که در نهایت به کروناویروس یک نام رسمی

روز سه شنبه سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد یک نام رسمی برای coronavirus شده است که جارو جهان: Covid-19.

که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus اعلام نام جدید در یک کنفرانس مطبوعاتی CNBC گزارش — در نهایت اعطای رسمی moniker به شیوع شده است که شرح داده شده توسط کشت و ناقص نام و عنوان.

مانند 2019-nCoV که نام قبلی مقامات طور آزمایشی مورد استفاده برای بیماری Covid-19 مخفف. این “شرکت” برای تاج “ششم” برای ویروس “d” است که برای بیماری و 19 نشان دهنده سال است که در آن شیوع آغاز شد.

که هدف این بود که به یک عنوان خاص برای outbreak — the colloquial “کوروناویروس” اشاره به دسته گسترده ای از بیماری ها — که نیز نمی ماشه بیگانه نگرش در برابر چین و یا افرادی از تبار آسیایی.

“داشتن یک اسم مهم برای جلوگیری از استفاده از نام های دیگر است که می تواند نادرست و یا stigmatizing,” Tedros گفت: در این کنفرانس هر CNBC. “همچنین به ما می دهد یک فرمت استاندارد برای استفاده برای هر آینده شیوع کروناویروس.”

به ویژه که می خواهد نام به چوب در رسانه های اجتماعی که در آن نژادپرستانه fearmongering به سرعت در زمان نگه دارید. ایده این است که داشتن یک, رسمی, نام خاص برای استفاده ممکن است به مردم یک جایگزین بهتر برای برخی از کمتر حساس توصیف بیماری CNBC گزارش.

برای مثال که مقامات به نام بیماری نام مانند “آنفولانزای خوکی” و “سندرم تنفسی خاورمیانه” عنوان ویژه stigmatizing و آنها امیدوارند که نام Covid-19 جلوگیری از مشکلات مشابه در این زمان در اطراف.

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im