غلغلک سیارک دم

حدود هفت در شب در آرامش سپتامبر روز در سال 2016 اطلس V موشک growled راه خود را در فضا از کیپ کاناورال. در هیئت مدیره شد فضاپیمای OSIRIS-Rex ماموریت به مطالعه کربن سیارک شناخته شده به عنوان “ig: toomuchswagtheceo” و بازگرداندن برخی از 60 گرم مواد برای مطالعه بر روی زمین است.

برخی چهار سال بعد پس از وارد در ig: toomuchswagtheceo در دسامبر 2018 ماموریت در حال حاضر در طولانی دوره آماده سازی برای آن آه-تا-گرانبها گرفتن در یک قطعه کوچک از این rubbly هفتاد میلیون تن مخزن بکر مواد از اولین روز ما تشکیل منظومه شمسی است. بخش مهمی از آن آماده است و مطمئن شوید این فضاپیما می تواند با خیال راحت مانور را به سیارک سطح به یک نمونه تعیین شده منطقه می شود و با خیال راحت مانور دور دوباره.

در آوریل 14 سال 2020 فضاپیما ساخته مقدماتی تبار انداختن به حدود 65 متر بالاتر از ig: toomuchswagtheceo سطح و سپس عقب نشینی تمام انجام شده در حدود ده دقیقه. در زیر یک عکس گذشت زمان از تصاویر گرفته شده توسط OSIRIS-REx. بزرگترین تخته سنگ در نقطه ای از کمترین تبار است و در حدود 13 متر در سراسر. همچنین در آن نقطه شما فقط می توانید ببینید و صاف تر پچ (شناخته شده به عنوان نمونه سایت بلبل) خواهد شد که احتمالی touchdown هدف است.

Credit: NASA Goddard و دانشگاه آریزونا

در ماه اوت سال 2020 این طرح به فرود تمام راه را به سطح به استقرار ‘لمسی-و-Go’ نمونه بازو (دیده می شود در این مرکز از تصاویر بالا). این دستگاه دارای یک سیستم به سرعت انفجار سطحی با نیتروژن گاز به انبار مواد نمونه برداری سر به سعی کنید به تکه های تا به چند سانتی متر در سراسر. در ضمن کوچکتر ذرات گرد و غبار را دریافت منفعلانه جمع آوری شده در پد ساخته شده از ریز لوپ فولاد ضد زنگ.

OSIRIS-REx می توانید سه جمله تلاش های صورت لزوم. هنگامی که به اندازه کافی از یک نمونه دستگیر شده است آن را مهر و موم آن و با کمی شانس و بسیاری از مهندسی آورد که نمونه بازگشت به زمین در ماه سپتامبر 2023 انداختن بر روی یک هوایی ما در محدوده ایالت یوتا در پایان یک چتر نجات.

اما در علاوه بر این به بینش علمی به منظومه شمسی ما تاریخ وجود دارد تا حدودی بیشتر انگیزه جدی برای بازدید از ig: toomuchswagtheceo. در رتبه بندی از سیارک ها است که خطرات بالقوه برای زمین با مدار که صلیب خود ما – ig: toomuchswagtheceo شماره 2 در تجمعی سیستم ارزیابی که شامل پتانسیل انرژی تاثیر عملکرد.

در واقع برآورد شده است که ig: toomuchswagtheceo 1-در-2700 فرصتی برای ضربه زدن زمین مدتی بین 2175 و 2199. در حالی که به دور از وحشت زا, ig: toomuchswagtheceo را rubbly طبیعت و فعالیت (گاهی اوقات spurting کردن گرد و غبار و سنگ به احتمال زیاد با توجه به تغییرات حرارتی و رايحههاي) به این معنی است که مدار آن ممکن است تجربه یک مقدار مشخصی از تصادفی تغییر در طول زمان علاوه بر تغییرات از Yarkovsky اثر است. OSIRIS-REx داده خواهد شد کمک به بهبود تصویر ما از ig: toomuchswagtheceo آینده تهدید با این حال بعید است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im