پروتو زمین شکل گرفته در یک کیهانی دقیقه و نیم

سیاره ما در اصل تشکیل شده بسیار سریع تر از آنچه قبلا تصور محققان گزارش.

این یافته را فراهم می کند بینش جدید به هر دو شکل گیری سیاره ای و احتمال آب و زندگی موجود در جای دیگر در جهان است.

پیش به سیاره ما نیا-زمین تشکیل شده در حدود پنج میلیون سال نشان می دهد. در یک مقیاس نجومی این است که بسیار سریع, محققان می گویند.

از گرد و غبار به نیا-زمین

اگر شما مقایسه منظومه شمسی را حدود 4.6 میلیارد سال از وجود یک دوره 24 ساعته این نتایج جدید نشان می دهد که نیا-زمین شکل گرفته در آنچه که مربوط به حدود یک و نیم دقیقه است.

نتایج شکستن با نظریه سنتی که نیا-زمین تشکیل شده از طریق تصادفی برخورد بین بزرگتر و بزرگتر سیارهای بدن در طول چند ده میلیون سال—معادل حدود 5-15 دقیقه از ذکر داستانی از 24 ساعت از شکل گیری.

این نتایج جدید حمایت اخیر جایگزین نظریه در مورد شکل گیری سیارات از طریق اتحاد گرد و غبار کیهانی.

“دیگر این است که ما شروع به از گرد و غبار و اساسا. میلیمتر-اندازه اشیاء همه با هم بارش در بدن در حال رشد و ساخت سیاره در یک بروید می گوید:” منجر نویسنده مارتین شیلر یک استاد از مرکز ستاره و شکل گیری سیاره (StarPlan) در جهان موسسه در دانشگاه کپنهاگ.

“نه تنها این مفهوم از تشکیل سریع زمین جالب برای سیستم خورشیدی ما است. این نیز جالب است که برای ارزیابی چگونه به احتمال زیاد آن است که برای سیارات به شکل جای دیگری در کهکشان است.”

فلزات از شهاب سنگ ها

کلید های جدید پیدا کردن در آمد به شکل دقیق ترین اندازه گیری آهن ایزوتوپ است که دانشمندان تا کنون.

با مطالعه ایزوتوپی مخلوطی از عنصر فلزی مختلف در شهاب سنگ ها محققان دریافتند تنها یک نوع از meteoritic مواد با یک ترکیب شبیه به زمین: اصطلاح CI chondrites.

محققان توصیف گرد و غبار در این شکننده نوع شهاب سنگ به عنوان بهترین ما معادل فله ترکیب سیستم های خورشیدی خود را. آن گرد و غبار مانند این ترکیب با گاز که یک circumstellar اعلام دیسک قریب بر روی رشد خورشید.

این روند به طول انجامید در حدود 5 میلیون سال و سیاره ما ساخته شده از مواد در این دیسک. در حال حاضر محققان تخمین می زنند که نیا-زمین هسته آهنی تشکیل شده در حال حاضر در این دوره از بین بردن زود accreted آهن از گوشته.

دیگر شهاب سنگ از مریخ به عنوان مثال به ما بگویید که در ابتدای آهن ترکیب ایزوتوپی از مواد کمک به رشد زمین متفاوت بود. به احتمال زیاد با توجه به حرارتی پردازش گرد و غبار نزدیک به جوان خورشید, محققان می گویند.

پس از منظومه شمسی ما برای اولین بار چند صد هزار سال از آن سرد شد به اندازه کافی برای فرآوری نشده CI گرد و غبار بیشتر از خارج به سیستم وارد صفحه ی یک پارچه و منطقه نیا-زمین.

“این اضافه CI گرد و غبار overprinted آهن در ترکیب گوشته زمین را که ممکن است تنها اگر بیشتر از قبلی آهن در حال حاضر حذف شده به هسته. همین دلیل است که هسته اصلی شکل گیری اتفاق افتاده است باید زود” شیلر توضیح می دهد.

“اگر زمین تشکیل شد یک فرایند تصادفی که در آن شما فقط شکست بدن شما هرگز قادر به مقایسه با آهن ترکیب زمین تنها به یک نوع از شهاب سنگ. شما می توانید مخلوطی از همه چیز,” او اضافه می کند.

جستجو برای زندگی

بر اساس شواهد برای نظریه که سیارات فرم از طریق اتحاد گرد و غبار کیهانی محققان بر این باورند که همین روند ممکن است رخ دهد در جاهای دیگر در جهان است.

این به این معنی است که همچنین سیارات دیگر ممکن است به احتمال زیاد فرم بسیار سریع تر از اگر رشد آنها صرفا از تصادفی برخورد بین اشیاء در فضا است.

این نظریه باعث می شود آن را بیشتر احتمال دارد که مواد تشکیل دهنده از زندگی به عنوان ما آن را می دانم وجود دارد در جاهای دیگر در جهان

این فرض است که تایید توسط هزاران نفر از سیارات فراخورشیدی سیارات در کهکشان های دیگر—که ستاره شناسان کشف کرده اند از اواسط دهه نود توضیح می دهد coauthor مارتین Bizzarro استاد و رهبر StarPlan.

“در حال حاضر ما می دانیم که شکل گیری سیاره اتفاق می افتد در همه جا که ما کلی مکانیسم های که کار می کنند و سیستم های سیاره ای. هنگامی که ما درک این مکانیسم در منظومه ما ممکن است مشابه استنتاج در مورد سایر سیستم های سیاره ای در کهکشان است. از جمله در کدام نقطه و چگونه اغلب آب است accreted,” او می گوید.

“اگر نظریه اولیه سیاره ای را اعلام واقعا درست است و آب است و به احتمال زیاد فقط یک محصول از شکل گیری یک سیاره مانند زمین—ساخت مواد تشکیل دهنده از زندگی به عنوان ما آن را می دانم به احتمال زیاد یافت می شود در جای دیگر در جهان است.”

این تحقیق به نظر می رسد در علم پیشرفت. بنیاد ملی تحقیقات دانمارکی و شورای تحقیقات اروپا داشتند.

منبع: دانشگاه کپنهاگ

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im