همه گیر نشان می دهد که چرا آمریکا باید سرمایه گذاری در تحقیقات عمومی

در این هفته آمده ایم و به relearn که حقیقت: ضرورت مادر اختراع است. محققان را به کار در سراسر ساعت از آنجا که جهان نیاز به یک درمان برای COVID-19. اما آن را به ارزش نگه داشتن یک نتیجه فکر در ذهن ما: ضرورت ممکن است مادر اختراع است اما حس کنجکاوی و تخیل هستند و پدر و مادر از کشف.

این COVID-19 همه گیر ساخته شده است آن را کاملا روشن است که جهان در حال حاضر نیاز امریکا به کنجکاو—به طور خاص برای ادامه به فشار مرزهای کشف. ما یک بار دیگر نیاز به مارشال کنجکاوی ما برای حل بزرگ مشکلات مقاوم. هر چند ما با یک بحران کنونی این نوع از چیزی است که در امریکا DNA: ما همواره قادر به خود را متعهد به انسان و تلاش در علم و پژوهش را که کشور ما بهترین و فشار بشریت رو به جلو است. ما به نام به نوبه خود صفحه در آمریکا در سالهای اخیر و کشف قدرت ما کشف.

کشور ما همواره marshaled یکی از منابع تجدید پذیر ما باید برای بهتر شرایط انسانی – ما قدرت. در ما بیشتر امیدوار روز ما تا به حال یک تعهد عمیق به تحقیق و کشف آن بود که رئیس جمهور جان اف کندی گفت که امریکا که کشف شد, یک انتخاب—نه یک بار. او اعلام کرد: “ما را انتخاب کنید برای رفتن به ماه در این دهه و انجام چیزهای دیگر نیست چرا که آنها بسیار آسان است اما از آنجا که سخت هستند چرا که هدف ما خدمت به سازماندهی و اندازه گیری, بهترین از انرژی ما و مهارت های, چرا که چالش است که ما حاضر به قبول یکی از ما تمایلی برای به تعویق انداختن و یکی است که ما قصد داریم به نفع خود و دیگران بیش از حد.”

در ارتفاع مسابقه فضایی آمریکا و صرف تقریبا 2 درصد از تولید ناخالص داخلی خود در بودجه فدرال تحقیق و توسعه (R&D). در سال های اخیر که تعداد سفارشات از قدر پایین تر ایستاده در کم خونی 0.6 درصد از تولید ناخالص داخلی امروز و در نتیجه ناشناختنی فرصت های از دست رفته. در پی COVID-19 ضروری است که آمریکا سرمایه گذاری در کشف و تحقیقات علمی—با یک چشم نه فقط به آماده شدن برای آینده بیماری های همه گیر اما همچنین برای حل مهم ترین مسائل زمان ما از جمله بحران آب و هوا, شدید, آب و هوا و مقاومت ضد میکروبی در میان دیگران.

به همین دلیل من خواستار بازگشت به عصر کشف. کشف پروژه بسیج منابع عمومی برای افزایش تحقیقات به آپولو-دوره سطح یک طرح قانونی خواستار مسابقه فضایی در مقیاس بسیج و سرمایه گذاری برای کشف درمان کاهش و بهتر بزرگترین چالش ها و فرصت های رو به بشریت است.

به طور خاص این پیشنهاد خواستار:

  • $200 میلیارد افزایش در بودجه برای پژوهش موجود سازمان مانند NIH, NOAA و NSF همراه با دانشگاه های دولتی;
  • 100 میلیارد دلار برای توسعه جغرافیایی توزیع شده “کشف هاب”;
  • باز-منبع باز-دسترسی به پژوهش به عنوان سیاست صنعتی—مانند کانال ایری برای قرن 21 ما باید این را به عنوان یک پروژه عام المنفعه که کل اقتصاد می تواند از بهره مند شوند.

این طرح بر خلاف moonshot است با تمرکز بر یک هدف واحد. بلکه آن را یک ورزش تخیل و کنجکاوی برای حل بزرگترین مسائل زمان ما در حالی که انبوه تقویت امریکا در سراسر تقریبا در هر بخش.

تحقیقات عمومی در بهترین حالت آن

چرا علنا بودجه پژوهش است ؟ از آنجا که آن را برای حل اساسی بازار شکست: شرکت سرمایه گذاری نیست در آبی آسمان پروژه هایی که نمی باید تضمین بازگشت. بدون یک مسیر روشن به سود کشور ما بخش خصوصی شرکت های سرمایه گذاری در چیزی که مطمئن—و underinvest در چه می تواند باشد. و در حالی که آمریکا شرکت های سرمایه گذاری در سطح رکورد خود را در بخش دولتی نشسته در نزدیکی قرن پایین. اما کسانی که شرکت نمی خواهید به سرمایه گذاری در پروژه ها و مناطق که بیش از حد عدم قطعیت و یا که نمی پرداخت برای سهامداران است.

در نظر بگیرید یک مثال درخشان از نحوه تحقیقات عمومی می تواند گام در جایی که بخش خصوصی نمی تواند: پروژه ژنوم انسان. در 1980s و 1990s اولیه دولت برنامه ریزی و راه اندازی یک برنامه به توالی ژنوم انسان. این بودجه قرار بود به 15 سال گذشته در هزینه برخی از 3 میلیارد دلار در مالیات دهندگان بودجه. نتیجه ؟ ژنوم شد دنباله دو سال جلوتر از برنامه. و آموزش های مرتبط با فعالیت های اقتصادی بالغ بر حدود 1 تریلیون دلار از سال 1988 تا 2012; مصرف اضافی $8.5 میلیارد دلار مربوط به هزینه های دولت فدرال به حساب این مبلغ عظیم 65:1 بازگشت فدرال دلار.

اما جدول زمانی و هزینه فقط با یک اندازه گیری است. چه پروژه ژنوم انسان انداخته بود و راه گشا زندگی-صرفه جویی در پژوهش در همه چیز از درمان سرطان به کشف ریشه ژنتیکی از بیماری است. ما یک دسته بهتر در زمینه ژنتیکی به مجموعه ای از بیماری ها از جمله مهلک ترین زمان ما—سرطان و آلزایمر, دیابت, فیبروز کیستیک و بسیاری دیگر.

پله تا ما تعهد

زندگی ذخیره خواهد شد به این دلیل اساسی سرمایه گذاری در پژوهش است. و در عین حال برای همه موفقیت این پروژه تحقیقات پایه به عنوان یک سهم از تولید ناخالص داخلی است به طور مداوم کاهش یافته است پس ارتفاع آن در 1960s. در اینجا یک شخص متریک: امروز تنها 22 درصد از NIH grant برنامه ها تامین می شود. در آن باقی مانده 78 درصد هستند مطمئنا یک یا بسیاری از ایده های بزرگ است که نیاز عمومی پشتوانه.

به همین دلیل ما باید سرمایه گذاری $200 میلیارد دلار به افزایش بودجه برای تحقیقات فدرال سازمان مانند NIH و بنیاد ملی علوم (NSF) و ارائه متحده با کمک به ایجاد زیر است: یک گزینه برای پهنای باند; makerspaces و hackerspaces; فن آوری های پیشرفته آموزش و پرورش (ATE) مراکز.

این سرمایه گذاری را تضمین می کند که هر کس بدون در نظر گرفتن شرایط خود تولد یا وضعیت اجتماعی و اقتصادی دسترسی به زیرساخت های لازم برای تبدیل شدن به یک نوآور. می توان آنها را به درستی مجهز به موفقیت در تکنولوژی بالا اقتصاد مبتنی بر دانش. آن را نیز تضمین می کند تحقیقات فدرال سازمان هستند به اندازه کافی بودجه برای انجام تحقیقات لازم به ایالات متحده یک بار دیگر رهبر جهانی در دستیابی به موفقیت در کشف و حل مشکل است.

در علاوه بر این به $200 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده مختلف فدرال تحقیقات سازمان یکی دیگر از $100 میلیارد دلار باید صادر کمک های مالی برای ایجاد پژوهش “کشف هاب” در سراسر ایالات متحده است. هر کشف hub خواهد شد با تمرکز بر روی حل یک مسئله بزرگ مانند تغییر آب و هوا آب و هوا سازگاری pandemic, آمادگی شکست محصول و زیرساخت نوسازی و بیشتر. در راه همان پروژه ژنوم انسان متمرکز توجه دانشمندان و محققان در یکی از چالش بنابراین کشف هاب را هدف خود فکری شلیک در یک مسئله یا مشکل است.

اقتصادی استدلال

اقتصاددانان جاناتان گروبر و سیمون جانسون اشاره می کنند که حتی 100 میلیارد دلار افزایش در R&D صرف خواهد افزایش بهره وری رشد 30 درصد و ایجاد چهار میلیون شغل جدید در سال است. بیشتر از زمان جنگ جهانی دوم 80 درصد از افزایش در ایالات متحده استانداردهای زندگی را می توان به پیشرفت های تکنولوژیکی است. به عبارت دیگر ما می تواند به افزایش بهره وری, ایجاد شغل و بهبود استانداردهای زندگی—همه با یک قدم. و تمام است که علاوه بر هر گونه پیشرفت ما در ایجاد یا اکتشافات پیدا کنیم و آن را فقط به نفع ما در کوتاه مدت اجرا شود.

همانطور که با تلاش در خالص کشف دراز مدت سود ناشناخته و ناشناختنی—و به طور بالقوه بسیار زیاد است. در نظر گرفتن فضای برنامه را یک بار دیگر. ناسا نیست لاف زدن در مورد این دستاورد—پس از همه, آن را سخت به بالا فرود بر روی ماه—بود اما ناسا کمک مالی داده شده به یک آزمایشگاه است که ایجاد یک جلبک دریایی-فضای مبتنی بر مواد غذایی است. که توسعه به همراه داشت چه بسیاری از والدین جدید با استفاده از هر روز: فرمول نوزاد.

در همان روح ناسا آزمایشگاه پیشرانش جت نیاز به پیدا کردن یک راه را به دوربین های کوچکتر برای سفر به فضا. آنها یک دوربین-روی-یک-چیپ سنسور شناخته شده به عنوان CMOS. اگر شما می توانید یک selfie امروز شما باید برای تشکر از بودجه عمومی محققان در آزمایشگاه پیشرانش جت: که سنسور CMOS است که یکی از مولفه های کلیدی برای هر دوربین گوشی های هوشمند در جهان است.

پیشرفت های علمی است که کلید درمان بعد از همه گیر کاوش بعدی افق و ایجاد آینده pathbreaking فن آوری است. اما به عنوان یک کشور ما underinvested که در پیشرفت و اگر COVID-19 ترساندن باید به ما یادآوری می کنند از هر چیزی چقدر ما می توانید انجام دهید زمانی که ما قرار داده و ما منابع عمومی پشت پژوهش های علمی و کشف. آن زمان برای قرار دادن امریکا انرژی و حس کنجکاوی در برابر وجودی مسائل مانند تغییر آب و هوا, بیماری های همه گیر از دست رفتن تنوع زیستی و برای پیدا کردن ناشناخته و گمنام است که می تواند تغییر مسیر بشریت است. آن زمان برای آمریکایی ها به عنوان رئیس جمهور کندی را انتخاب کنجکاو می شود و به کاشفان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>