کوچک دستگاه تشخیص باکتری های مضر در خون

یک دستگاه جدید می تواند به سرعت شناسایی باکتری های مضر در خون را به دقت اشاره کردن علت عفونت بالقوه مرگبار و آنها را به مبارزه با مواد مخدر بر اساس یک مطالعه جدید.

“سریع شناسایی مواد مخدر-مقاوم در برابر باکتری ها اجازه می دهد تا ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به تجویز مناسب, مواد مخدر, افزایش شانس زنده ماندن می گوید:” coauthor Ruo-کیان (Roger) Wang, دستیار استاد در عمران و محیط زیست مهندسی در دانشکده مهندسی در دانشگاه راتگرز–New Brunswick.

مواد مخدر-مقاوم در برابر باکتری ها و یا ویروسهای هستند عمده بهداشت عمومی نگرانی است. در سطح جهانی حداقل از 700 ، 000 نفر در هر سال به عنوان یک نتیجه از مواد مخدر-مقاوم در برابر عفونت ها از جمله 230,000 مرگ و میر ناشی از مقاوم به چند دارو سل. این تعداد می تواند افزایش یابد به 10 میلیون تن در سال تا سال 2050 اگر هیچ اقدام گرفته شده است با توجه به 2019 گزارش از سازمان بهداشت جهانی است.

بر اساس یک رویکرد جدید کوچک دستگاه جدید به سرعت در حال ايزوله بازیابی و کنسانتره هدف باکتری ها از مایعات بدن ، آن را کارآمد فیلتر ذرات و باکتری گرفتن حدود 86 درصد از آنها.

نانو-دستگاه مغناطیسی دانه های با اندازه های مختلف طراحی شده برای به دام انداختن تمرکز و بازیابی Escherichia coli (E. coli) باکتری است. کوچک فضاهای بین دانه های جداسازی باکتری های موجود در دستگاه.

ارزان, شفاف, دستگاه آسان است برای ساخت و کار ساخت آن را ایده آل برای تشخیص بیماری زا موجودات زنده در آزمایشگاه و بهداشت مراقبت از تنظیمات با توجه به مطالعه است.

محققان همچنان به کار به کامل دستگاه و برنامه ریزی برای اضافه کردن دستگاه های متعدد بر روی یک تراشه کوچک و کشف پوسته پوسته شدن تست در این زمینه است.

این مقاله به نظر می رسد در مجله ACS Applied Materials & Interfaces. محققان در موسسه فناوری روچستر چراغ مطالعه. اضافی نویسندگان از دانشگاه آلاباما, Tuscaloosa; Carollo مهندسین, Inc.; Tsinghua-برکلی شنژن موسسه در چین; و دانشگاه بینگهمتون.

منبع: دانشگاه راتگرز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im