این سیاه چاله برخورد فقط امواج گرانشی حتی جالب تر

گرانشی-موج ستاره شناسان برای اولین بار تشخیص برخورد بین دو سیاهچاله قابل ملاحظه ای از توده های مختلف—باز کردن یک جدید ویستا در فیزیک نجومی و فیزیک گرانش است. این رویداد ارائه می دهد اولین بی تردید شواهد از این ضعف فضا-زمان با امواج که حداقل یک سیاهچاله در حال چرخش بود قبل از ادغام دادن ستاره شناسان نادر بینش کلیدی ملک از این تیره این اشیاء.

“این یک رویداد استثنایی” گفت: مایا Fishbach یک اخترفیزیکدان در دانشگاه شیکاگو در ایالت ایلینوی است. مشابه ادغام که در آن داده های منتشر شده اند همه در محل سیاه چاله ها با تقریبا برابر توده بنابراین این یکی از جدید به طور چشمگیری ناراحتی که الگوی او می گوید:. برخورد تشخیص داده شد در سال گذشته رونمایی شد در 18 مارس توسط Fishbach و همکاران در یک نشست مجازی از انجمن فیزیک آمریکا برگزار شد به طور کامل حاضر به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

لیزر تداخل گرانشی-موج رصدخانه (LIGO)—یک جفت دوقلو آشکارسازهای مبتنی بر در هانفورد واشنگتن و Livingston, لوئیزیانا—و برج سنبله رصدخانه نزدیک به پیزا, ایتالیا هر دو شناسایی این رویداد شناسایی به عنوان GW190412 با اعتماد به نفس بالا در 12 آوریل 2019. این LIGO–برج سنبله همکاری که شامل Fishbach ارسال شده یافته های آن در arXiv قبل از مطبوعات و سرور.

LIGO ساخته شده برای اولین بار کشف امواج گرانشی در سپتامبر 2015, تشخیص فضا-زمان با امواج از ادغام دو سیاه چاله ها. LIGO, بعد, پیوست, برج سنبله پس از ده بیشتر تشخیص در دو رعایت و اجرا می شود که در سال 2017 به پایان رسید: نه بیشتر سیاه چاله ها ادغام و یکی برخورد دو ستاره نوترونی که کمک به توضیح منشا جهان را سنگین عناصر شیمیایی.

سوم و اخیر اجرا آغاز شده در 1 آوریل 2019 به پایان رسید و در 27 مارس سال 2020 با یک ماه وقفه در ماه اکتبر. تا حد زیادی بهبود حساسیت فعال این شبکه به جمع آوری حدود 50 بیشتر ‘نامزد حوادث به میزان تقریبا یک در هر هفته است. تا به حال همکاری های بین المللی تا به حال پرده برداری از تنها یک رویداد دیگر از این مشاهدات دوره—دوم ادغام بین دو نوترون ستاره های دوبله GW190425 بود که در ماه ژانویه نشان داد.

تحریف فضا

آخرین رویداد منحصر به فرد است. یکی از این دو سیاه چاله ها که در هم ادغام شدند و تا به حال حدود جرم حدود 8 خورشیدی توده ها و بیش از 3 بار بزرگتر در 31 خورشیدی توده ها. این عدم تعادل ساخته شده بزرگتر سیاه چاله تحریف فضای اطراف آن را به طوری که دیگر مسیر انحراف از کامل مارپیچی. این می تواند دیده می شود در نتیجه امواج گرانشی که ایجاد شد به عنوان اشیاء spiralled به هر یک از دیگر. همه دیگر ادغام اتفاقاتی که رونمایی شده اند و تولید یک موج که شکل مشابه ‘جیر جیر شکل—افزایش می دهد که در هر دو شدت و فرکانس بالا به لحظه از برخورد. اما GW190412 متفاوت بود: شدت آن نیست به سادگی به عنوان افزایش در جیر جیر. “این باعث می شود این سیستم بسیار جالب فقط به دنبال در مورفولوژی سیگنال” Fishbach گفت.

فیزیکدانان تا به حال مشتاقانه در انتظار چنین غیر وانیل اتفاقات زیرا آنها ارائه, جدید, دقیق تر راه آزمایش آلبرت انیشتین نظریه گرانش در نظریه نسبیت عام. “ما در یک رژیم جدید آزمایش نسبیت عام” گفت: Maximiliano Isi در ماساچوست mit موسسه فن آوری در کمبریج یکی دیگر از LIGO عضو که ارائه شد در این نشست است.

محققان قادر به استفاده از این داده ها برای تشخیص ‘چرخش’ از سیاه چاله ها. “ما می دانیم که با اعتماد به نفس است که این سنگین تر شی تا به حال به نخ ریسی” گفت: Isi. حوادث قبلی باقی مانده بود محققان گیج: مشاهدات از سیاه چاله ها را در کهکشان راه شیری پیشنهاد کرد که سیاه چاله ها باید بالا می چرخد اما این نشان نمی دهد تا در گرانشی-موج داده ها از دو اجرا می شود.

اخترفیزیکدانان امیدوارم که تشخیص چرخش می تواند روشن چگونه سیاه چاله ها شکل گرفته و به مدار هر یک از دیگر. ثروتمندتر اطلاعات نامتقارن در ترکیب کمک می کند تا به اندازه یک رویداد فاصله از کهکشان راه شیری با دقت بهتر. جمع آوری بسیاری از این اندازه گیری می تواند به ارائه یک راه جدید برای نقشه تاریخ انبساط جهان.

این LIGO–برج سنبله همکاری ادامه خواهد داد به انتشار نتایج بیشتر از آن گسترده ای از اطلاعات منتشر نشده از جمله حوادث منحصر به فرد است که به خصوص جالب یا هیجان انگیز می گوید: برج سنبله Jo van den نام تجاری و یک فیزیکدان در موسسه ملی فیزیک زیر اتمی در آمستردام. “من فکر می کنم این برداشت بسیار خوب اجازه دهید من آن را قرار داده مانند آن.”

این مقاله تکثیر با کسب اجازه شد و برای اولین بار منتشر شده در آوریل 20 سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ru