این دو سفینه فضایی کوچک کمک خواهد کرد که راه را برای فضانوردان به بازگشت به ماه

اگر فضانوردان ناسا زمین بر روی ماه به عنوان برنامه ریزی شده در سال 2024 آنها یک مزیت خود آپولو پیشینیان فاقد: بینش های جمع آوری شده توسط کوچک رباتیک سفینه فضایی که بازدید ماه قبل از آنها.

ناسا اعلام کرده است که دو جمله پروژه های انتخاب شده برای پرواز به عنوان بخشی از آرتمیس برنامه برای فرود فضانوردان بر روی ماه: قمری چراغ قوه و Cislunar خودمختار سیستم موقعیت یابی فن آوری عملیات و ناوبری آزمایش (CAPSTONE). ماموریت های نمایندگی گام بعدی برای این فضاپیمای کوچک شناخته شده به عنوان cubesats که در دسترس برای مدار زمین در 1990s به عنوان الکترونیک و سنسور افت اجازه می دهد تا نان-جعبه-اندازه (یا کمی بزرگتر) ماهواره برای انجام کار علمی است. از آن پس cubesats باید آنقدر قدرتمند است که آنها استفاده می شود به طور منظم برای زمین مشاهدات. و اولین سیارات cubesats با موفقیت پرواز به مریخ در سال 2018 با NASA InSight ماموریت بنابراین این فضاپیما در حال تبدیل شدن به اندازه کافی مقاوم برای عمیق-ماموریت های فضایی.

لطف خود را کوچک اندازه cubesats هر دو آسان به بسته بر روی یک موشک و ارزان برای راه اندازی. آنها اغلب سوار همراه با بزرگتر ماهواره. به عنوان ناسا آرتمیس برنامه با هدف بازگشت فضانوردان به ماه در سال 2024 ناسا در حال برنامه ریزی برای راه اندازی اولین قمری cubesats در سال 2021.

مرتبط با: ناسا آرتمیس ماه برنامه فقط photobombed یک راهپیمایی فضایی (عکس)

“در مورد قمری اکتشاف cubesats اثبات خود را به طور فزاینده ای قادر به سیستم عامل قبل از انسان کاشفان در ماه و مریخ” Christopher Baker, فضاپیمای کوچک تکنولوژی برنامه اجرایی در ناسا تکنولوژی فضایی ماموریت اداره گفت: در ناسا در بیانیه ای.

آژانس گفته است که در مجموع 13 cubesats پرواز خواهد کرد و در اولین پرواز در برنامه آرتمیس من که در حال حاضر برنامه ریزی برای نیمه دوم سال 2021 پس از گاهشمار ورقه. که ماموریت ارسال یک فضاپیمای Orion در یک uncrewed حلقه در اطراف ماه به آزمون قمری فن آوری های پیش از انسان فرود.

یکی از کسانی که cubesats خواهد بود قمری چراغ قوههمکاری میان چندین ناسا مراکز که به دنبال یخ سپرده به طور دائم در سایه چاله های ماه و سعی کنید به برآورد چقدر یخ وجود دارد, با استفاده از لیزر. کاشفان امید که آب یخ می توانید آدرس نیاز برای نوشیدن آب یا سوخت موشک. (آب نیز سنگین برای حمل و نقل کردن از زمین تا به توانایی برای به دست آوردن آب از قمری یخ را کاهش می دهد هزینه های آینده اکتشاف ماموریت.) یکی دیگر از ماهواره با رادار نافذ زمین یا مریخ نورد ماموریت می تواند به دنبال قمری چراغ قوه برای بهتر مشخص کردن عمق سپرده است.

دوم به تازگی تایید کرد cubesat, CAPSTONEهای تجاری همکاری. و این cubesat نمی خواهد راه اندازی بر روی یک موشک ناسا; در عوض, آن را برنامه ریزی شده است برای پرواز بر روی یک موشک آزمایشگاه الکترون خودرو در اوایل 2021. CAPSTONE را به پرواز در همان قمری مدار برنامه ریزی شده برای ناسا دروازه ایستگاه فضاییبرای آزمون ورود غیر معمول مدار. در مدار ماه است که بیشتر پیچیده توسط غلظت توده در زیر سطح ماه که آشفته مدار ناسا نمی خواهید به خطر راه اندازی بزرگتر و گران تر دروازه بدون آزمون. “هیچ فضاپیما قرار داده شده است وجود دارد” بیکر گفت. “ما می خواهیم برای اندازه گیری آنچه در آن طول می کشد برای رسیدن به باقی می ماند و در آن مدار” به خصوص سوخت, او گفت:.

CAPSTONE نیز تست ناوبری در آینده بدون اتکا به پیگیری از زمین بدانند ماهواره ای موقعیت نسبی به ناسا Lunar Reconnaissance Orbiter. این روش اجازه خواهد داد که ماموریت به سرمایه گذاری عمیق تر به فضا بدون نیاز به تماس مداوم با زمین است.

ناسا نیز به دنبال امکان استفاده از swarms از cubesats که با هم کار کنند به مشاهدات و حل مشکلات. بیکر پیشنهاد کرد که این cubesats می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک “واکنش سریع” ابزار به محققان اجازه پاسخ به فشار بیشتر اطلاعات به عنوان آن می آید.

“رک و پوست کنده با توجه به سرعت فضاپیمای کوچک جامعه [همراه با] علمی ما و شرکای صنعت وجود دارد ممکن است یک سبک شماری سهل گیری از آنچه که ما می تواند در پنج سال آینده” او گفت:.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im