این عظیم نپتون به اندازه Exoplanet فوق العاده نزدیک

شکارچی سیاره

یک تیم از ستاره شناسان در پن استیت فقط تایید وجود G 9-40b غول پیکر سوپر-زمین تنها در حدود 90 سال نوری از زمین — و آن را یکی از نزدیکترین سیارات فراخورشیدی شناخته شده است.

این exoplanet است حداقل دو بار به عنوان گسترده ای به عنوان زمین و حتی ممکن است به عنوان بزرگ به عنوان نپتون. این برای اولین بار کشف شده توسط ناسا سیاره-شکار تلسکوپ فضایی کپلر طی ماموریت K2 در سال 2019.

پرونده همسایه

این تیم با استفاده از منطقه قابل سکونت سیاره یاب (HPF) یک کم جرم سیاره-شکار ابزار متصل به 10 متر Hobby-Eberly تلسکوپ در رصدخانه مک دونالد در تگزاس است.

اما این سیاره نیست بسیار قابل سکونت. سطح آن تجارب سوزان درجه حرارت بیش از 3,100 درجه سانتیگراد (5,600 فارنهایت) گرم اما هنوز هم قابل ملاحظه ای سردتر از خورشید است.

حیاط خلوت باش

این واقعیت است که آن را تنها در حدود 90 سال نوری دور به معنی آن است که “در میان 20 نزدیک ترانزیت سیستمهای سیارهای شناخته شده است و در حال حاضر نزدیکترین دوم ترانزیت سیارات کشف شده توسط K2 ماموریت به تاریخ” با توجه به بیانیه Gudmundur Stefansson سرب نویسنده یک مقاله در مورد سیاره منتشر شده در مجله نجوم در اوایل این ماه.

اخترشناسان بر این باورند که exoplanet عالی نامزد برای یک مقدار دقیق تر توسط ناسا آینده James Webb Space Telescope که قرار است در ماه مارس راه اندازی 2021.

بیشتر بخوانید: بسیار بزرگ و فوق العاده نزدیک: دیدار با جدید نپتون به اندازه exoplanet G 9–40b [The Next Web]

بیشتر سیارات فراخورشیدی: دانشمندان با یافتن شواهدی از دومین سیاره در مدار نزدیکترین ستاره

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de