این شترمرغ پوسته تخم مرغ دانه بودند پول های اجتماعی

مردم رد و بدل شترمرغ پوسته تخم مرغ دانه در مسافت های طولانی در آفریقا برای مدت زمان طولانی تر از آنچه قبلا فکر می کردم با توجه به تحقیقات جدید است.

انبوه چمن رشد می کند بر روی یک رخنمون شیل 33,000 سال پیش. شترمرغ pecks در چمن و اتم گرفته تا از شیل و به چمن تبدیل به بخشی از پوسته تخم مرغ شترمرغ میسازد.

یک عضو از یک شکارچی گروه زندگی در آفریقای جنوبی Karoo کویر می یابد تخم مرغ است. او آن را می خورد و ترک پوسته به ده ها تن از قطعات. حفاری سوراخ او رشته قطعات بر روی قطعه ای از تار و پود و فایل های آنها را به یک رشته از دانه های.

به او می دهد و زیور آلات به دوستان که زنده به شرق که در آن بارندگی بالاتر است به تصریح مهم آن روابط است. آنها به نوبه خود همان را انجام دهید تا دانه, در نهایت در پایان با دور گروه زندگی بالا در شرق کوه.

سی و سه هزار سال بعد یک محقق در می یابد دانه در آنچه در حال حاضر لسوتو و با اندازه گیری اتم ها در دانه فراهم می کند شواهد جدید برای جایی که این دانه ها ساخته شد و چقدر طولانی شکارچی-جمع آنها استفاده می شود به عنوان یک نوع از پول های اجتماعی.

An archeologist crouches in a rectangular pit digging in the dirt
باستان شناسان در پناهگاه سنگ در Sehonghong و Melikane در جنوب آفریقا. (اعتبار: برایان استوارت/میشیگان)

“انسان فقط outlandishly اجتماعی حیوانات و می رود که به این نیروهای که انتخاب شده برای به حداکثر رساندن اطلاعات, اطلاعات است که می شده اند مفید برای زندگی در یک جامعه شکارچی 30000 سال پیش و قبل از آن می گوید:” برایان استوارت استادیار انسان شناسی و دستیار سرپرست دانشگاه میشیگان موزه انسان شناسی باستان شناسی.

“شترمرغ پوسته تخم مرغ و دانه های طلا و جواهر ساخته شده از آنها اساسا عمل مانند حجر نسخه از Facebook یا Twitter ‘دوست’ همزمان با تایید ارتباط با همکاران تبادل در حالی که هشدار به دیگران به وضعیت آن روابط است.”

تجزیه و تحلیل ایزوتوپ

لسوتو است که یک کشور کوچک از کوه ها و رودخانه ها. آن را دارای بالاترین میانگین ارتفاع در قاره آفریقا و می توانست یک محل بسیار خوبی برای شکارچی برای زندگی, استوارت می گوید. اما آب تازه coursing از طریق این کشور و کمربند از منابع طبقه بندی شده توسط منطقه در ارتفاع ارائه محافظت در برابر نوسانات در آب و هوا برای کسانی که در آنجا زندگی می کردند به عنوان اوایل به عنوان 85,000 سال پیش.

انسان شناسان به مدت طولانی شناخته شده است که معاصر hunter-gatherers استفاده از شترمرغ پوسته تخم مرغ دانه به ایجاد روابط با دیگران است. در لسوتو باستان شناسان شروع به پیدا کردن کوچک زیور آلات ساخته شده از شترمرغ پوسته تخم مرغ. اما شترمرغ به طور معمول نمی زندگی در آن محیط و باستان شناسان پیدا نکردم شواهد از آن دسته زیور آلات ساخته شده در منطقه—بدون قطعات unworked پوسته تخم مرغ یا دانه در مراحل مختلف تولید است.

بنابراین زمانی که باستان شناسان شروع به کشف پوسته تخم مرغ دانه بدون شواهدی از تولید آنها مشکوک مهره وارد در لسوتو از طریق این تبادل شبکه های. آزمایش دانه با استفاده از ایزوتوپ استرانسیوم تجزیه و تحلیل خواهد اجازه می دهد که باستان شناسان به دقت اشاره کردن که در آن آنها ساخته شد.

استرانسیم-87 دختر ایزوتوپ رادیواکتیو عنصر روبیدیوم-87. زمانی که روبیدیوم-87 واپاشی آن را به تولید استرانسیم-87. مسن سنگ مانند گرانیت و gneiss بیشتر استرانسیم از جوانتر سنگ مانند بازالت. زمانی که حیوانات علوفه از یک چشم انداز این ایزوتوپ استرانسیوم گنجانیده شده به خود بافت.

دور شترمرغ

لسوتو است که تقریبا در مرکز یک روزنه-شکل زمین شناسی سازند به نام Karoo Supergroup. این supergroup است کوهستانی مرکز بازالت از نسبتا اخیر فوران های آتشفشانی تشکیل شده است که ارتفاعات لسوتو. محاصره لسوتو در حال گروههای زیادی سنگ های رسوبی. خارجی ترین حلقه از شکل گیری محدوده بین 325 تا 1000 کیلومتر (حدود 202-621 مایل) به دور از لسوتو سایت.

به ارزیابی که در آن شترمرغ پوسته تخم مرغ دانه ساخته شد, تیم تحقیقاتی تاسیس یک پایه از ایزوتوپ استرانسیوم نسبت که چقدر استرانسیم موجود در یک مکان خاص—استفاده از پوشش گیاهی و نمونه های خاک به عنوان نمونه از مدرن جوندگان مینای دندان از موزه نمونه های جمع آوری شده از سراسر لسوتو و مناطق اطراف آن.

با توجه به تجزیه و تحلیل آنها نزدیک به 80 درصد از دانه های محققان دریافتند در لسوتو نمی تواند نشات گرفته از شترمرغ زندگی در نزدیکی که در آن دانه به ترتيب در هایلند لسوتو.

“این زیور آلات به طور مداوم در آینده از فاصله بسیار طولانی,” استوارت می گوید. “قدیمی ترین مهره در نمونه ما تا به حال در جایگاه سوم ایزوتوپ استرانسیوم ارزش پس از آن نیز یکی از عجیب و غریب ترین.”

شبکه های هوازدگی دوران سخت

استوارت در بر داشت که برخی از دانه ها نمی تواند آمده اند از نزدیک تر از 325 کیلومتر (202 مایل) از لسوتو و ممکن است ساخته شده اند تا آنجا که 1000 کیلومتر (621 کیلومتر) به دور است. یافته های خود را نیز ایجاد می کند که این دانه ها را رد و بدل شد و در طول زمان از اوجی تحول مورد 59,000 به 25000 سال پیش. با استفاده از این دانه ها را به ایجاد روابط بین شکارچی گروه تضمین یک گروه دسترسی به دیگر منابع زمانی که یک منطقه آب و هوا در زمان به نوبه خود برای بدتر است.

“چه اتفاقی افتاد 50000 سال پیش بود که آب و هوا بود رفتن را از طریق نوسانات زیادی پس از آن ممکن است تصادفی نیست که این دقیقا همان زمانی که شما این تکنولوژی در آینده,” استوارت می گوید. “این ارز شبکه می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کسب اطلاعات در مورد منابع این بیماری از مناظر, از, حیوانات, غذاهای گیاهی, افراد دیگر, و شاید, ازدواج همکاران.”

استوارت می گوید در حالی که باستان شناسان به مدت طولانی پذیرفته شده است که این مورد تبادل پیوند مردم بیش از مناظر در قوم نگاری کالاهاری آنها در حال حاضر شرکت شواهدی وجود دارد که این دانه ها را رد و بدل شد بیش از فاصله نه تنها در گذشته بلکه برای بیش از یک دوره طولانی از زمان. این مطالعه مکان دیگری قطعه در پازل چگونه ما همچنان ادامه داشت بیش از همه انسان های دیگر و به همین دلیل ما شد جهان را گونه غالب.

این مقاله به نظر می رسد در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم. اضافی نویسندگان از دانشگاه میشیگان دانشگاه آکسفورد و دانشگاه تورنتو اسکاربورو.

منبع: دانشگاه میشیگان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im