“ماشین زمان را نشان می دهد سلول های سرطان لوزالمعده تیم

یک سرطان لوزالمعده “ماشین زمان” را نشان می دهد سلول های سرطانی ترویج یکدیگر تهاجمی هنگامی که آنها با هم رشد با توجه به تحقیقات با موش.

سرطان لوزالمعده یکی از بدترین نرخ بقا در میان سرطان ها است. بیماران می توانند انتظار را به عنوان کم به عنوان یک 9 درصد شانس برای زنده برای حداقل پنج سال پس از اینکه تشخیص داده شد.

رفتن “به عقب در زمان” برای مشاهده چگونه سلول ها با کلید جهش های ژن ارتباط برقرار کردن و تبدیل شدن به تهاجمی می تواند کمک به محققان در درک بهتر سرطان شروع می شود و شناسایی آن را هر چه زودتر.

مطالعه در کوچک است فقط آغاز یک کشف جدید در مورد چگونه سرطان لوزالمعده تکامل می یابد. پس این مقاله را انتشار محققان همچنین دریافته اند مقاومت دارویی در سلول های سرطانی انواع نشات گرفته از دو دارو حساس هستند.

به جلو و عقب در زمان

ماشین زمان توسط یک لوله توخالی از کلاژن است که در واقع تقلید microanatomy از یک مجرای لوزالمعده. با تزریق سلول سرطانی به ميکروفلوييدی کانال های درون مصنوعی مجرای محققان می توانند با استفاده از این سیستم به عنوان یک مدل برای مشاهده چگونه سرطان لوزالمعده رفتار در طول زمان است.

The cells look like rising water in the gif, with tendrils coming from the top
این gif را نشان می دهد غیر تهاجمی همراه خطوط شکلگیری به آنهایی که مهاجم است که می تواند گسترش سرطان لوزالمعده است. (اعتبار: /استفانی Venis و Bumsoo هان/Purdue)

به طور معمول طول می کشد تا 10-20 سال برای سرطان لوزالمعده به توسعه در یک بیمار است. حتی در یک مدل حیوانی, روند چند ماه طولانی است. این تومور پانکراس مدل متراکم توسعه سرطان به فقط دو هفته است.

“ما می توانیم مشاهده آنچه اتفاق می افتد بیش از یک دوره طولانی از زمان. این کمک می کند تا ما را به دیدن روند که ما به طور معمول نمی بیند می گوید:” Bumsoo هان استاد مهندسی مکانیک و برنامه رهبر مرکز تحقیقات سرطان در دانشگاه پردیو که همچنین دارای یک حسن نیت ارائه میدهد از انتصاب در مهندسی پزشکی.

تومور مدل سرعت زمان به دلیل محققان می توانند بار در سلولی از یک مدل حیوانی یا بیمار بدون انتظار برای جهش ژن اتفاق می افتد ، زندگی مانند ساختار تومور مدل اجازه می دهد تا محققان به بازسازی جهش آن را به عنوان اتفاق می افتد در بدن است.

برای رفتن به عقب در زمان محققان فقط عقب فیلم های گرفته شده توسط تجهیزات تصویربرداری از کنار مصنوعی مجرای.

سرطان لوزالمعده ادغام

برای این مطالعه یک گروه به رهبری استفان Konieczny, یک استاد علوم زیستی, توسعه پانکراس همراه خط در یک مدل موش. هان تیم پس از لود سلولی از طریق ميکروفلوييدی کانال های مصنوعی مجرای لوزالمعده. هنگامی که در داخل سلول خطوط پر کردن مجرای و شروع به در حال رشد است.

چه چیزی باعث تومور مدل تا واقع بینانه است که شکل آن است.

“انحنای مجرای لوزالمعده بر رفتار سلول. ما می تواند فرهنگ این سلول های سرطانی در یک ظرف پتری اما به این دلیل که ظرف مسطح است, ما نمی بینیم همان رفتار می گوید:” هان.

محققان دیدم که بعد از دو سرطان سلول های ادغام شده به تومور پانکراس مدل دستگاه این سلول های تهاجمی تر شد و جوانه زده از مجرای به شکل تومور.

پس از سرطان است که از لحاظ فنی یک گروه از بیماری ها و سرطان لوزالمعده شامل چهار عمده راننده جهش هان تیم قصد دارد برای بررسی بیشتر چگونگی هر یک از این جهش ها در تعامل با یکدیگر است. تومور مدل همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک prescreening ابزار برای کشف داروی جدید برای اهداف بهتر, داروهای هان می گوید.

ثبت اختراع صادر شده برای تومور پانکراس مدل از طریق پوردو بنیاد پژوهش دفتر تجاری سازی فناوری.

موسسه ملی بهداشت یک جایزه چالش از دانشگاه مرکز تحقیقات سرطان و والتر تعبیه برنامه در علوم فیزیکی در انکولوژی بودجه کار می کنند.

منبع: دانشگاه پردیو

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im