شانس ناسا نظامی آمریکا ماهواره تصادف فوق پیتسبورگ بالا رفته است. (آنها هنوز هم کم است.)

شانس از یک فضا-آشغال سقوط این شب (Jan. 29) نیست به عنوان باریک که ما تا به حال فکر می کردم, به نظر می رسد.

دو مرده ماهواره — مادون قرمز فصل های ماهواره ای (جامعه جراحان ایران) و جاذبه شیب تثبیت آزمایش (GGSE-4) — زوم گذشته هر یک از دیگر امروز در آسمان بالا پیتسبورگ, تجزیه و تحلیل توسط شرکت مستقر در کالیفرنیا LeoLabs نشان می دهد.

به روز سه شنبه (Jan. 28), LeoLabs’ محاسبات نشان می دهد که دو صنعت خواهد از دست هر یک از دیگر از 43 پا به 285 پا (13 تا 87 متر) در نزدیک ترین رویکرد که رخ خواهد داد در 6:39 p. m. EST (2339 GMT). و احتمال smashup بسیار کم بود — فقط 0.1 ٪ است.

ویدئو: سازمان دیده بان چگونه نزدیک ناسا جامعه جراحان ایران و GGSE-4 ماهواره را دریافت کنید

مرتبط: جنس اوراق و شکسته فضایی پاکسازی: 7 وحشی راه برای از بین بردن زباله مداری

این گرافیک نشان می دهد که برخورد نزدیک بین دو قطعه از جنس اوراق و شکسته فضایی مرده ماهواره جامعه جراحان ایران و GGSE-4 بیش از پیتسبورگ در شب Jan. 29, 2020. (اعتبار تصویر: LeoLabs)

اما آخرین چشم انداز نیست و بسیار خوشبو. اضافی محاسبات نشان می دهد که دو جسم را از دست یکدیگر با صرف 39 فوت (12 متر) LeoLabs از طریق توییتر اعلام کرد این صبح است. و احتمال تاثیر است در حال حاضر تا حدود 1% به عنوان LeoLabs محاسبه شده بود در اوایل این هفته — اما حتی ممکن است به عنوان بالا به عنوان 5 درصد است.

“پس ما آموخته است که GGSE 4 دارای یک مستقر 18 متر بوم و ما نمی دانیم که جهت آن رو به رو است نسبت به جامعه جراحان ایران این تغییرات در مفروضات مورد استفاده در محاسبات برخورد با خطر” نمایندگان شرکت توضیح داد که در یک صدای جیر جیر این صبح است.

“تنظیم محاسبات ما به حساب بزرگتر شی اندازه (با افزایش ترکیب ما سخت بدن شعاع از 5 متر تا 10 متر) این بازده به روز شده برخورد احتمال نزدیک به 1 در 20” آنها نوشت: در یکی دیگر از صدای جیر جیر.

حدود 2,400-lb. (1,090 کیلوگرم) جامعه جراحان ایران یک پروژه مشترک مربوط به ناسا هلند و انگلستان راه اندازی شده در ژانویه 1983 به مطالعه آسمان در نور مادون قرمز. ماموریت خود را به پایان رسید 10 ماه بعد.

GGSE-4 که وزن آن فقط 190 پوند است. (85 کیلوگرم) بود lofted در سال 1967 و عملیات خود را متوقف و در سال 1972. کمی ماهواره ای بود که ملی آمریکا شناسایی دفتر هنر و صنعت است که جمع آوری سیگنال های اطلاعاتی با توجه به جاناتان مک داول, یک ستاره شناس در دانشگاه هاروارد-اسمیتسونیان مرکز اخترفیزیک که نگه زبانه ها در بسیاری از اشیاء چرخش زمین است. و GGSE-4 فقط یک پوشش به نام ماهواره درست moniker شد خشخاش 5B, مک داول گفت.

ما باید امید است که جامعه جراحان ایران و GGSE-4 بادبان با خیال راحت گذشته یکدیگر شنبه شب. هر دو برخورد در فضا در بیش از 32,000 مایل در ساعت (51,500 متر/ثانیه, آسمان صاف;) و برخورد خواهد تولید جدید ازدحام باقی مانده در sun-synchronous مدار ارزشمند پچ فضای اشغال شده توسط بسیاری از فضاپیما.

مایک دیوار کتاب در مورد جستجو برای بیگانه زندگی “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل Tate) است که در حال حاضر. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im