این عجیب و غریب, سیاه چاله خم شدن نور پشت خود را مانند یک بومرنگ

برای چندین دهه دانشمندان مشکوک است که برخی از نور که در حال فرار از اطراف عظیم سیاه چاله ها تقریبا نمی توان آن را — و در حال حاضر آنها در نهایت دیده می شود آن اتفاق می افتد.

که به گفته دانشمندان که در انجام یک تجزیه و تحلیل جدید از مشاهدات از یک سیاه چاله تغذیه در sunlike ستاره. محققان با تمرکز بر اندازه گیری سیاه چاله دیسککه در آن نور فرار از سیاه چاله می درخشد. به طور خاص دانشمندان به طعنه به غیر از یک طرف نور بود که در آینده به طور مستقیم از هارد دیسک و از سوی دیگر نور که موفق به فرار از دیسک و کشیده شدم به سمت سیاه چاله قبل از اینکه منعکس کردن به فضا است.

“ما از مشاهده نور از آینده بسیار نزدیک به سیاه چاله است که در تلاش برای فرار از, اما به جای کشیده است حق بازگشت توسط سیاه چاله مانند یک بومرنگ” رایلی Connors نویسنده سرب از تحقیقات جدید و یک فیزیکدان در Caltech در بیانیه ای گفت. “این چیزی است که پیش بینی شده بود در سال 1970 اما تا به حال نشان داده شده است تا در حال حاضر.”

مرتبط با: فرار: شیرجه رفتن به یک سیاه چاله (infographic)

این تیم با تکیه بر مشاهدات جمع آوری شده توسط ناسا Rossi X-ray Timing Explorerکه مشاهده سیاه چاله ها و ستاره نوترونی. این فضاپیما در سال 1995 راه اندازی شد و در زمان خود آخرین اطلاعات در سال 2012.

به طور خاص دانشمندان با استفاده از مشاهدات انجام شده در طول یک سری از طغیان که سیاه چاله و آن sunlike ستاره یک سیستم دوتایی به طور رسمی شناخته شده به عنوان XTE J1550-564, تجربه کرده, بین سال های 1998 و 2000. که داده ها را پیشنهاد کرد که برخی از X-ray نور مشاهده شده در زمان نبود به طور مستقیم فرار از سیاه چاله اما به جای آن گریختم سیاه چاله توسط انعکاس نور در صفحه ی یک پارچه و دیسک است که کشیده شدن به سمت سیاه چاله است.

این مشاهدات می تواند کمک به دانشمندان در درک بهتر آنچه که در سیاه چاله ها در حال انجام یک مداوم رمز و راز در نجوم. “پس از سیاه چاله ها به طور بالقوه می تواند چرخش بسیار سریع آنها نه تنها خم شدن نور اما پیچ و تاب آن را” Connors گفت. “این مشاهدات اخیر یکی دیگر از قطعه های پازل از تلاش برای کشف کردن چگونه سریع چرخش سیاه چاله ها.”

و کار جدید نیز رضایت بخش که با توجه به تاریخ سیاه چاله پژوهش است. نه تنها اثر پیش بینی شده بیش از 40 سال پیش آن را نیز ارائه می دهد پشتیبانی اضافی برای آلبرت انیشتین نظریه نسبیت عام دانشمندان در بیانیه ای گفت:.

“دیسک است که اساسا روشن خود” خاویر گارسیا, یک فیزیکدان در Caltech و همکاری نویسنده این تحقیقات جدید گفت: در همین بیانیه است. “نظریه پردازان پیش بینی کرده بود چه کسری از نور خواهد خم شدن به عقب بر روی دیسک و در حال حاضر برای اولین بار ما را تایید کرده اند کسانی که پیش بینی.”

این تحقیق توضیح داده شده است در یک مقاله ارسال شده به سرور preprint arXiv.org در مارس 30 و پذیرفته شده برای انتشار در مجله اختر فیزیک.

ایمیل Meghan بارتلس در [email protected] یا او را دنبال کنید @meghanbartels. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>