این مهندس به چاپ مقالات علمی با استفاده از لگو میکروسکوپ

برای Yuksel Temiz, عکاسی های بسیار کوچک افراد فقط بخشی از کار خود را به عنوان یک میکرو الکترونیک مهندس در آی بی ام زوریخ آزمایشگاه تحقیقاتی.

Temiz با این نسخهها کار در کوچک دستگاه که با استفاده از microfluidics: یک نوع کوچک مایع مبتنی بر مدارات که جایگزین فلز سیم با غیرممکن-کانال های کوچک است که هدایت جریان مایع مانند میکروسکوپی سیستم کانال. به طور خاص, Temiz و تیم خود را توسعه مینیاتوری ابزار تشخیصی است که می تواند در تجزیه و تحلیل خون و یا بزاق. اما به واقع توسعه و آزمایش این ابزار مهندسین نیاز به تکیه بسیار قدرتمند میکروسکوپ است که می تواند هزینه دهها هزار دلار به هر کدام.

در نهایت Temiz کردم تغذیه با محدودیت از این بوتیک ها و دستگاه های ساخته شده خود را — و آن را تنها او را هزینه $300 به خاطر او ساخته شده آن را تقریبا به طور کامل از آجر لگو.

و آن کار می کند: او با استفاده از لگو میکروسکوپ برای گرفتن تصاویر است که او بعد از انتشار این تصاویر در مجلات معتبر علمی از جمله علم, پیشرفت, علمی گزارشو پزشکی Microdevices. در حال حاضر او های راهنما که او طراحی شده به نگاه مانند آن از هر گونه لگو مجموعه با جهان است.

فوتوریسم با Temiz برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لگو میکروسکوپ. در اینجا ما گفتگو است که به آرامی ویرایش شده برای وضوح.

فوتوریسم: بنابراین سوال این است که “چرا؟” چه مشکلات شما رو با یک سنتی میکروسکوپ ساخته شده است که شما تصمیم به ساخت خود را از Legos?

Yuksel Temiz: آن آغاز شده و حدود دو سال پیش. از من خواسته شد برای ارائه واقعا تصاویر با کیفیت بالا از ما ميکروفلوييدی تراشه. از من خواسته شد برای ارائه تصاویر به صورت یک فناوری بزرگ رویداد سازمان یافته توسط آی بی ام. سازمان می خواست یک نوع هنری از یک زاویه با رنگ های زیبا از مایعات جریان در کانال های. آنها دریافتند مشخصات بالا از یک میکروسکوپ بسیار خسته کننده است.

اما هیچ یک از ما میکروسکوپ در آزمایشگاه می تواند تصاویر با کیفیت بالا از یک زاویه. من در زمان یک دوربین فیلمبرداری microlens و یک سه پایه و من ساخته شده بسیار ارزان راه اندازی به گرفتن تصاویر زیبا از یک زاویه. من فکر کردم من می تواند آن را انجام دهد خودم. این بود که در حال حاضر سرگرمی من, بنابراین من شروع به ساخت خود من میکروسکوپ به طور خاص برای گرفتن تصاویر با کیفیت بالا از ما ميکروفلوييدی تراشه.

لگو میکروسکوپ. Yuksel Temiz / آی بی ام

این تراشه دارای سطوح بازتابنده معنی آن را بسیار دشوار است برای گرفتن تصاویر با یک دوربین به طور منظم. این نوع مانند گرفتن یک تصویر از یک آینه است. شما ببینید بازتابی از دوربین و اگر نور نیست لباس شما نگاه کنید به منبع نور نقطه. من در مورد بحث با مديران و ما فکر این امر می تواند یک ابزار سرد برای آزمایشگاه های مدارس و ما تصمیم به باز کردن منبع همه چیز است.

و این لگو میکروسکوپ بهبود کار خود را در همه ؟ بودند زاویه دار تصاویر فقط به خاطر یک مطلب هنری ارائه و یا انجام آنها در واقع انجام کاری به نفع تحقیقات خود را?

در اصل ایده این بود که به گرفتن تصاویر از تراشه برای نشریات و سخنرانیها. آن را بهتر از نمای بالا — این نشان می دهد که عمق. این ميکروفلوييدی کانال های 3D سازه. هنگامی که شما آن را کج به شما خیلی بیشتر دریافت کنید. آن را مانند 2D 3D مقابل. من فکر نمی کنم این خیلی مزیت در نظر تشخیص است. هنگامی که شما خون یا مایع در کانال های, شما نمی خواهد نیاز به یک لگو میکروسکوپ برای تعیین کمیت نمونه. این بیشتر برای عکس گرفتن به صورت عمومی است.

ميکروفلوييدی تراشه. Yuksel Temiz / آی بی ام

اما ما همچنین متوجه شدم شما می توانید تصویر نمونه های بیولوژیکی وجود دارد این میکروسکوپی شیشه ای طرف در دسترس برای کلاس زیست شناسی. این گیاهان حیوانات, بافت, سلول, و هنگامی که من آنها را در زیر میکروسکوپ من واقعا تصاویر زیبا. پس من فکر کردم شاید چنین میکروسکوپ خواهد بود خوب برای مدارس برای کودکان و نوجوانان آموزش و پرورش است. این فقط برای آزمایشگاه آن را خوب میکروسکوپ.

بنابراین من می بینم شما باید برخی از مقالات در مجلات معتبر: علم, پیشرفت, طبیعت, علمی, گزارش و مانند آن. در حال تصاویری که به نظر می رسد در این مقاله همان آنهایی که شما را اسیر خود را با لگو میکروسکوپ? آیا شما مجبور به گرفتن هر یک از تصاویر با بیشتر سازهای سنتی برای اثبات نهایی از کاغذ ؟

به طور معمول آنچه که ما را به کج نمایی از تراشه. پس ما باید یک جریان در کنار آن با یک صفحه نمایش از ساختار خاص. در علم پیشرفت های کاغذ ما باید این ساعت. در این ویدئو ما کج از نظر ساعت و در کنار آن ما تصویر با رزولوشن بالا از میکروسکوپ.

برای یک مجله علمی, ما باید تصویر زیبا از تراشه اما پس از آن ما باید داده ها و تصویر گرفته شده از یک high-end ابزار علمی.

من فکر نمی کنم که Lego میکروسکوپ خوب است برای هر تشخیصی کمی من باید تاکید می کند. اما آن را با این نسخهها کار خوبی برای چک کردن تابلوهای مدار حشرات کوچک اشیاء و هر چیزی که شما می توانید تصور کنید. آن را مانند یک دوربین معمولی اما در بزرگنمایی بالا.

آیا هر یک از شما مقاله را به داوران و یا ناشران خود را در نظر میکروسکوپ و یا آیا آنها را قبول و آن را در درون خود روش? آنچه آنها را به مورد آن می گویند ؟

در کل ما خیلی نظرات خوبی در مورد ما آمار و ارقام. این نوع از سرگرمی من: به عنوان یک تازه کار, گرافیک, طراح, من می توانم در یک مقدار زیادی از انیمیشن 3D و 2D طرح است. در کل ما دریافت نظرات خوبی در مورد کیفیت این ارقام اما نه زاویه خاص از تصاویر 3D.

اين مجله در انتشار تصاویر ما, اما ما نمی باید این شانس را به استفاده از بسیاری از تصاویر ما در نشریات. ما اغلب استفاده از تصاویر در سخنرانی های ما. من ارائه شده کار ما در این کنفرانس در این زمینه ما با 500000 نفر و اولین چیزی که آنها می گویند این است که ما باید زیبا تصاویر.

چرا که آن را ساخته شده از دست مونتاژ آجر لگو شما tinkered با میکروسکوپ در همه به تغییر چگونه کار می کند ؟ برای مثال می تواند متفاوت تنظیم به شما قابلیت های مختلف?

من تا به حال سه نمونه های اولیه قبل از این. یکی از آخرین تا به حال چند آجر لگو اما یکی از اولین نداشته لگو در همه. آن همه در 3D چاپ شده است. در IBM ما بسیار خوب ماشین فروشگاه و بسیار با استعداد تکنسین های به طوری که آنها به من کمک کرد. در ابتدا من نمی هر گونه استفاده از آجر لگو و دلیل من شروع به استفاده از آجر لگو است که من می خواستم به میکروسکوپ مدولار و قابل تنظیم است.

در این میکروسکوپ می تواند ما را منتقل نور تصاویر — یک روش کلاسیک با نور در پایین و سپس نمونه و دوربین. ما می توانیم منعکس تصاویر با نور از یک زاویه و دوربین در زاویه و ما می توانیم مقطعی تصاویر با میکروسکوپ متعامد به نمونه. گاهی اوقات نمونه بزرگ است گاهی اوقات آن را گاهی اوقات شما نیاز به یک کمی بیشتر فضای بین دوربین و نمونه است.

قطرات آب. Yuksel Temiz / آی بی ام

من شروع به چاپ 3D هم پیوسته قطعات و من متوجه شدم که آنچه من چاپ شد تقریبا دقیقا یک آجر لگو. بنابراین من گفت: “چرا باید من صرف زمان در چاپ 3D؟” من شروع به اضافه کردن آجر لگو برای من طراحی یک کمی بیشتر و بیشتر شد ترکیبی 3D چاپ-طراحی لگو. و سپس بعد از اینکه ما تصمیم به باز کردن منبع همه چیز را من به طور کامل دوباره طراحی میکروسکوپ در راه است که مردم می توانند — در صورتی که یک چاپگر 3D در خانه — ساخت آن را در خانه.

طراحی بسیار بیشتر ساز و دوستانه آن را نمی کند نیاز به هر گونه ابزار حرفه ای.

همه آجر off-the-shelf Legos?

آنها تمام آجر لگو شما می توانید بروید و خرید به صورت جداگانه. لگو دارای یک فروشگاه به نام “انتخاب یک آجر” که در آن شما می توانید آنها را خرید به صورت جداگانه. من 3D چاپ چند اجزای فقط برای اتصال یک قطعه لگو به من سفارشی ساخته شده جزء. من 3D چاپ یک آداپتور به ضمیمه موتور به Legos, به عنوان مثال.

شما به ذکر است که این می تواند مورد استفاده قرار گیرد به منظور بهبود دسترسی به تحقیقات علمی در سیستم مدرسه و یا کشورهای در حال توسعه. می تواند شما را به من بگویید بیشتر در مورد آنچه که می خواهم ؟

من اهداف آن است. بسیاری از مردم در حال پرسیدن من اگر آنها می توانید آن را به عنوان یک کیت. ما تا به حال برنامه ای برای آن اما با توجه به COVID ما تا به حال به تعویق انداختن آنها. ایده آل خواهد بود با ما تماس بگیرید الکترونیک شرکت دیدن اگر وجود دارد پشتیبانی به ارائه آن همراه با لگو شاید. الکترونیک شرکت ارائه خواهد الکترونیک به عنوان یک کیت شاید لگو می تواند آن را به عنوان یک کلیک فروشگاه چیز.

استفاده برای مدارس است که برای اولین بار آن را Lego — جالب است برای آنها. و پس از آن دانش آموزان می توانند با استفاده از تخیل خود را برای قرار دادن یک میکروسکوپ همراه با اجزای مختلف است. وجود دارد کمی از الکترونیک و سپس پردازش تصویر ، این همه بر اساس پایتون به طوری که بچه ها در مدارس می توانید شروع به برنامه نویسی چیزهای ساده. کسانی که میکروسکوپ اسلاید برای کلاس زیست شناسی می تواند در حال حاضر جالب توجه است چرا که کودکان و نوجوانان می توانید در نمونه و نرم افزار در حال حاضر می توانید بگویید “Hey این است که یک سلول از این گیاه” چیزهایی مانند آن.

Fruitfly. Yuksel Temiz / آی بی ام

چه مدت طول خواهد آن را برای ساخت یکی از آغاز تا به پایان برساند ؟

با فرض اینکه همه چیز در مقابل شما و هیئت مدیره الکترونیکی است که در حال حاضر در دسترس به دلیل ذوب شدن بخشی از چیزی است که بچه باید انجام دهید نیم ساعت. من دوباره بهم وصل آن مصاحبه و آن را در زمان نیم ساعت آن را, اما برای کسی که ندارد تجربه شاید یک ساعت ؟

فقط این مجمع پس از سند PDF را به شما حدود یک ساعت.

و شما لگو ساخته شده به سبک, دستورالعمل درست است ؟

آره در PDF. من صرف زمان بیشتری را بر روی اسناد و مدارک از میکروسکوپ خود را فقط به آن را به راحتی قابل فهم توسط هر کسی.

چه چیز دیگری شما می خواهید مردم به دانستن در مورد این ؟ وجود دارد هر چیزی که من کسی است که بازی با لگو به عنوان یک بچه اما قطعا نیست یک مهندس نمی دانم به درخواست مورد ؟

این یک دستیابی به موفقیت های علمی, بدیهی است, آن را تنها با قرار دادن قطعات از قفسه با هم.

از نظر علمی این جالب نیست — در مقایسه با آنچه که ما در آزمایشگاه این چیزی است که شما می خواهم انتشار در بالا پایان مجله. اما برای بسیاری از آزمایشگاه کار در microfluidics این می تواند مفید معیار ابزار.

بیشتر روی لگو: آجر لگو بسیار عالی عایق برودتی در دماهای

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de