شرایط اولیه زمین مهم است نه فقط برای درک تاریخ سیاره ما و شرایط زمانی که زندگی پدید آمده است. آن را نیز می تواند کمک به اطلاع رسانی و جستجو برای حیات در سیارات دیگر.

“زندگی تشکیل بیش از 3.8 میلیارد سال پیش و چگونه زندگی تشکیل شده است یک سوال باز است. یکی از مهم ترین جنبه است که آنچه در فضای ساخته شده بود—چیزی که در دسترس بود و چه آب و هوا مانند” Lehmer می گوید.

این مطالعه جدید طول می کشد یک نگاه تازه در تفسیر چگونه این micrometeorites تعامل با فضای 2.7 میلیارد سال پیش. شن و ماسه اندازه دانه بطرف سمت زمین در 20 کیلومتری (12.4 مایل) در ثانیه است. برای یک فضای مشابه ضخامت به امروز دانه های فلزی را ذوب در حدود 80 کیلومتر (49.7 مایل) ارتفاع و مذاب لایه بیرونی آهن خواهد و سپس اکسیده هنگامی که در معرض اتمسفر است.

چند ثانیه بعد micrometeorites سخت خواهد دوباره برای بقیه عمر خود را می گیرند. نمونه ها پس از آن دست نخورده باقی می ماند, به ویژه هنگامی که تحت حفاظت لایه های رسوبی سنگ آهک.

مقاله قبلی تفسیر اکسیداسیون بر روی سطح به عنوان یک نشانه آن است که آهن مذاب تا به حال مواجه می شوند مولکولی اکسیژن است. این مطالعه جدید با استفاده از مدل سازی به بپرسید که آیا دی اکسید کربن می تواند به شرطی که اکسیژن برای تولید همان نتیجه. یک شبیه سازی کامپیوتری نشان می دهد که یک فضای ساخته شده از 6 درصد به بیش از 70 درصد دی اکسید کربن تولید می شود می تواند اثر دیده می شود در نمونه است.

“میزان اکسیداسیون در باستان micrometeorites نشان می دهد که زود جو بسیار غنی از دی اکسید کربن می گوید:” coauthor دیوید Catling استاد از زمین و فضا علوم است.

برای مقایسه دی اکسید کربن با غلظت امروز در حال افزایش است و در حال حاضر در حدود 415 قسمت در میلیون یا 0.0415 درصد از اتمسفر را ترکیب.

سطوح بالای دی اکسید کربن و گرما به دام انداختن گازهای گلخانه ای خواهد مقابله با خورشید ضعیف تر خروجی در طول Archean عصر. دانستن دقیق غلظت دی اکسید کربن در جو می تواند کمک به تعیین درجه حرارت و اسیدیته اقیانوس ها در آن زمان.

بیشتر از باستان micrometeorite نمونه می تواند کمک به محدود کردن محدوده ممکن است دی اکسید کربن با غلظت نویسندگان به نوشتن. دانه که افتاد در زمان های دیگر نیز می تواند کمک به ردیابی تاریخچه از جو زمین در طول زمان است.

“از آنجا که این غنی از آهن micrometeorites می اکسیده زمانی که آنها در معرض دی اکسید کربن یا اکسیژن و با توجه به این که این کوچک دانه احتمالا حفظ در طول تاریخ زمین آنها می تواند بسیار جالب پروکسی برای تاریخ اتمسفر ترکیب” Lehmer می گوید.

این مطالعه به نظر می رسد در علم پیشرفت.

اضافی نویسندگان از دانشگاه واشنگتن و دانشگاه راتگرز. ناسا, دانشگاه واشنگتن, Astrobiology برنامه دانشگاه واشنگتن مجازی آزمایشگاه سیاره و سایمونز بنیاد همکاری در ریشه های زندگی در تامین مالی پژوهش است.

منبع: دانشگاه واشنگتن

اصلی مطالعه DOI: 10.1126/sciadv.aay4644

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de