جدید آلزایمر–آلودگی هوا لینک

روز اول من در مکزیکو سیتی سخت بود. دود ضخیم است که من gasped به نفس در حالی که بالا رفتن از پله ها به اتاق هتل من. من تا به حال محکم برای سردرد از ارتفاع بالا و هوا نازک اما من آماده نمی شد چگونه کثیف که هوا شد یا برای چشمان خون و سوزش ریه ها.

دنیا اعلام آلوده ترین کلان شهر توسط سازمان ملل متحد در سال 1992 بیشتر مکزیکو سیتی مشغول به کار سخت برای تمیز کردن آن عمل می کنند. به برخی از درجه ای از آن است: این شهرستان است که به حق افتخار از آن مایل از مسیرهای دوچرخه سواری و پارک سرسبز. در عین حال یک نگاه گاه به گاه در smudged افق را نشان می دهد که این تلاش ها کافی نیست. اکثر روزها این منطقه دارای سطح هوابرد دوده و ذرات است که تا حد زیادی بیش از استانداردهای تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی و همچنین افزایش مقدار آلاینده های دیگر. مسدود با بیش از 9.6 میلیون خودرو و حدود 50,000 دودکش, Mexico City خورش در یک سمی دم شناخته شده به زنگ زدن انسان ریه ها و قلب. در حال حاضر بسیاری از دانشمندان معتقدند که این آلودگی نیز خسارت مغز است.

در سال 2018 یک مطالعه نشان ضایعات شناخته می شود نشانه های بیماری آلزایمر در مغز مکزیک ساکنان شهر در 30s و 40s خود را—دهه قبل از علائم این بیماری به طور معمول تشخیص داده می شود—و این آسیب به قرار گرفتن در معرض این شهر بد هوا. این محققان که آیا این کار که از موسسات در مکزیک و ایالات متحده و همچنین فرم های اولیه از این ترسناک آسیب در نوزادان و کودکان خردسال است. و مکزیکو سیتی است نه تنها جایی که در آن هوای بد شده مرتبط به آلزایمر است. فقط چند سال پیش یک تیم از دانشمندان دانشگاه هاروارد منتشر شد داده ها از یک مطالعه بزرگ از 10 میلیون مدیکر گیرندگان سنین 65 ساله و مسن تر زندگی در 50 شهر مختلف در شمال شرقی ایالات متحده محققان گزارش دادند که یک همبستگی قوی بین قرار گرفتن در معرض خاص آلاینده های هوا و تعدادی از اختلالات عصبی از جمله آلزایمر است.

مطالعات دیگر در انگلستان و تایوان و سوئد—در میان کشورهای دیگر—تبدیل شده اند تا نتایج مشابه. “آلودگی هوا در حال ظهور به عنوان یکی از داغترین مناطق در تحقیقات آلزایمر می گوید:” جورج پری neurobiologist در دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو و سردبیر این مجله بیماری آلزایمر. در یک زمینه که در آن دانشمندان دهه را صرف تمرکز بر ژنتیک و تجمع پروتئین های آسیب دیده قطعاتی به نام بتا-آمیلوئید را به عنوان علل این بیماری پری می گوید: در حال حاضر بسیاری از کارشناسان معتقدند که آلودگی هوا نقش عمده ای. این ارزیابی که توسط تکرار Masashi Kitazawa ‘ یک متخصص زهر شناسی در دانشگاه کالیفرنیا در ایروین و یک کارشناس محیط زیست سموم. “ژنتیک است که در تحقیقات آلزایمر و برای سال تقریبا هیچ کس می خواست به فراتر از ژن,” او می گوید. “اما در سه یا چهار سال گذشته تعداد مقالات در ارتباط آلودگی هوا و کاهش شناختی منفجر شد.” برای رایج ترین شکل از بیماری آلزایمر شناخته شده به عنوان شروع دیر هنگام بیماری, محققان در حال حاضر تخمین می زنند که حداقل 40 و تا آنجا که 65 درصد از خطر شامل nongenetic تأثیرات مانند شیوه زندگی و مضر زیست محیطی قرار گرفتن در معرض. آلودگی هوا یکی از فروشندگان پیشرو عوامل است.

بسیاری از این نگرانی مراکز هوابرد سم-بسته بندی قطرات جامد یا بیت است که در مورد یک 30th, قطر یک موی انسان است. شناخته شده به عنوان ذرات ریز (به نام ساعت 2.5 برای آن اندازه خاص) آن را به طور معمول می آید از سوزاندن نفت و گاز در اتومبیل ها و کامیون ها و نیروگاه ها و همچنین از سوزاندن زغال سنگ و یا چوب. این ذرات استنشاق عمیق به ریه ها و عبور می تواند به سرعت وارد جریان خون میشود. دانشمندان نشان داده اند که هنگامی که ساعت 2.5 وارد بدن به این ترتیب آن را ویران کردن بشر تنفسی و سیستم قلبی عروقی منجر به سرطان و حملات قلبی سکته مغزی و مرگ و میر در اوایل.

دانشمندان یک بار فکر کردم که مغز محافظت شده از مشابه قتل عام توسط سد خونی مغزی شبکه ای از نزدیک بسته بندی شده سلول های دیواره رگ های خونی مغز است که مانع از مواد سمی از عبور از خون به بافت مغز. متاسفانه در حال حاضر وجود دارد شواهد قانع کننده که ساعت 2.5 می کند و وارد مغز از طریق دو مسیر. اول این ذرات می تواند از سد خونی مغزی خود را به آن را بیشتر قابل نفوذ به آلاینده ها. دوم این ذرات می تواند دور زدن سد در مجموع با لغزش از بینی به اعصاب بویایی و سپس سفر به بخشی از مغز به نام بویایی لامپ. مغز معلوم است نه بیشتر محافظت از حمله بی امان از آلودگی هوا بیش از هر عضو دیگر.

بالا قرار گرفتن در معرض

خیلی از کار های اخیر ارتباط ضعیف کیفیت هوا و بیماری مغز ریشه در تحقیقات اولیه از لیلیان Caldern-Garcidueas یک پزشک و neuropathologist در دانشگاه مونتانا. متولد و بزرگ شده در یک شهر نه چندان دور از شهر مکزیک Caldern-Garcidueas مورد مطالعه سلامت اثرات منطقه ناپاک هوا برای چند دهه. در اوایل 2000s او به بررسی 40 سگ رومینگ آلوده ترین نقاط شهر مکزیک در بر داشت و آلزایمر-مانند پاتولوژی در مغز خود را. این کشف باعث شد او را در مغز انسان که تا به حال در زندگی شبیه محله. آنچه او را دیدم—آلزایمر-همراه پروتئین در مغز کودکان و نوزادان به عنوان جوان 11 سال—احساس خطر خود را. “قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا,” او نوشت: در سال 2008 “باید به عنوان یک عامل خطر” برای آلزایمر به طور خاص برای کسانی که از نظر ژنتیکی مستعد به این بیماری است.

Caldern-Garcidueas را نتیجه گیری شده است اثبات شده توسط دانشمندان دیگر. جنیفر Weuve دانشیار در دانشگاه بوستون دانشکده بهداشت رهبری یکی از اولین متحده آمریکا-تحقیقات گسترده ای به ارتباط میان آلودگی هوا و بیماری های مغز و نتایج منتشر شده در سال 2012. “ما تا به حال دو نکته در ارتباط بین پیری مغز و آلودگی هوا” او می گوید. “اولین تاثیر آلودگی هوا بر سیستم قلبی عروقی—سکته قلبی و مغزی. مغز متکی بر گردش خون, بنابراین به طور طبیعی این نگرانی که مغز بیش از حد بود تحت تاثیر قرار. دوم اشاره زیرکانه بود. Toxicologists انجام برخی از مطالعات کنترل شده و از حیوانات در معرض هوا با سطح بالایی از ذرات معلق و دریافتند که این ذرات به مغز است. برخی از این ذرات موجود شناخته شده نوروتوکسین مانند منگنز. و ما می دانستیم که نمی تواند خوب باشد.”

بیشتر شواهد اپیدمیولوژیک از یک هوابرد-ذره مشکل از آنجا انباشته شده است. در سال 2018 در BMJ منتشر شده مطالعه برخی از 131,000 ساکنان لندن در سن 50 تا 79 و به این نتیجه رسیدند که کسانی که بیشتر در معرض آلودگی هوا بودند به احتمال زیاد مبتلا به زوال عقل بیش از هشت سال از آنها مشاهده شد. لینک به خصوص قوی بین بیماری آلزایمر و ساعت 2.5 ذرات. یک مطالعه از نزدیک به 100,000 ساکنان تایوان نتایج مشابه در بر داشت. محققان در سوئد به این نتیجه رسیدند که آلودگی هوا افزایش بروز زوال عقل و حتی در میان مردم با هیچ نشانگرهای ژنتیکی برای این بیماری است. و دانشمندان در دانشگاه تورنتو در نگاه 6.6 میلیون نفر در کانادا در استان انتاریو و در بر داشت که کسانی که زندگی می کردند در عرض 50 متر از جاده اصلی که در آن سطح خوب آلاینده ها بسیار بالا بودند و 12 درصد بیشتر احتمال ابتلا به زوال عقل از افراد زندگی بیش از 200 متر از کسانی که در همان جاده.

از هوا به مغز

البته مطالعات اپیدمیولوژیک دارای محدودیت است. آن را غیر اخلاقی است به درخواست انسان را آگاهانه در معرض خود را به هوای آلوده بیش از یک دوره از ماه یا سال. این محدودیت باعث می شود آن را دشوار است به انجام مطالعات کنترل شده است که از بین بردن بسیاری از عوامل دیگر از آلودگی هوا است که ممکن است مستعد ساکنان برخی از مناطق به آلزایمر و دیگر اشکال زوال عقل است.

“در یک دنیای کامل همه می پوشند هوا-آلودگی مانیتور به طوری که ما می تواند در زمان واقعی اطلاعات خود را در مواجهه” Weuve می گوید. “اما این است که یک جهان کامل. بنابراین ما با کارشناسان برای ساخت برآورد مدل. آن را به اندازه کافی نیست. در مورد آلزایمر, آن را مزمن و طولانی مدت قرار گرفتن در معرض است که مهم است و ما حتی نمی باید در سراسر جهان رجیستری از افراد مبتلا به آلزایمر اجازه دهید به تنهایی منابع به دنبال مردم برای بسیاری از سال قبل از دستیابی به این بیماری است. بنابراین آن را کاملا دشوار است برای ناخن کرده است.” در واقع در برخی از مناطق جهان, آلودگی هوا خیلی بد است که مردم مرگ از بیماری های قلبی طولانی قبل از آنها تا کنون نشان می دهد علائم ديررس آلزایمر.

Chart shows that high levels of pollutants such as nitrogen dioxide and particulate matter are associated with increased odds of getting Alzheimer’s
اعتبار: Amanda Montaez; منبع: “در حال سر و صدا و آلودگی هوا مربوط به بروز زوال عقل? یک مطالعه کوهورت در لندن انگلستان” توسط Iain Carey M. et al., در BMJ Open; 11 سپتامبر 2018

برای دریافت یک دسته بهتر در علت و معلول دانشمندان تبدیل شده به مدل های حیوانی برای جستجوی مکانیسم های بیولوژیکی که ممکن است زمینه ساز یک ارتباط بین زوال شناختی و انواع مختلف و مقدار بسیار کمی از آلودگی هوا. در سال 2015 neurobiologist کالین شانه صندلی وزارت علوم پزشکی, در دانشگاه داکوتای شمالی دانشکده علوم پزشکی و بهداشت و متخصص در بیماری عصبی پمپ هوا حاوی سطوح مختلف از ذرات آلودگی به داخل قفس با نظر ژنتیکی یکسان موش برای دوره های زمانی مختلف. قرار گرفتن در معرض بیشتر به او آموخته است که تولید آسیب بیشتر است. “آنچه ما در بر داشت پشتیبانی از این نظریه که در دراز مدت قرار گرفتن در معرض ذرات هوابرد دارای پتانسیل برای تغییر مغز و ترویج توسعه اولیه آلزایمر-مانند پاتولوژی,” او می گوید. در سال 2018 دانشمندان در Cedars-Sinai Medical Center در لس آنجلس و همکارانش گزارش دادند که فلزات سنگین از هوای آلوده نه تنها در بر داشت راه خود را به مغز موش بعد از فقط چند ماه اما همچنین به نظر می رسد برای فعال کردن ژن است که باعث اختلالات عصبی و سرطان است.

آلودگی هوا نیز ممکن است به طور مستقیم ارتباط برقرار کردن با انواع خاصی از ژن های مرتبط با آلزایمر باعث شتاب از پیری مغز و neurodegeneration در افرادی که در حال حاضر از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا. نه همه مردم با دیر شروع آلزایمر آیا این نشانگرهای ژنتیکی اما بسیاری انجام دهید و یکی دو پانچ از یک ژن-محيط به نظر می رسد به خصوص قوی. روانشناس بالینی مارگارت Gatz از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی توضیح می دهد که آسیب به سیستم عروقی از آلودگی و دیگر عوامل مرتبط با افزایش خطر ابتلا به آلزایمر و دیگر اشکال زوال عقل به ویژه در افرادی که تمایل ژنتیکی به دست آوردن این بیماری است. “وجود دارد یک معامله خوب از شواهد که عروقی و عوامل خطر خطرناک تر هستند برای حامل APOE4 نوع APOE ژن” او می گوید. “و برای این و دلایل دیگر بسیاری از تحقیقات متمرکز شده ژنتیکی خطر ابتلا به این بیماری و همه اما نادیده گرفته شده در شیوه زندگی و محیط زیست جزء.”

چه مواد سمی موجود در آلاینده های هوا انجام زمانی که آنها به مغز متناسب با ایده های مختلف در مورد راه آلزایمر-خسارت مربوط به توسعه. Neurotoxicologist دبورا Cory-Slechta دانشگاه از مرکز پزشکی روچستر می گوید که در هر دو حیوانات و انسان از این آلاینده ها را بی درنگ انتشار سايتوکاين از میکروگلی (microglia) سلول های مقیم ایمنی مأموران در مغز است. سيتوکين ها مولکول های سیگنالینگ است که برای کمک به تنظیم ایمنی و التهاب است. تحت شرایط عادی این پاسخ می تواند کمک به محافظت از مغز در برابر مهاجمان خارج. اما مزمن قرار گرفتن در معرض هوای آلوده می تواند منجر به تولید بیش از پیش از التهاب سايتوکاين ها و التهاب مزمن که منجر به مرگ سلول های عصبی. “Ultrafine ذرات به نظر می رسد مهم ترین عامل در این روند” Cory-Slechta می گوید.

او همچنین اشاره می کند که آن را سخت به صفر در مولفه های خاص این ذرات است. “برای یک چیز ما بسیار کمی داده های تاریخی بر روی آنها به طوری که آن را سخت به قاضی سطح نسبی آنها در محیط زیست است. برای یکی دیگر از آنها حاوی مقدار زیادی از مواد مختلف است که ما تمایل به انبوه با هم” ساخت آن را دشوار است به دانستن آنچه که به طور خاص باعث اثر منفی است.

ذرات آلودگی ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی و سایر منابع حاوی صدها مواد اعم از گازهای مضر مانند دی اکسید گوگرد و اکسید نیتروژن به گرد و غبار ساطع شده از خودرو و کامیون ترمز و لاستیک و مجلسی. Cory-Slechta می گوید که این آلاینده ها تمایل به تجمع در مغز بیش از سال های بسیاری از که ممکن است کمک به توضیح دهد که چرا آلزایمر است به طور معمول یک بیماری از سن. اما او می افزاید: هنوز هم وجود دارد بسیاری از مجهولات در مورد آنچه که دقیقا می شود به مغز را از هوا روشن نیست که تمام این مواد را در داخل—و هنگامی که کسانی که باعث مشکل شود. “آنچه ما میدانیم این است که آهن و روي و مس و سایر فلزات مورد نیاز مغز, اما در یک سطح خاص. چه اتفاقی می افتد زمانی که سطح فراتر رفته است?” او می پرسد. “ما می دانیم که بیش از حد آهن می تواند منجر به استرس اکسيداتيو و neurodegeneration. ما همچنین می دانیم که برخی از آلاینده ها مانند آلومینیوم و بازی هیچ نقش اساسی در مغز و در عین حال تمایل به جمع آوری وجود دارد و تحریک پاسخ التهابی. من فکر می کنم ما باید با یک نگاه دقیق تر در آن است. و آن را فقط به فلزات. آلاینده های آلی نیز ممکن است درگیر در بیماری نورودژنراتيو.”

یک نوع از جمله آلاینده های آلی هستند lipopolysaccharides بزرگ مولکول های منتشر شده از باکتری spewed از زباله-درمان گیاهان و دیگر منابع. دانشمندان دریافتند این مولکول می تواند چفت بر روی ذرات و هنگامی که استنشاق تحریک پاسخ التهابی در ریه ها. در مطالعات حیوانی lipopolysaccharides و دیگر مواد آلی نیز نشان داده شده است به تحریک التهاب و شناختی مرتبط با انحطاط در مغز است.

ذرات و از دست دادن حافظه

Jiu-Chiuan چن پزشک و اپیدمیولوژی در دانشگاه جنوب کالیفرنیا متخصص در این مطالعه از آلاینده های هوابرد در مغز و می گوید که اگر چه تاثیر فردی موادی است که هنوز در حال بحث کلی اثر ترکیبی است که به وضوح مربوط به آسیب مغزی و مشکلات شناختی. چن با همکاری نویسنده از یک مطالعه منتشر شده در سال گذشته در مجله مغز که پیدا کردم پاک کردن لینک در میان ذرات ریز آلودگی و تغییرات ساختاری در مغز و از دست دادن حافظه در زنان مسن تر. چن و همکاران خود را با استفاده از تصویربرداری و تست هوش برای اندازه گیری تغییرات مغز و حافظه به علاوه یک مدل ریاضی است که شامل دو منابع زیست محیطی ساکت و با کیفیت داده ها.

“آنچه ما دریافتیم این بود که زنان با کمترین قرار گرفتن در معرض آلاینده ها نشان داد اولیه کاهش در حافظه اپیزودیک,” او می گوید. این نوع از حافظه بلند مدت شامل یادآوری یک تجربه قبلی همراه با زمان و مکان از این رویداد و ارتباط احساسات. کاهش چن شناسایی شده در این زنان به نظر می رسد preclinically—قبل از هر گونه واقعی علائم آلزایمر—و مستقل از افراد قلبی عروقی. تحقیقات آلزایمر ایجاد کرده است که مردم با یک کاهش در حافظه اپیزودیک بسیار در معرض خطر ابتلا به تمام عیار بیماری در مراحل بعدی زندگی.

“وجود بیش از 10 مطالعات که لینک اواخر عمر قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و زوال عقل” چن می گوید. “شواهدی وجود دارد که کاملا قانع کننده است. آیا قرار گرفتن در معرض در اوایل زندگی نیز یک عامل ما نمی دانیم. اما در مطالعات حیوانی toxicologists شروع به قرار گرفتن در معرض در اوایل زندگی, نگاهی به تغییرات پاتولوژیک و دیدن مشکلات. به نظر می رسد مانند ذرات کوچک می تواند سرعت بخشیدن به آميلوئيد-روند سپرده اما ما هنوز مطمئن شوید که آیا این اتفاق می افتد در انسان است. و ممکن است یک جزء ژنتیکی درگیر است که برخی از افراد ممکن است بیشتر مستعد ابتلا بیش از دیگران به اثر آلودگی است. ممکن است وجود دارد یک گروه از افرادی که به خصوص حساس هستند و ممکن است بیشتر در معرض خطر است. ما هنوز نمی به اندازه کافی قدرت در مطالعات ما برای پرداختن به این سوال اما من معتقدم ما خواهد شد.”

کاهش خطر

در حالی که این بیماری باقی می ماند ترسناک رو به میلیون ها نفر از مردم در سراسر جهان وجود دارد که برخی از تشویق اخبار در این اکتشافات در مورد آلودگی هوا چند تن از دانشمندان می گویند: مردم می توانند اقدام به کاهش خطرات. اکثر مواد مخدر تا کنون کمک کرده اند و نه بیماران می گوید: دانشگاه جورج واشنگتن اپیدمیولوژی ملیندا قدرت که با تمرکز بر شناسایی و اصلاح عوامل خطر ابتلا به زوال شناختی و زوال عقل است. “بنابراین در حال حاضر پیشگیری از طریق کاهش محیطی و شیوه زندگی عوامل به نظر می رسد مانند ما بهترین شرط بندی,” او می گوید. “و هوایی-قرار گرفتن در معرض آلودگی است که به دنبال [مانند آن می تواند] بسیار مهم است.”

مدارک مورد آسیب مغزی است یک استدلال قوی برای سختگیرانه تر هوا-کنترل کیفیت می گوید: دانشگاه میشیگان اپیدمیولوژی کلی Bakulski. “این واقعا امیدوار منطقه” او می گوید. “بر خلاف ما ژن عوامل محیطی چیزهایی هستند که ما می توانیم کنترل—حذف این آلاینده ها از جوامع ما را بیمار و بسیاری از اثرات مثبت.”

علاوه بر این Gatz می گوید که تغییرات ساده در چگونه ما می تواند کمک کند. “ورزش نشان داده شده است به کاهش خطر ابتلا به,” او می گوید هر دو به دلیل این افزایش جریان خون به مغز و دلیل آن را افزایش می دهد سطوح عامل نوروتروفيک مشتق از مغز یک پروتئین است که باعث رشد و نگهداری از سلول های مغز.

دانستن ویران که این بیماری inflicts آن زمان به چنین تغییرات جدی است. “ما باید معنای آن را انجام دهد” Bakulski می گوید: “و با توجه به خطر ابتلا به آن را انجام نمی, ما باید.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>