این “مشتری داغ’ سیاره بیگانه در حال رقص با مرگ با 18 ساعت در سال

به تازگی در بر داشت exoplanet مدار بسیار نزدیک به آن پدر و مادر ستاره که آن را به حال از هم پاشیده توسط نیروهای جزر و مد ناشی از جاذبه است.

به تازگی کشف شده exoplanet NGTS-10b شلاق در اطراف ستاره خود در بیش از 18 ساعت را در کوتاهترین مداری دوره تا کنون مشاهده شده برای یک “مشتری داغ” – بزرگ گازدار exoplanet است که سفر به گرمای یک ستاره است. آن whirls خیلی نزدیک به ستاره خود حدود 27 بار نزدیک به ستاره خود از سیاره عطارد به خورشید ما که این خطرناکی به سقوط از هم جدا.

دانشمندان جهان عجیب و غریب (که حدود 20 درصد بزرگتر از مشتری و دو بار به عنوان گسترده) حدود 1000 سال نوری از زمین است. این ظهور در داده ها از نسل بعدی حمل و نقل بررسی – شیلی exoplanet survey که به نظر می رسد برای سیارات بزرگ. NGTS-10b داشت با استفاده از این روش حمل و نقل است که تشخیص سیارات زمانی که آنها عبور (یا حمل و نقل) در مقابل ستاره های خود را پنهان کردن یک بخش کوچک از ستاره روشنایی.

مرتبط با: عجیب ترین سیارات بیگانه در تصاویر

بیشتر: بسیار داغ و فوق العاده نزدیک: چقدر داغ Jupiters مخالف نظریه

“در تئوری داغ Jupiters با دوره مداری – کمتر از 24 ساعت – ساده ترین [سیاره] به تشخیص خود را با توجه به اندازه بزرگ و مکرر گذر” سرب نویسنده جیمز san francisco newz, یک فیزیکدان در دانشگاه وارویک در انگلیس در بیانیه ای گفت. “[اما] آنها ثابت کرده اند که بسیار نادر است. از صدها نفر از Jupiters در حال حاضر شناخته شده وجود دارد تنها هفت که یک مداری مدت کمتر از یک روز.”

NGTS-10b ستاره است که حدود 70 درصد جرم خورشید ما است اما چون این دو تا با هم exoplanet تجارب افراط و دما بر روی سطح آن با توجه به نزدیکی آن است. یک طرف سیاره است همیشه قفل شده است و به ستاره با سوزان سطح متوسط در حدود 1,830 درجه فارنهایت (1,000 درجه سانتیگراد).

کشف تیم این باورند که NGTS-10b می تواند یک نامزد ایده آل برای مطالعه آینده با ناسا جیمز وب تلسکوپ فضایی است که انتظار می رود برای راه اندازی در ماه مارس سال 2021. یکی از Webb علوم ماموریت برای کشف بیشتر در مورد سیاره اتمسفر و با این داده ها دانشمندان به امید دیدن چگونه exoplanet اتمسفر رفتار در چنین عجیب و غریب درجه حرارت زیاد.

پس از گاز سیاره های غول پیکر و معمولا به صورت دور از ستاره خود و مهاجرت به درون این تیم قصد دارد برای انجام پیگیری مشاهدات در دهه آینده برای دیدن اگر NGTS-10b در مرگ مارپیچی یا بیشتر پایدار مدار.

یک مقاله بر اساس کشف شد منتشر شده در Monthly Notices از انجمن نجوم سلطنتی در فوریه. 20.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im