این گاز-لوله exoplanet آب غنی از ابرها. در اینجا به همین دلیل این لرزش ستاره شناسان.


یک هنرمند تفسیر از آب غنی از فضای K2-18b. (اعتبار تصویر: Alex Boersma)

سه تیم از ستاره شناسان را مجذوب دنیای بیگانه شناخته شده به عنوان K2-18b. اما آنچه همه سر و صدا در مورد ؟

در ماه سپتامبر دو تیم اعلام کرد که آنها تا به حال یافت نشانه هایی از آب مایع در این سیاره جو — نقطه عطفی کشف در جستجو به صورت بالقوه قابل سکونت جهان بیگانه است. اما صرف حضور آب نیست و تنها شرط لازم برای زندگی است. شرایط دیگر مانند دما و فشار نیز می تواند بر یک سیاره habitability. در حال حاضر یک سوم تیم گزارش می دهد که فشار آب مایع در همین دنیا ممکن است خوب برای زندگی به تکامل — یکی دیگر از جذاب توسعه برای دانشمندان است.

“ما به رسمیت شناخته شده خیلی زود است که این بسیار منحصر به فرد هدف” Björn Benneke یک ستاره شناس در دانشگاه مونترال گفت: Space.com. Benneke رهبری یکی از تیم های که اعلام جوی تجزیه و تحلیل در سپتامبر سال 2019 مطالعه منتشر شده در مجله اختر فیزیک نامه در ماه دسامبر. وی ارائه يافته ها در ماه ژانویه در جلسه انجمن نجوم آمریکا.

مرتبط: 7 راه برای کشف سیارات بیگانه

Benneke و همکارانش با استفاده از تلسکوپ هابل و اسپیتزر تلسکوپ فضایی برای مطالعه K2-18b ده بار بیش از یک دوره سه ساله به جمع آوری دقیق مشاهدات از اتمسفر آن است.

اگر چه دانشمندان به مطالعه exoplanet اتمسفر قبل از آن انجمن بوده است بزرگتر از K2-18b که تنها حدود 2.6 برابر اندازه زمین و 8.5 برابر جرم آن. این سیاره را به اندازه کوچک ساخته شده از مشاهدات به خصوص به چالش کشیدن نیاز به چندین اندازه گیری دقیق است که همراه می تواند با ارائه یک بیشتر در عمق پروب از جهان است.

“چیزی شبیه به این انجام شده است قبل از” Benneke گفت.

“شبیه به زمین”

K2-18b 110 سال نوری در صورت فلکی لئو که در آن مدار کوچک اما فعال نوع ستاره است که می تواند پرتاب انفجار تابش در سیارات در حال چرخش. اگر چه این ستاره کوچک و کم نور تر از خورشید K2-18b را 33 روز در مدار به معنی این سیاره دریافت تقریبا همان مقدار انرژی از ستاره خود به عنوان دریافت زمین از خورشید است.

ستاره را به اندازه کوچک باعث می شود آن را آسان تر برای تشخیص جزئیات کوچک سیاره مانند K2-18b از آنجا که مشاهدات از یک سیاره بستگی دارد که چه مقدار نور آن بلوک آن را به عنوان عبور از مقابل ستاره خود از زمین را به چشم انداز. کوچکتر سیاره بلوک نور کمتر از یک بزرگتر اما کوچکتر ستاره است و نور کمتری به بلوک ساخت که سیگنال تا حدودی آسان تر برای دیدن. (مدار این سیاره نیز کمک دانشمندان تصرف عبور متعدد در سراسر آن ستاره است.)

در هابل و اسپیتزر مشاهدات Benneke و تیم او امضا از آب در exoplanet جو — و نه فقط هر نوع آب است. “حتی بیشتر هیجان انگیز ما کشف شده در داده ها است که وجود دارد یک ابر عرشه در این سیاره” Benneke گفت.

نشانه این بود که نور ستاره درخشان را از طریق فضای آمد به توقف ناگهانی در یک ارتفاع خاص. Benneke و همکارانش با استفاده از مدل به منظور تعیین این که ارتفاع کامل بود فشار و درجه حرارت آب برای زنده ماندن.

“تنها توضیح محتمل است که این آب مایع ابر بسیار شبیه به آنچه که ما را بر روی زمین” Benneke گفت.

به عنوان ابر پر با قطرات آب, آنها به احتمال زیاد ایجاد بارش. اما این باران هرگز زمین را لمس. به جای آن را می گیرند تا زمانی که درجه حرارت و فشار ناشی از آن را برای تبخیر یک بار دیگر محققان گفتند. Benneke در مقایسه بارندگی در K2-18b به زمینی میلابی که رخ می دهد هنگامی که درجه حرارت بالا و فشار می شود باران برای تبخیر قبل از آن به زمین می رسد.

پیدا کردن یک شبیه الگوی آب و هوا در exoplanet جذاب است چشم انداز به Benneke.

“[K2-18b] سردترین سیاره با [جو] تشخیص کوچکترین سیاره حداقل عظیم سیاره,” او گفت:. “به نظر من این بیشتر هیجان انگیز است.”

یک هنرمند تصویر از K2-18b اول کوچک exoplanet شناخته شده اند که آب در اتمسفر آن است. (اعتبار تصویر: ESA/Hubble, M. Kornmesser)

مشترک, رمز و راز

اگر چه K2-18b دارای شرایط مناسب برای زمین مانند ابرها به شکل نیست که این سیاره خود زمین مانند. جای آن است که طبقه بندی به عنوان یک sub-نپتون گاز لوله بدون یک سطح. ناسا فضاپیمای کپلر مشخص است که زیر Neptunes به احتمال زیاد رایج ترین نوع سیارات فراخورشیدی در کهکشان راه شیری ساخت تا بیش از سه چهارم از جمعیت سیاره.

با این حال ستاره شناسان با داشتن یک زمان دشوار درک نسبتا کوچک گاز غول و این یکی از دلایل K2-18b یافته ها بسیار هیجان انگیز است. “ما کاملا نمی دانند که چه خبر است با این سیارات” Benneke گفت. “این کاوش این رژیم از سیارات است که ما را بسیار درک ضعیف از سمت راست در حال حاضر.”

Sub-Neptunes باید توده های مردم که در جایی بین زمین و نپتون و هیچ آنالوگ در منظومه شمسی است. درک جهان مانند K2-18b می تواند کمک به بهبود دانشمندان دانش چگونه سیارات رشد و تکامل است. “اگر شما می خواهید به درک سیارات به عنوان یک کل تنوع سیارات آن را بسیار مهم است که شما را در درک رایج ترین آنهایی که” Benneke گفت.

دنبال نلا تیلور Redd در Facebook و Twitter at @NolaTRedd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im