این ناسا آپولو 13 مستند شما را به یاد ماه ماموریت

پنجاه سال پس از آپولو 13, یک فیلم مستند از آرشیو ملی به ما طول می کشد به یکی از نمادین ترین انسان spaceflight ماموریت تمام وقت است.

به عنوان یک “موفقیت آمیز شکست” ماموریت مواجه تعدادی از تهدید کننده زندگی موانع از جمله یک مخزن اکسیژن انفجار 56 ساعت به ماموریت و افزایش سطح دی اکسید کربن در قمری که فضانوردان مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک قایق زندگی. فضانوردان ناسا ماموریت کنترل بر روی زمین تا به حال به کار به سرعت و خلاقانه برای نجات خدمه و جلوگیری از فاجعه کامل.

این مستند “آپولو 13: هوستون ما یک مشکل” نام معروف خط ادا اولین بار توسط آپولو 13 فضانورد جک Swigert متشکل از فیلم آرشیوی از این ماموریت است.

مرتبط با: دیدن آپولو 13 به عنوان آن اتفاق افتاده است با آپولو 13 در زمان واقعی

شما می توانید نسخه کامل اینجا و یا تماشای قسمت 1 زیر.

ایجاد شده توسط National Archives and Records Administration, این مستند “بر ماموریت و کنترل فضاپیما کار تیمی است که غلبه زندگی یا مرگ مشکلات آپولو 13 و همچنین در سراسر جهان در واکنش به بحران” آرشیو ملی.

شما می توانید به تماشای قسمت 2 زیر.

در این فیلم شما می توانید شنیدن و دیدن نه تنها واقعی لحظه از ماموریت اما همچنین مصاحبه با فضانوردان پس از این ماموریت است.

برای مثال شما می توانید شنیدن Swigert صحبت کردن در مورد ارتعاشات او احساس زمانی که خدمه شنیده با صدای بلند “بانگ” اکسیژن-انفجار مخزن. فیلم برداری از تنش و احساسات شکننده شرایطی که این تیم جنگیدند و از طریق به Swigert و crewmembers فرمانده Jim Lovell و فرد Haise خانه با خیال راحت.

برای جشن سالگرد 50 از آپولو 13 ماموریت ناسا ایجاد یک فیلم مستند جدید در پرواز. به نام “آپولو 13: خانه امن” 30 دقیقه از برنامه به نظر می رسد در آپولو 13 در آن میراث و درس خود را برای ماه آینده ماموریت. شما می توانید که در تمامیت خود را در زیر.

دنبال چلسی Gohd در توییتر @chelsea_gohd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>