خطرات “شفعه تعصب”

نکاتی که یک کارآفرین می تواند بخشیده شود برای تفکر است که انداختن بیرون از دانشگاه برای شروع یک شرکت است که کلید موفقیت است. پس از همه, آن را به زیبایی کار برای استیو جابز, بیل گیتس و مارک زوکربرگ. این کسب و کار مقتدر ” شناخته شده داستان این تصور که برای تبدیل شدن به یک پیروزی در کسب و کار, همه شما نیاز است یک ایده بزرگ در کالج و اراده به ترک مدرسه به دنبال آن است. مشکل این است که کالج استعفا معمولا تبدیل به میلیاردرهای—وجود دارد بسیاری از کارآفرینان که کاهش یافته خارج از دانشگاه برای راه اندازی شرکت و موفق تر از کسانی که موفق شد. هنگامی که شما تمرکز بر روی افرادی که مدرسه را ترک و آن را بزرگ و نادیده گرفتن مراتب بزرگتر مجموعه ای از استعفا که هرگز در هر نقطه شما در حال تسلیم شدن به آنچه شناخته شده به عنوان “حق شفعه دارد.”

Sendhil Mullainathan استاد محاسبات و علوم رفتاری در دانشگاه شیکاگو غرفه دانشکده کسب و کار فکر زیادی در مورد چگونه برای جلوگیری از چنین خطاهای منطقی. به تازگی کتی شیر یک استاد در مدرسه وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا کردم به گپ زدن با Mullainathan مورد شفعه تعصب و تصمیم گیری های ضعیف آن می تواند تولید در یک مصاحبه برای پادکست Choiceology.

[یک ویرایش گزیده ای از این مصاحبه به شرح زیر است.]

شما می توانید توضیح دهید که چه شفعه تعصب است ؟

تصور کنید که شما یک نامه پست الکترونیکی است که می گوید “هی کتی, من یک سهام جدید-چیدن ترفند. و از آنجا که من می دانم که شما نمی به من اعتماد و در عین حال من می خواهم به شما بگویم در نگاه هر گنجانیده شده فردا و آن را برای رفتن است.”

به شما می گویند, “من نمی دانم.” اما شما به آن نگاه کنید و از آن بالا رفت. اما هر کسی می تواند خوش شانس دریافت کنید. بنابراین در هفته آینده, شما می توانید یکی دیگر از نامه ای گفت: “من می خواهم شما را به نگاه جانسون گنجانیده و آن را به رفتن به پایین.” در حال حاضر شما شیفته. شما نگاه جانسون گنجانیده و آن را به پایین. در حال حاضر شما در حال انتظار برای سومین نامه. آن آمده و آن را دقیقا درست است.

در حال حاضر این فرد می گوید: “اگر شما علاقه مند در داشتن من به عنوان مشاور خود را, شما باید با من تماس بگیرید.” آیا شما ببینید که در آن همه این است که به رهبری?

این در واقع چیزی بود که به اجرا در 1940s یا شاید 1930s. آنها با ارسال یک دسته از حدس تصادفی به 10000 نفر. نیمی از آنها حق داشتند. بنابراین پس از آن که نیمی از مردم آنها فرستاده می شود یکی دیگر از دسته از تصادفی حدس بزند که نیمی از زمان درست شد.

هنگامی که شما شروع با 10 ، 000 پس از چهار حدس شما تقسیم استخر 16 است که هنوز هم بسیار بزرگ جمعیت که در حال حاضر فکر می کند شما شگفت انگیز است. و آنچه که مردم از آن رنج می برد در اینجا این است که حق شفعه دارد. آنها مجموعه ای از افراد اتفاق افتاده است که برای زنده ماندن و بنابراین در حال حاضر آنها این کاملا باور نادرست است.

حق شفعه تعصب یک خطا است که مطرح می شود چرا که ما نگاهی به ما داده اند اما چشم پوشی از روند انتخاب که ما را به آن داده است. که اصل در بسیاری از مکان ها به خصوص برای افرادی مثل من و شما.

می گویند بیشتر در مورد که اصل است. چگونه آن را اعمال می شود, به ما, به طور خاص ؟

هر کسی که تا به حال مجموعه ای از مثبت, خوش شانس, حوادث است که آنها را منجر به موفقیت در زندگی آنها نمی فکر می کنم از خود را به عنوان افرادی که اتفاق افتاده به هر گنجانیده شده راست و پس از آن اتفاق افتاد به جانسون گنجانیده شده حق است. آنها فکر می کنم از خود را به عنوان افراد با استعداد.

من فکر می کنم از خودم که بسیار بسیار خوش شانس در واقع.

آره اما آن را آسان به فکر می کنم که ما فکر می کنیم خودمان را به عنوان خوش شانس. من گمان می کنم ما هنوز هم فکر می کنم خودمان را به عنوان با استعداد تر از ما معادل خود که نمی گرفتن همان می شکند.

من مطمئن هستم که درست است. در عین حال ما مشاوره را به عنوان اگر ما دقیقا می دانند که چگونه به موفقیت است.

نگاهی میلیاردرهای. هیچ کس می گوید: “این که یک نفر برنده یک بلیط قرعه کشی.” مردم می گویند “من دوست دارم مشاوره از آن شخص است.”

بنابراین من فکر می کنم حق شفعه تعصب واقعا رنگ چگونه ما در جهان به خاطر آن ما را به نگاهی به این شدت حوادث انتخاب شده و سپس استنتاج و گفت که مدیر و آن شخص باید خوب باشد.”

وجود دارد راه های دیگر ما می تواند مغرضانه با دیدن تنها یک انتخاب subsample از داده ؟

من و همکارانم ما صرف مقدار زیادی از زمان به دنبال در پزشکی تصمیم گیری است. می گویند شما در راه رفتن به اتاق اورژانس و شما ممکن است یا نه ممکن است با داشتن یک حمله قلبی. اگر من تست شما من یاد بگیرند که آیا من به یک تصمیم خوب است یا نه. اما اگر من می گویند: “بعید است, بنابراین من فقط به او ارسال صفحه اصلی” این تقریبا مخالف حق شفعه دارد. من هرگز به یاد بگیرند که اگر من یک تصمیم خوب ساخته شده. و این است supercommon نه تنها در پزشکی بلکه در هر حرفه ای است.

به طور مشابه وجود دارد کار انجام شده که نشان داد که افرادی که در تصادفات نیز بیشتر احتمال دارد به سرطان است. این نوع یک پازل تا زمانی که شما فکر می کنم: “صبر کنید که ما اندازه گیری سرطان در؟” ما نمی گیری سرطان در همه. ما اندازه گیری سرطان در افرادی که آزمایش شده اند. و که آیا ما تست ؟ ما تست افرادی که در بیمارستان ها. بنابراین کسی که می رود به بیمارستان برای یک ماشین تصادف و پس از آن من انجام MRI و پیدا کردن یک تومور. و در حال حاضر که منجر به تصادفات ظاهر می شود به بالا بردن سطح تومور. بنابراین هر چیزی که شما می شود به بیمارستان برد خود را “سرطان ” رای” اما این است که نه خود واقعی سرطان هستند.

که یکی از مورد علاقه من, نمونه, چرا که آن را واقعا نشان می دهد که چگونه حتی با چیزی مانند سرطان و ما در واقع در اندازه گیری آن بدون انتخاب تعصب چرا که ما تنها به اندازه گیری آن در زیر مجموعه ای از جمعیت است.

چگونه می تواند به مردم برای جلوگیری از سقوط طعمه به این نوع از تعصبات?

نگاهی به زندگی خود و جایی که شما می توانید انتقادات و پیشنهادات و درخواست “است که بازخورد انتخاب شده یا من گرفتن صاف و پوست کنده بازخورد؟”

هر چه ادعا می کنند — از آن می تواند “من خوب هستم در سفید” یا “وای ما ضربه بالا رای” و یا هر نوع ارزیابی—و سپس شما فکر می کنم در مورد که در آن داده ها می آید از. شاید این خود موفقیت های گذشته. و این کلیدی است: فکر می کنم در مورد آنچه که فرایند تولید داده است. آیا همه چیزهای دیگر است که می توانست اتفاق افتاده است که ممکن است منجر به اندازه گیری آن ؟ به عبارت دیگر اگر من می گویند “من خوب هستم در مصاحبه با” به شما می گویند, “خوب. چه اطلاعات شما در پایگاه که؟” “خوب من, استخدام های بزرگ هستند.” شما می توانید مقابله با “به نظر شما این افرادی که شما را استخدام نمی?”

این یک چیز بسیار ساده که در آن شما فقط نیاز به سوال بپرسید: چه چیزی داده است که حاضر است ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im