“ملکه supernovas’ درخشان تا کنون

ستاره شناسان کشف کرده اند “ملکه تمام supernovas” یک انفجار ستارگان که می درخشد روشن تر از هر دیگر قبل از دیده می شود.

یک ابرنواختر اصطلاح مورد استفاده برای یک ستاره هنگامی که “می میرد” به عنوان مثال زمانی که آن را دیگر نمی تواند به تولید انرژی کافی. ستاره ها نیاز به گاز به سوختگی و نور. زمانی که آنها اجرا از گاز آنها را سوزاند. برخورد خود را با گرانش تبديل شدن یک انفجار که ما با یک ابرنواختر.

چنین رویدادی رخ می دهد در مورد یک بار در هر صد سال در کهکشان ما کهکشان راه شیری است.

پس از یک ابرنواختر انفجار ستاره هسته ای باقی مانده است در قالب یک ستاره نوترونی. اگر یک ستاره سنگین بود به اندازه کافی آن را فرو می ریزد و برای تبدیل شدن به یک سیاه چاله است.

“ما هرگز تجربه یک ابرنواختر است که می درخشد تا روشن. آن را روشن برای 600 روز در حالی که ‘معمولی’ ابرنواختر درخشان از بین 10 و 100 روز قبل از آن نور خاموش است می گوید:” Alejandro Vigna-Goméz یک پژوهشگر فوق دکترا در موسسه نیلز بور تاریک کیهان شناسی مرکز در دانشگاه کپنهاگ.

در علاوه بر این به ابرنواختر “SN2016aps” که می درخشد دو بار به عنوان درخشان به عنوان عادی supernovas آن دارای یک نیروی انفجاری است که پنج بار به عنوان خشونت به عنوان یک طبیعی ستارگان مرگ محققان یافته ها نشان می دهد.

ستاره شناسان هرگز شاهد چنین روشن و به سرعت در حال انفجار ستاره. و در حال حاضر بدیهی است که یک سوال بزرگ باقی مانده است: آیا ممکن است ؟

در تز دکتری خود, Vigna-Goméz مورد بررسی قرار گرفت که چرا برخی از supernovas در حال بزرگتر و سوختگی به شدت بیشتر و طولانی تر از دیگران است. او مورد مطالعه مرگ ستاره ها با استفاده از شبیه سازی های کامپیوتری در طی چند سال که منجر به زیر نظریه:

“ما اعتقاد داریم که این یک مورد که در آن دو ستاره با هم ادغام شدند به یک غول ستاره” Vigna-Goméz توضیح می دهد. “ما اعتقاد داریم که این به دلیل سطح هیدروژن (گاز) بود خیلی فوق العاده بالا برای مدت طولانی بعد از ستاره شروع به منفجر شود. به طور معمول این گاز به سرعت تخلیه شده و پس از یک ستاره شروع به منفجر شدن و ‘مرگ’. اما برای این ابرنواختر سطح بالا باقی مانده است تا پایان. این نشان می دهد که وجود دارد دو ستاره هر یک با فوق العاده مقدار زیادی از گاز که شد یکی”

یک ستاره متشکل از یک هسته و برخی از لایه های بیرونی گاز (هیدروژن). هنگامی که یک ستاره منفجر لایه های خارجی را شامل نمی شود هیدروژن است. اما زمانی که دو ستاره ادغام لایه بیرونی سخت تر برای از بین ببرد و آنها دمیده دور به راحتی. به این دلیل است که ادغام دو ستاره می تواند شامل هیدروژن بیشتر.

اگرچه محققان هنوز مطمئن باشد که ادغام دو ستاره رسوب این ابرنواختر آنها یک گام نزدیکتر به تایید آنچه تا به حال شده است یک نظریه است.

“ما کشف بسیار جالب است چرا که تا کنون ظهور supernovas شده است تا حدودی از رمز و راز به ما. در حال حاضر ما می توانید شروع به آزمایش پیوند میان نظریه و زندگی واقعی مشاهدات است که ما با استفاده از تلسکوپ فضایی” می گوید Vigna-Goméz.

“فراتر از آن است که آن را فقط دیوانه به فکر می کنم از محدودیت هایی که ما تا به حال قرار داده شده در supernovas که دیگر اعمال می شود. این مطالعه تایید می کند که هنوز هم وجود دارد بسیار برای کشف درباره ما همیشه گیج کننده جهان است.”

این مطالعه به نظر می رسد در مجله طبیعت نجوم. اضافی محققان از دانشگاه هاروارد دانشگاه اوهایو و دانشگاه استکهلم در میان دیگران کمک کند.

منبع: دانشگاه کپنهاگ

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>