اقیانوس جریان چرخش در حال مهاجرت Poleward

Enormous, چرخش gyres نوشتن برخی از جهان بزرگترین و مهم ترین جریانهای اقیانوسی است. موجود در شمال و جنوب اقیانوس آرام در شمال و جنوب اقیانوس اطلس و اقیانوس هند را به چرخش جریان کمک به حمل و نقل گرما و مواد مغذی در سراسر جهان است.

در حال حاضر تحقیقات جدید نشان می دهد آنها به نظر می رسد در حال حرکت است.

یک مطالعه اخیر انجام شده توسط دانشمندان از موسسه آلفرد وگنر در آلمان و اقیانوس دانشگاه چین می یابد عمده اقیانوس gyres به طور پیوسته خزنده به سمت قطب. پس از 1980s آنها بوده است مهاجرت حدود نیم مایل در هر سال.

آن را در حال حاضر باعث عواقب قابل توجه محققان نشان می دهد.

برای یک چیز, اقیانوس gyres تمایل به تغییر سطح دریا در اطراف آنها. دانشمندان در حال حاضر مشاهده متمایز گروه بالاتر از متوسط سطح دریا در midlatitudes از جمله همراه بسیاری از ایالات متحده در سواحل شرق—پدیده برخی از کارشناسان chalked به منطقه ای گرم و الگوهای مربوط به تغییرات در ساختار اقیانوس. اما این مطالعه جدید نشان می دهد حرکت از اقیانوس gyres نیز ممکن است بازی در یک نقش است.

Gyres همچنین کمک به کنترل جریان گرما و مواد مغذی را از طریق اقیانوس. به عنوان آنها حرکت آنها می توانید تغییر دهید اقیانوس اکوسیستم خاصی شیلات و تاثیر الگوهای آب و هوایی. این مطالعه نشان می دهد حرکت gyres در حال حاضر ممکن است مربوط به اخیر مشاهده تغییرات در جنبش طوفان و رفتار عمده جوی جریان مانند جریان جت.

دقیق و علل مهاجرت آنها دشوار است به پین کردن. اما این مطالعه جدید نشان می دهد تغییرات آب و هوایی است که حداقل تا حدی مقصر است.

محققان داده های ماهواره ای در سطح دریا ارتفاع و درجه حرارت از سال 1980 تا کنون. اقیانوس gyres تمایل به متمایز سطح دریا و درجه حرارت آب در مقایسه با محیط اطراف خود به طوری که آنها را می توان از لحاظ جغرافیایی مشخص با استفاده از این نوع از اندازه گیری.

داده ها نشان می دهد که gyres شده است به طور پیوسته در حال حرکت به سمت قطب در چهار دهه گذشته. اما نه همه از این روند هستند و از نظر آماری قابل توجه به خصوص برای gyres در نیمکره شمالی—به عبارت دیگر تجزیه و تحلیل آماری نشان می دهد که مهاجرت می تواند محصول طبیعی تغییرات آب و هوا.

اما مدل آب و هوا شبیه به نظر می رسد نشان می دهد در غیر این صورت. محققان زد دو مجموعه از شبیه سازی یک دلالت جهانی بدون تغییر آب و هوا و یک ترکیب تاثیر تاریخی انتشار گازهای گلخانه ای.

در این شبیه سازی شامل تغییرات آب و هوایی اقیانوس gyres رخنه کرد به سمت قطب فقط به عنوان آنها را در ماهواره ضبط. این نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی حداقل تا به حال دست به این پدیده محققان نشان می دهد.

در حالی که خود را مطالعه ثابت نمی کند که مکانیسم دقیق پشت, آن, آنها برخی از نظریه ها.

اقیانوس gyres در درجه اول رانده شده توسط بادهای قوی وزش باد بر سطح دریا. برخی از این باد الگوهای نیز منتقل شده به سمت قطب در سال های اخیر و مدل نشان می دهد که گرم شدن آب و هوا است که بخشی از علت است. به عنوان فضای گرم آن می تواند بر گردش هوا در اطراف جهان است.

این تغییر از بادها و جریانهای اقیانوسی نیز ممکن است مربوط به سایر اخیر غیر منتظره مهاجرت.

تحقیقات نشان داده است که طوفان فعالیت نیز تغییر دور از مناطق استوایی و به سمت قطب. ایضا برای پوشش ابر. هر دو به احتمال زیاد محور در بخش مربوط به آب و هوا تغییرات در باد و گردش جوی.

Poleward تغییرات در جوی و اقیانوسی جریان هستند به احتمال زیاد درهم با هم محققان نشان می دهد.

تغییر آب و هوا ممکن است رانندگی تغییرات در مقیاس بزرگ باد الگوهای که باعث اقیانوس gyres به مهاجرت می کنند. در همان زمان مهاجرت از این جریانهای اقیانوسی ممکن است حرکت موقعیت نیمه گرمسیری جبهه—مرز بین هوای سرد قطبی اقیانوس ها و آبهای گرمتر مجاور به آنها را.

و چون از راه حرارت رد و بدل شده بین اقیانوس و اتمسفر این تغییرات ممکن است رانندگی بیشتر تغییرات در گردش جوی.

اگر گرمایش جهانی است که در واقع مقصر و سپس این نوع از poleward تغییرات ممکن است انتظار می رود برای ادامه در دهه های آینده با به طور بالقوه “گسترده زیست محیطی و اثرات اجتماعی” نویسندگان توجه داشته باشید.

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im