این صخره های مرجانی فوق العاده انعطاف پذیر. در اینجا قصد آن را ذخیره کنید

این صخره های مرجانی اکوسیستم در دریای سرخ را به خلیج عقبه است که کاملا انعطاف پذیر به افزایش درجه حرارت دریا, محققان می گویند.

سریع اقیانوس گرم شدن زمین به دلیل تغییر آب و هوا پیش بینی شده است به تلفات 70 تا 90 درصد از صخره های مرجانی جهان تا اواسط قرن استناد محققان در درخواست تجدید نظر خود را به یونسکو اعلام دریای سرخ را از 2500 کیلومتر از صخره های مرجانی دریایی به عنوان یک سایت میراث جهانی. آنها همچنین توصیه می کنند اقدامات بیشتری انتقادی به صخره بقا در مقاله خود که به نظر می رسد در مرزهای دریایی در علم.

مرجان ها در خلیج عقبه در بخش شمالی دریای سرخ مقاومت در برابر درجه حرارت آب بی نظمی که باعث شدید سفید و یا مرگ و میر در بسیاری از مرجان های سخت در جاهای دیگر. این منحصر به فرد انعطاف پذیر ریف استخدام مکانیسم های بیولوژیکی هستند که به احتمال زیاد مهم برای مرجان بقا به عنوان سیاره اقیانوس ها گرم است. اما در حالی که خلیج عقبه به طور بالقوه می تواند یکی از این سیاره بزرگترین دریایی پناهگاه از تغییر آب و هوا آن صخره را تنها زنده ماندن و شکوفا اگر جدی منطقه ای چالش های زیست محیطی در حال رسیدگی است.

“مرجان های خلیج عقبه در شمال دریای سرخ میتواند یکی از آخرین صخره برای زنده ماندن تا یک قرن پس از آن بسیار مهم است که کشورهای هماهنگی در خلیج فارس گسترده تحقیقات و حفاظت از محیط زیست با وجود تلاش های منطقه ای و تنش های سیاسی می گوید:” مطالعه رهبر Karine Kleinhaus بازدید استادیار در دانشگاه استونی بروک دانشکده دریایی و علوم جوی (SoMAS).

نویسندگان اشاره می کنند که صخره های مرجانی دریای سرخ ارائه مواد غذایی و منبع امرار معاش به سرعت در حال رشد جمعیت بیش از 28 میلیون نفر زندگی می کنند در امتداد خط ساحلی آن و منحصر به فرد غنی منبع بالقوه داروهای جدید.

اما به عنوان شهرها و شهرستانها همچنان به رشد در امتداد دریای سرخ این مناطق قابل توجهی تولید محلی فشار بر آن صخره. برخی از بخش هایی از صخره در حال حاضر شده است به شدت آسیب دیده, نشده, گردشگری, جمعیت انسانی گسترش صید بی رویه و ساحلی و توسعه که منجر به آلودگی و کاهش دید در آب های ساحلی با کیفیت.

با وجود موجود زیست محیطی عوامل استرس زا و تازه در حال ظهور تهدیدات وجود دارد در حال حاضر هیچ هماهنگی تحقیقات علمی و یا تلاش های مدیریت است که شامل کل دریای سرخ صخره پیچیده است.

محققان ادعا می کنند که فوری ترین هدف این است که برای پیشبرد حفاظت فوری از خلیج عقبه به عنوان میراث جهانی یونسکو به عنوان بخشی از ابتکار عمل مربوط به مصر و اسرائیل و اردن و عربستان سعودی است.

در حالت ایده آل آنها می گویند دانشمندان اياد و سیاست گذاران باید مدافع به شدت که یونسکو تشخیص دریای سرخ را تمام صخره های مرجانی دریایی به عنوان یک سایت میراث جهانی. منطقه ای دانشمندان و دولت ها باید با هم کار کنند برای پیاده سازی فراملی پژوهش و نظارت و حفاظت از محیط زیست تلاش و به دنبال حمایت ملل متحد برای دراز مدت علمی و نظارت بر برنامه است.

با توجه به واقعیت های سیاسی نویسندگان تأیید که فراملی دریای سرخ مرکز خنثی سازمان تاسیس شده در ماه مارس 2019 و مستقر در سوئیس, Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) می تواند به طور موثر تسهیل همکاری منطقه ای.

محققان توصیه می کنند چند اقدامات بیشتری از جمله:

  • کامل همکاری های منطقه ای تحت رهنمود از سطوح بالای دولت ؛
  • اطلاع رسانی دولت از ارزش پولی و گسترده دارویی بالقوه از صخره به هر ملت;
  • در دراز مدت منطقه ای نظارت بر تهدید به از صخره های ساحلی جدید توسعه و همراه با گسترش جمعیت و
  • توسعه پایدار از دریا و خط ساحلی

نویسندگان این مطالعه عبارتند از Bar-Ilan دانشگاه مینا و Everard گودمن دانشکده علوم زندگی, همراه با یک گروه از دانشمندان که باید مورد مطالعه قرار دریای سرخ را مرجان در حالی که بر اساس, در, مصر, اسرائیل, اردن, عربستان سعودی و استرالیا و ایالات متحده و سوئیس. سوئیس سفیر اسرائیل نیز به این مقاله است.

منبع: دانشگاه استونی بروک

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im