این “جهش آنزیم” می توانید شکستن بطری های پلاستیکی در ساعت

آنزیم جهش یافته

محققان در حال کار برای توسعه صنعتی شرکت Carbios ایجاد یک جهش باکتری آنزیم است که می تواند شکستن بطری های پلاستیکی برای بازیافت در تنها چند ساعت با توجه به نگهبان.

این enyzme می توانید شکستن پت بطری های پلاستیکی را به فردی شیمیایی مواد مرکب که بعدها می تواند توان مورد استفاده مجدد قرار را با نام تجاری جدید بطری. معمولی بازیافت پلاستیک است که می رود از طریق یک “thermomechanical” فرایند نیست کیفیت بالا به اندازه کافی و بیشتر استفاده می شود برای سایر محصولات مانند لباس و فرش.

Carbios همکاری با عمده رهبران صنعت از جمله پپسی و اورآل برای کمک به توسعه فن آوری است. یک مقاله علمی توصیف کشف شد منتشر شده در مجله معتبر Nature امروز.

فراموش کمپوست

این “حیوان خانگی hydrolase” آنزیم می تواند شکستن 90 درصد از حیوان خانگی پلیمر فقط در ده دقیقه.

“این بسیار کارآمد و بهینه سازی آنزیم بهتر از همه پت hydrolases گزارش تا کنون” می خواند این مقاله چکیده — حتی در مقایسه با دوم امیدوار کننده ترین نامزد پلاستیک-اهانت آمیز باکتری سویه به نام 201-F6.

جدید آنزيم اولین کشف در توده کمپوست برگ در سال 2012.

“آن را به حال شده است به طور کامل فراموش کرده اما آن را تبدیل به بهترین” آلن مارتی در Université de تولوز فرانسه و رئیس علوم افسر در Carbios گفت: نگهبان.

هزینه بهره مند شوند

جدید enyzme نیز بسیار مقرون به صرفه تولید کند. در واقع به گفته محققان جدید ساخت پلاستیک از نفت را هزینه 25 برابر.

“این دستیابی به موفقیت واقعی در بازیافت و تولید پت” گفت: صالح Jabarin استاد در دانشگاه تولیدو اوهایو و عضو Carbios’ کمیته علمی در بیانیه ای.

محققان امیدوارند به تست مواد “صنعتی و تجاری بالقوه” در سال 2021 در فرانسه با توجه به مارتی. “هدف ما این است که به بالا و در حال اجرا توسط 2024, 2025, در صنعتی بزرگ مقیاس” معاون رئیس اجرایی در Carbios مارتین استفان گفت: نگهبان.

بیشتر بخوانید: دانشمندان ایجاد جهش آنزیم که بازیافت بطری های پلاستیکی در ساعت [نگهبان]

بیشتر در بازیافت: لس آنجلس در حال ساخت یک جاده از بازیافت بطری های پلاستیکی

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>