خورشیدی مدارگرد نزدیک: در داخل اتاق تمیز با خورشید پروب (عکس)


یک نمای خورشیدی فضاپیمای مدارگرد در اتاق تمیز. (اعتبار تصویر: امی تامپسون/فضا.com)

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا. — مراحل نهایی در حال انجام در اینجا به آماده سازی بعد از خورشید-مشاهده فضاپیما 1.5 میلیارد دلار پروژه مشترک بین ناسا و آژانس فضایی اروپا (ESA) برای راه اندازی.

دوبله خورشیدی مدارگرد فضاپیما انفجار خواهد شد از فضای راه اندازی مجتمع 41 در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در اینجا در فلوریدا بالای ایران راه اندازی داد (ULA) Atlas V موشک. صنایع دستی خواهد بلند مدتی طی یک برنامه ریزی 2-ساعت پنجره ای که باز می شود در روز یکشنبه (Feb. 9) در 11:03 p. m. EST (0403 به وقت تهران در فوریه. 10).

این 3,970-lb. (1800 کیلوگرم) فضاپیما در روکشی از آن محافظ fairing شد برافراشتند در بالای آن موشک در روز جمعه (Jan.31) بنابراین تیم هم اکنون می توانید در پایان شاخص های این دو برای آینده پرواز. اما قبل از این فضاپیما نورد به لانچپد Space.com یک نگاه آن را در اتاق تمیز.

مرتبط با: تازه های خورشیدی مدارگرد را به ما بدهد ما اولین نگاه خورشید قطب

خورشیدی مدارگرد وارد Astrotech عملیات فضایی تسهیلات در تیتوسویل فلوریدا در اواخر سال گذشته. (Astrotech واقع در نزدیکی ناسا در مرکز فضایی کندی یکی از دو پردازش امکانات در منطقه ای که فضاپیما آماده برای راه اندازی.)

ناسا دعوت از روزنامه نگاران به تسهیلات برای دیدن این فضاپیما از نزدیک. نمایندگان از ULA ESA ناسا بودند دست به بحث در مورد این ماموریت است. در یک اتاق کنفرانس بزرگ یک مدل فضاپیما مستقر به عنوان این امر می تواند در فضا ایستاده در مقابل یک تصویر از خورشید است.

در کنار مدل sat César گارسیا خورشیدی مدارگرد مدیر پروژه در ESA. او به یک دید کلی از ماموریت توضیح داد که این فضاپیما در حال رفتن به پرواز به عنوان نزدیک به خورشید به عنوان ناسا پارکر خورشیدی کاوشگر (PSP) اما خورشیدی مدارگرد را خیره به طور مستقیم در خورشید چیزی PSP انجام نمی دهد (و نه باید به شما).

یک مدل از این فضاپیما مستقر به عنوان این امر می تواند در فضا است. (اعتبار تصویر: امی تامپسون/فضا.com)

“این رفتن به نزدیک ترین تصاویر از خورشید تا به حال گرفته گفت:” گارسیا. “و ما در حال بیرون رفتن از دایره البروج هواپیما و گرفتن عکس از خورشید را در مناطق قطبی.”

این ماموریت است همه چیز در مورد تحصیل در رشته, خورشید, و, یک, از دیدگاه, اجازه می دهد تا برای بهتر مشاهدات گارسیا گفت.

خورشیدی مدارگرد استفاده می شود به مطالعه و بررسی چگونگی خورشید ایجاد و کنترل heliosphere گسترده حباب مانند منطقه از فضا که شامل منظومه شمسی است. فضاپیما را ترکیب در محل و از راه دور-سنجش از مشاهدات به افزایش درک ما از خورشید و فرآیندهای آن.

پنه لوپه Herbst یک آلودگی مهندس برای nasa’s Launch Services Program, رهبری تیم, که ما را به تمیز کردن اتاق است. “من می خواهم به شما در آماده شدن برای آنچه که اتفاق می افتد به شما” او به ما گفت. “ما قصد داریم تا شما را به طبقه پایین [به اتاق تمیز] شما garmented تا بازرسی تجهیزات خود را و شما.”

César گارسیا خورشیدی مدارگرد مدیر پروژه در ESA می دهد خلاصه ای از ماموریت. (اعتبار تصویر: امی تامپسون/فضا.com)

گارسیا توضیح داد که این فضاپیما نیاز به نگهداری بسیار تمیز به دلیل “ابزار بسیار حساس هستند به چیزهایی مانند ذرات و مولکولی آلودگی.”

در واقع اگر هر بیت از DNA باقيمانده از چیزهایی مانند عطر یا خاک از خارج از اتاق تمیز در تماس با این فضاپیما می تواند فاجعه طلسم خورشیدی مدارگرد آلات. بنابراین همه ما مطمئن شوید که به پیروی از قوانین.

“در پایان روز این ماموریت است در مورد اجازه می دهد دانشمندان ما برای انجام بهترین علوم و آنها فقط می توانید انجام دهید که اگر ابزار پاک” گارسیا اضافه شده است. هیچ فشار مناسب است ؟

این فضاپیما قرار بود در یک اتاق تمیز بزرگ. هر کسی که وارد است به دنبال یک پروتکل سخت از جمله پوشیدن ویژه پوشاک شناخته شده به عنوان یک اسم حیوان دست اموز کت و شلوار.

پوشیدن لباس های مناسب اتاق تمیز لباس است دقیق و چند مرحله فرآیند و یک تیم مردمی مستقر شد در رختکن به اطمینان حاصل شود که هر کس رو به درستی مجهز. فضا در رختکن محدود است بنابراین تنها تعداد کمی از مردم اجازه داده شد در یک زمان.

Everyone in the clean room has to wear a super fashionable "bunny suit," like the one I'm wearing here.

هر کس در اتاق تمیز برای پوشیدن لباس های فوق العاده شیک و مد “لباس” مثل یکی من هستم اینجا. (اعتبار تصویر: امی تامپسون/فضا.com)

اولین چیزی که من تا به حال به انجام قبل از من حتی می تواند وارد رختکن شد, تمیز کردن کفش من. ویژه موتوری مسواک زدن ماشین نشسته فقط در داخل درب این حذف در خارج از خاک و مواد دیگر از کفش من. بعد من داده شد یک جفت از پارچه سیاه به لغزش در کفش من و پس از من راه می رفت به رختکن.

من بیش از همه دست دوربین و تجهیزات به تمیز کردن اتاق کارکنان که گواهی آن جوانه-پس از شستشو آن را با الکل و دستمال مرطوب.

Herbst دست من یک پارچه jumpsuit برای قرار دادن در بیش از لباس های من. من شده است در دیگر اتاق های تمیز قبل و حتی اگر این اولین بار من در داخل این اتاق تمیز در Astrotech روند همان است. “من در لباس پوشیدن شما قبل از” او گفت:. “شما می دانید مته.”

من تا به حال برای قرار دادن بر روی یک جفت دیگر را از غنیمت به بیش پارچه آنهایی; این جفت جدید زیپ شده تا به زانو و همچنین تحت پوشش jumpsuit. سرانجام در pièce de résistance: یک پارچه هود با باز فقط به اندازه کافی بزرگ برای من.

پس از من مناسب تا پنه لوپه مطمئن ساخته شده است که ساز و برگ من بود که در جمع به درستی. من در یک جفت دستکش لاستیکی و او اعمال ویژه نوار به ساز و برگ من به مطمئن شوید که همه چیز مهر و موم شده در محل. در حال حاضر من آماده بود برای دیدن یک سفینه فضایی!

اما وجود دارد فقط یک چیزی که من نیاز به انجام: پیاده روی را از طریق هوا ،

این است که بخشی جدایی ناپذیر از اتاق تمیز, روش, خدمت به عنوان یک حفاظت نهایی برای جلوگیری از ذرات ناخواسته را از پایان دادن به در فضاپیما است. این دوش همیشه به من یادآوری می کنند از آنهایی که من دیده ام در فیلم و تلویزیون مانند زمانی که دانشمندان الودگی خود را پس از دست زدن به بیماری های عفونی.

شما برای باز کردن یک درب آن را خاموش پشت سر شما و سپس شما لعنتی با جت هوا به مطمئن شوید که هر گونه باقی مانده آلاینده ها از بین رفته اند. در حال حاضر من در نهایت قادر به ورود به اتاق تمیز.

یک نگاهی از نزدیک در برخی از خورشیدی مدارگرد آلات. (اعتبار تصویر: امی تامپسون/فضا.com)

خورشیدی مدارگرد نگاه بسیار متفاوت در آن راه اندازی پیکربندی از این مدل من دیده بودم قبلا. خود پانل های خورشیدی tucked دور شد و آن ابزار بسته بندی شده بودند اما خوشبختانه ایان والترز ماموریت مدیر پروژه از ایرباس دفاع و فضا (شرکت ساخته شده است که این فضاپیما) بود و در دست ما را به یک تور از فضاپیما و ابزار آن.

خورشیدی مدارگرد مجموعه 10 ابزار ترکیب در محل (به طور مستقیم در اطراف فضاپیما) و سنجش از دور (نگاه کردن به خورشید) اندازه گیری. با هم این ابزار را تجزیه و تحلیل خورشید میدان مغناطیسی مطالعه باد خورشیدی — یا ذرات پر انرژی جریان از خورشید — و خیلی بیشتر.

پنج ابزار همکار از طریق سوراخ در فضاپیما را سپر حرارتی برای مشاهده خورشید در حالی که چند نگاه به محیط اطراف پروب برای اندازه گیری انرژی خورشیدی, ذرات و تابش.

والترز با اشاره به فضاپیمای مغناطیس و پلاسما تجزیه و تحلیل. او همچنین توضیح داد که ابزار متعلق به ناسا است که ابزار به نام SoloHi است heliospheric تصویرساز طراحی شده برای تصویر باد خورشیدی و تاجی mass ejections (CMEs).

دور ظرف نشان دهنده این فضاپیما را بالا دست آوردن آنتن که این کاوشگر با استفاده از پرتو داده بازگشت به زمین است. (اعتبار تصویر: امی تامپسون/فضا.com)

بالا دست آوردن آنتن (که به نظر می رسد مانند یک 1.8 متر یا 6 فوت ظرف) را پرتو تمام داده ها را به زمین. در ضمن ترکیبی از متوسط و پایین دست آوردن آنتن خواهد کمک فضاپیمای بحث به آن تیم علمی هنگامی که پروب را نزدیک به زمین در مدار خود.

خورشیدی مدارگرد است که برنامه ریزی برای راه اندازی در روز یکشنبه (Feb. 9) و انتظار می رود که به آن علم اندازه گیری به عنوان اوایل به عنوان ممکن است. کامل علم عملیات آغاز خواهد شد در ماه نوامبر سال 2021; که زمانی که هنر و صنعت را imagers خواهد آمد آنلاین.

به دنبال امی تامپسون در توییتر @astrogingersnap. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im