جهان ‘تنوع شیمیایی’ سه برابر شده فقط در 20 سال

وجود دارد 350,000 مواد شیمیایی موجود در بازار و در گردش در سراسر جهان, با توجه به برآورد.

آخرین بار پژوهشگران لیستی از آن تنها زد به 100,000 نوشته است.

کشیده شده تا در مدت کوتاهی پس از این هزاره, لیست متمرکز در بازارهای آمریکا و کانادا و اروپای غربی. ساخته شده است که حس در آن زمان به دلیل 20 سال پیش این کشورها اختصاص بیش از دو سوم از سراسر جهان شیمی فروش.

همه چیز تغییر کرده است به طور چشمگیری از آن به بعد اما. اولین گردش مالی بیش از دو برابر رسیدن به یورو 3.4 میلیارد دلار در سال 2017. دوم جهانی غرب در حال حاضر شرکت در فقط یک سوم از در سراسر جهان, شیمیایی, تجارت, در حالی که چین به تنهایی حساب 37 درصد از گردش مالی.

“تنها تولید کنندگان می دانم که آنها چه هستند و چگونه خطرناک یا سمی هستند… مانند یک وعده غذایی که در آن شما گفت که آن را به خوبی پخته شده, اما آنچه در آن وجود دارد.”

“ما گسترش دامنه ما را در بازار جهانی—و ما در حال حاضر ارائه اولین جامع از تمام مواد شیمیایی در سراسر جهان در دسترس می گوید:” Zhanyun وانگ دانشمند ارشد در عمران, محیط زیست و geomatic engineering department ETH در زوریخ.

محققان را گرد هم آورده داده ها از 22 ثبت پوشش 19 کشورها و مناطق (از جمله اتحادیه اروپا) برای کار جدید.

“شیمیایی تنوع ما می دانیم در حال حاضر سه برابر بیشتر از 20 سال پیش می گوید:” وانگ.

او می گوید: در درجه اول به این دلیل که محققان در حال حاضر با توجه به تعداد زیادی از ثبت نام. “به عنوان یک نتیجه, ما, فهرست جدید شامل بسیاری از مواد شیمیایی که در حال ثبت نام در حال توسعه و گذار از کشورها که اغلب با محدود نظارت” وانگ می گوید.

خود را در این لیست جامع قادر به ارائه اطلاعات در مورد که مواد شیمیایی خطرناک به سلامت یا محیط زیست ،

“ما موجودی است تنها اولین گام در مواد’ خصوصیات می گوید:” وانگ اضافه کرد که کار قبلی پیشنهاد شده است که برخی از 3 درصد از تمام مواد شیمیایی ممکن است باعث نگرانی است. اگر شما اعمال می شود این رقم به بسیاری از مواد شیمیایی 6,000 جدید به طور بالقوه مشکل ساز مواد می تواند انتظار می رود او می گوید.

به مراتب بیشتر شگفت انگیز برای وانگ این واقعیت است که یک سوم از تمام مواد شیمیایی را ناکافی توصیف های مختلف ثبت میکند. در مورد 70,000 مطالب به صورت مخلوط و پلیمر (مانند نفت رزین) با جزئیات ارائه شده در مورد اجزاء منحصر به فرد. یکی دیگر از 50000 مدخل مربوط به مواد شیمیایی که در آن هویت محرمانه اطلاعات کسب و کار و بنابراین در دسترس عموم.

“تنها تولید کنندگان می دانم که آنها چه هستند و چگونه خطرناک یا سمی آنها می گوید:” وانگ. “که شما را با برگ مضطرب احساس مانند یک وعده غذایی که در آن شما گفت که آن را به خوبی پخته شده, اما آنچه در آن وجود دارد.”

جهانی شدن و تجارت در سراسر جهان اطمینان حاصل شود که—بر خلاف ملی ثبت—مواد شیمیایی متوقف نمی در مرزهای ملی. به عنوان وانگ و همکارانش توجه داشته باشید در مقاله های مختلف ثبت نام نیاز رو هم ادغام می شود اگر ما می خواهیم به نگه داشتن مسیر از تمام مواد شیمیایی تولید شده و معامله در هر نقطه در جهان است.

“تنها با پیوستن به نیروهای در سراسر کشورهای مختلف و رشته های ما خواهد بود قادر به مقابله با این حال گسترش تنوع شیمیایی می گوید:” وانگ.

این مقاله به نظر می رسد در علوم محیط زیست و فن آوری.

منبع: ETH زوریخ

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im