همه گیر می تواند منجر به تبعیض علیه سیاه آمریکایی

یک کمبود به بلندی و بیکاری در ایالات متحده افزایش یافت و به بالاترین سطح از زمان رکود بزرگ. به عنوان پزشکان را تریاژ تصمیم گیری و کارفرمایان در نظر گرفتن آنها به وضع آینده مردم را از رنگ خود را در کنار از دست دادن این تصمیم گیری ؟

آن را زمان برای اثر کامل بهداشت جهانی همه گیر COVID-19 تا درک شود. اما گذشته روند نشان می دهد اقلیت نژادی به احتمال زیاد بیشترین بار. مشکل روانی اکتشافات نقطه به یک دلیل: سفید, مردم اغلب درک اقلیت نژادی به عنوان سزاوار زمانی که منابع کمیاب هستند.

در طول رکود بزرگ که منابع مالی و شغل کمیاب شد بسیاری از آمریکایی ها از دست خانواده و ثروت رنج می برد بیشتر بیکاری است. اما مردم از رنگ تا کنون تجربه رکود اقتصادی را grimmest تلفات. موجود شکاف نژادی در اجتماعی و اقتصادی و شاخص های سلامت بدتر شده است.

روند چنین منعکس ساختاری نابرابری در آمریکا برای مثال اقلیت نژادی اعضای گروه اغلب overemployed در تولید و خدمات شغل—صنایع آسیب پذیر به اقتصادی پریشانی. اما روانشناسی اجتماعی نشان می دهد که صرف اعتقاد به این که منابع کمیاب هستند می تواند تاثیر نگرش ما قضاوت و برداشت در راه است که در نهایت منجر به تبعیض علیه اعضای گروه های دیگر.

برای مثال من و همکارانم در بر داشت که فقط اشاره کمبود می تواند باعث سفید آمریکایی به تبعیض بیشتر علیه آمریکایی های آفریقایی تبار. زمانی که منابع بودند به عنوان “فراوان وجود [سپس] رکود اخیر” سفید شرکت کنندگان به همان مقدار از منابع را به سیاه و سفید گیرندگان. اما زمانی که همان مقدار از منابع به عنوان “کمیاب در حساب [سپس] رکود اخیر” سفید شرکت کنندگان بدون قوی برابری طلب اعتقادات به سیاه گیرندگان در مورد $0.66 برای هر دلار آنها به سفید گیرندگان.

چگونه سفید تصمیم گیران توجیه تبعیض نژادی که منابع کمیاب هستند? تحقیقات ما نشان می دهد آنها بصری درک اقلیت ها در راه آنها این باور را اقلیت کمتر شایسته از این منابع را—حتی به طور بالقوه دیدن آنها را به عنوان انسان کمتر.

در یک آزمون برای اولین بار از این ایده ما نشان داد که تصمیم گیرندگان است که احساس خود را از منابع کمیاب شد دیدم مردم سیاه و سفید به عنوان داشتن پوست تیره تن و بیشتر Afrocentric امکانات—کیفیت به شدت مربوط به افزایش تبعیض در ایالات متحده ما بیشتر نشان داد که این درک از پیشرفته “سیاهی” تحت کمبود منجر به کاهش نقدی تخصیص به این “blacker” گیرنده.

ما در کنار پرسید که آیا کمبود را تحت تاثیر قرار چگونه سفیده روند سیاه چهره به چهره انسان در وهله اول. ما در بر داشت سفید تصمیم گیران بودند که با تهدید اقتصادی کمبود موفق به فرایند چهره های سیاه و سفید به عنوان گسترده به عنوان آنها سفید چهره زمانی که ارزیابی کنندگان از منابع که منجر آنها را به تبعیض علیه سیاه گیرندگان. این نشان می دهد که تصمیم گیرندگان در مواجهه اقتصادی با کمبود ممکن است موفق به دیدن چهره های سیاه و سفید به عنوان انسان کامل به طور ضمنی توجیه آنها کمتر است.

اگر چه تحقیقات ما صحبت می کند به طور مستقیم به اثرات بلندی رکود در تعصب نژادی در تخصیص منابع مالی و دیگر منابع مهم در تامین کوتاه مدت در COVID-19 بحران (به عنوان مثال, پنکه, بیمارستان تخت) در معرض خطر تبعیض آمیز توزیع به عنوان به خوبی. کار اخیر توسط محققان دیگر نشان می دهد که شکست را به طور کامل روند اقلیت چهره را کاهش می دهد یک توانایی درک درد اقلیت تجربه. این نشان می دهد که تعصب نژادی در تخصیص کمیاب منابع پزشکی ممکن است تکثیر به عنوان سفید ارائه دهندگان خدمات پزشکی موفق به دیدن بشریت در بیماران است.

ترکیبات این موضوع زمان مراقبت های بهداشتی سهمیه بندی استراتژی است که انکار کمیاب منابع پزشکی به کسانی که با موجود عوامل خطر (مانند دیابت و بیماری های قلبی و بیماری های ریوی) را نامتناسب آسیب مردم از رنگ که دچار این شرایط بهداشتی در بیشتر نرخ به دلیل اثرات ساختاری نژاد پرستی. این می تواند به پوشش غیرانسانی و تبعیض نژادی در این شرایط کمبود.

Coronavirus همه گیر است که در ابتدا برای سرعت بخشیدن به وضع اقتصادی و زندگی یا مرگ مراقبت های پزشکی و نابرابری. برای جلوگیری از تعصبات نژادی برانگیخته روانی تجارب کمبود و به واسطه در برابر نابرابری های موجود قوی تر نهادی حمایت و شفاف تصمیم گیری های مورد نیاز در حال حاضر بیشتر از همیشه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>