سه چهارم از سگ ها احساس وحشت زده–و صاحبان ممکن است تا حدودی مقصر

برای بسیاری از صاحبان سگ رعد و برق در حال یک منبع از احساس وحشت و نگرانی یک پیاده روی به پارک سگ می تواند با حسی مملو از تجربه و سال جدید را جشن ویژه استرس زا. بر اساس یک مطالعه جدید از هزاران حیوان خانگی سگ و اضطراب و ترس مربوط به مشکلات رفتاری گسترده هستند. نژاد خاصی هستند به خصوص حساس به صداهای بلند و یا اینکه از سمت چپ به تنهایی. نژادهای دیگر ممکن است درگیر در رفتارهای تکانشی مانند گاز گرفتن خود و یا ادرار نشان می دهد یک جزء ژنتیکی به فعالیت است.

جیمز Serpell یک ethologist در دانشگاه پنسیلوانیا بود که نه درگیر در این مطالعه می گوید که این مشکل ناشی از صاحبان عدم درستی معاشرت سگ خود را. بسیاری از کانین نجات از پناهگاه ممکن است کافی آموزش دیده زمانی که آنها جوان بودند و مشکل مرکب است که صاحبان جدید هستند بیش از حد محتاط با آنها. “این یک نوع هلیکوپتر-فرزندپروری مفهوم کاربردی برای سگ,” او می گوید. “حیوانات در حال گرفتن به اندازه کافی در معرض قرار گرفتن به حالت عادی تعاملات اجتماعی بازی رفتار و roughhousing با سگ های دیگر. که درخواست برای مشکل.”

در این مطالعه هانس Lohi یک متخصص ژنتیک در دانشگاه هلسینکی و همکارانش مورد بررسی فنلاندی صاحبان 13,715 حیوان خانگی سگ—و یا نزدیک به 2 درصد از کل جمعیت این حیوانات در فنلاند. صاحبان سگ در پاسخ به سوال در مورد سگ’ سن اجتماعی شدن و رفتار در اطراف انسان و سگ نا آشنا و در محیط های جدید. محققان با انتشار نتایج خود را در روز پنج شنبه در علمی گزارش. حدود 72 درصد از سگ به نمایش گذاشته مشکل رفتارهایی مانند پرخاشگری یا ترس. ضمن اینکه 32 درصد از آنها از ترس از سر و صدا بود که رایج ترین شکل از اضطراب و حدود یک چهارم ترس از آتش بازی در خاص است. حساسیت به صداهای بلند با افزايش سن. جوانتر سگ تمایل به آسیب به اموال و یا ادرار کردن زمانی که به تنهایی بیشتر از حیوانات پیر را انجام داد. و سگ نر تر بودند بیش فعال و تهاجمی نسبت به زن ،

Lohi نیز یافت می شود که سگ نژاد تا به حال بسیار متفاوت رفتاری پروفایل. Romagnolos شد به احتمال زیاد به ترس از رعد و برق و Labrador retrievers حداقل به احتمال زیاد به. بیشتر مینیاتوری schnauzers و کمتر Labradors بودند تهاجمی نسبت به غریبه ها از سگ های دیگر. مخلوط نژاد تا به حال بالاترین سطح inattentiveness یک صفت نشان داده شده در سگ های در نظر گرفته شده به. نژاد ویژگی از این صفات نشان می دهد که ژنتیک نقش مهمی در توسعه خود Lohi می گوید.

در یک مطالعه او همكاري در ژانویه 2019 در ترجمه روانپزشکی, Lohi و همکارانش یک ژن در آلمانی چوپان مربوط به سن وابسته به شنوایی نقص و اضطراب است. “اما آن است که واقعا شناخته شده این است که آیا یک [فیزیکی] یا روانپزشکی موضوع,” او می گوید.

این مطالعه همچنین به بررسی بیماریهای همراه یا شرایط مختلف در حال حاضر در همان حیوانی است. ترس و سر و صدا حساسیت مشترک بودند بیماریهای اگر چه این ممکن است به این دلیل که نمونه بسیاری از سگ است که به نمایش گذاشته هر صفت. و جدایی مربوط به اضطراب رفتار بیشتر شایع در میان سگها است که حساس به سر و صدا. Serpell است شک و تردید در مورد تماس با این مشاهدات بیماریهای همراه ، مدت تمایل به این معنا است که یک آسیب شناسی درگیر است اما این طبیعی سگ رفتارهای او توضیح می دهد. به جای Serpell می گوید: “من انتظار می رود وجود دارد به ارتباط بین ترس و پرخاشگری است. بسیاری از پرخاشگری در سگ است که باعث ترس است.”

نیکلاس Dodman, یک دامپزشکی behaviorist در دانشگاه تافتز و دانشمند ارشد در مرکز سگ رفتار مطالعات بود که درگیر در Lohi و تحلیل منتشر شده مشابه کاغذ بر مشکلات رفتاری در مرداد ماه سال 2019 شماره از مجله دامپزشکی رفتار. “وجود دارد برخی از مشکلات ذاتی” به پرسشنامه مبتنی بر رویکرد “که به درخواست ما مطالعه و همچنین” Dodman می گوید. نقشه برداری صاحبان در مورد رفتار سگ خود را فرض آنها هوشیار شاهدان او می گوید. و دیدن یک رفتار خاص در یک سگ مانند حیوانات خاراندن خود توضیح نمی دهد که چرا این نمایشگاه که رفتار. رصد می کند و اجازه نمی دهد یک استنتاج می شود ساخته شده به عنوان مثال است که سگ را توسعه داده است یک اختلال وسواس.

انسان های انتخاب برای صفات مانند گاو و یا امنیت ممکن است مستعد برخی نژاد برای شرکت در وسواس رفتارهای Lohi می گوید. در مطالعه جدید مرز collies که تربیت شدند به گله دام بودند بیشتر در معرض ابتلا به تعقیب چراغ ها و سایه ها در حالی که Staffordshire bull terriers به احتمال زیاد به تعقیب خود را دم و یک رفتار تکانشی است که نشان می دهد “یک نقص ژنتیکی غنی شده در آن نژاد,” او اضافه می کند.

برنامه های اصلاحی می تواند به تدریج از بین بردن چنین صفات با اجتناب از سگ های با مشکلات رفتاری است که یک جزء ژنتیکی Lohi می گوید. اما پرورش انتخابی برای هر صفت دارای خطرات می گوید, Anindita Bhadra یک زیست شناس رفتاری در هند موسسه علوم و آموزش و تحقیق نیز بود و بخشی از این مطالعه جدید. اقدام به نژاد اضطراب-رایگان سگ می تواند در مورد مشکلات دیگر او می گوید. “ما می دانیم که پیچیده ترین صفات multigenic و مصنوعی انتخاب اغلب منجر به تغییرات ناخواسته در حالی که انتخاب یک مجموعه از صفات” Bhadra می افزاید.

Lohi می گوید گام بعدی در درک این مسائل رفتاری است به کسی را دست انداختن از هم جدا چه محیطی و شیوه زندگی و عوامل خطر ژنتيکی مستعد سگ به آنها. فراگیر, هدف از این پژوهش این است که در نهایت به درک چگونه مفید سگ می توان به “مدل انسان اضطراب و چقدر از آنها را به اشتراک خطر مشابه و یا عوامل محافظ,” او می گوید. “در نهایت این می تواند کمک به پیشبرد بهداشت و رفاه در سراسر گونه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de