ماه ممکن است ترک خوردگی

پشته در ماه می تواند شواهدی از فعال قمری فرآیندهای تکتونیکی و ممکن است اکو یک پیش تاثیر که تقریبا پاره ماه از هم جدا محققان گزارش.

تازه در معرض تخته سنگ بالا سیستم پشته در سراسر nearside ماه.

“وجود دارد این فرض که ماه طولانی است مرده, اما ما در حفظ و پیدا کردن که این مورد می گوید:” coauthor پیتر شولتز استاد در زمین, محیط زیست و سیاره دانشکده علوم در دانشگاه براون و coauthor از این تحقیقات در مجله زمین شناسی.

The spots appear lighter than the rest of the moon's surface
مادون قرمز (بالا سمت چپ) و دیگر تصاویر از ناسا Lunar Reconnaissance Orbiter نشان داد عجیب و غریب لخت نقاط که در آن ماه را همه جا گرد و غبار گم شده است. نقاط نشان می دهد فعال تکتونیکی روند. (اعتبار: ناسا)

“از این مقاله به نظر می رسد که ماه هنوز هم ممکن است creaking و ترک خوردگی—به طور بالقوه در حال حاضر روز—و ما می توانید ببینید شواهد در این پشته.”

سنگپوش پودری پتو از زمین تا سنگ ایجاد شده توسط ثابت بمباران ریز شهاب سنگ ها و دیگر impactors را پوشش می دهد بسیاری از سطح ماه است. مناطق عاری از سنگپوش که در آن ماه را سنگ بستر در معرض هستند vanishingly نادر است.

“ماه دارای یک حافظه بلند مدت. آنچه که ما شاهد آن هستیم در سطح امروز شهادت به آن حافظه طولانی و اسرار آن را هنوز هم نگه می دارد.”

Adomas Valantinas یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه برن که رهبری این تحقیقات در حالی که یک پژوهشگر در قهوه ای با استفاده از داده های ناسا را Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) اما به نقطه عجیب و غریب لخت نقاط در داخل و اطراف قمری ماریا زیادی تکه های تیره در ماه nearside.

“در معرض بلوک در سطح نسبتا کوتاه عمر چون سنگپوش تجمع که اتفاق می افتد به طور مداوم” شولتز می گوید. “هنگامی که ما می بینیم آنها وجود دارد نیاز به توضیح بعضی از برای چه و چرا آنها در مکان های خاص.”

برای مطالعه Valantinas استفاده LRO را Diviner ابزار است که اندازه گیری دمای سطح ماه. فقط به عنوان بتن-پوشش شهرستانها در زمین حفظ گرمای بیشتری نسبت به روستاها در معرض سنگ بستر و قالب دار در سطوح ماه اقامت گرمتر از طریق قمری از سنگپوش-پوشش سطوح.

با استفاده از شب مشاهدات از Diviner, Valantinas تبدیل شده تا بیش از 500 تکه از در معرض سنگ بستر در باریک پشته زیر یک الگو در سراسر قمری nearside ماریا.

محققان دیده می شود چند پشته صدر با در معرض سنگ بستر قبل از شولتز می گوید. اما کسانی که پشته در لبه های باستان گدازه پر تاثیر حوضه و می توان توضیح داد که با ادامه تضعیف در پاسخ به وزن ناشی از گدازه پر کنید.

این مطالعه جدید این نشان می دهد که فعال ترین پشته مربوط به یک سیستم مرموز از ویژگی های تکتونیکی (پشته ها و گسل ها) در قمری nearside نامربوط به هر دو گدازه پر حوضه و دیگر جوان گسل که crisscross این ارتفاعات است.

“توزیع است که ما در اینجا یافت نشد التماس برای های مختلف توضیح” شولتز می گوید.

Valantinas و شولتز نقشه برداری از تمام مواجهه نشان داد در Diviner داده و در بر داشت جالب همبستگی. در سال 2014 ناسا جام ماموریت یافت شبکه های باستانی ترک ها در ماه پوسته. کسانی که ترک شد کانال های که از طریق آن جریان ماگما به سطح ماه به شکل عمیق رسوخ. Valantinas و شولتز نشان داد که blocky پشته به نظر می رسید به خط فقط در مورد کاملا با رسوخ نازل جام.

“این تقریبا یک به یک همبستگی” شولتز می گوید. “که باعث می شود ما فکر می کنم که آنچه که ما در حال دیدن یک فرآیند مداوم هدایت می شود با همه چیز اتفاق می افتد در ماه های داخلی است.”

شولتز و Valantinas نشان می دهد که پشته بالاتر از این باستان رسوخ هنوز تاب رو به بالا. به سمت بالا حرکت می شکند و سطح را قادر می سازد سنگپوش به تخلیه به ترک ها و حفره خروج از بلوک های در معرض. چون لکه های برهنه در ماه تحت پوشش قرار گرفتن بیش نسبتا به سرعت این ترک خوردگی باید کاملا اخیر احتمالا حتی در حال انجام امروز. آنها اشاره به آنچه آنها دریافتند که مورچه ها برای فعال Nearside تکتونیکی سیستم.

محققان بر این باورند که مورچه ها در واقع مجموعه ای در حرکت میلیاردها سال پیش با تاثیر بر روی ماه را farside. در مطالعات قبلی شولتز و یک همکار پیشنهاد این تاثیر که تشکیل 1500 مایل قطب جنوب Aitken حوضه شکسته داخلی در طرف مقابل این nearside رو زمین. ماگما و سپس پر شده از این ترک ها و کنترل الگوی dikes شناسایی در جام ماموریت. این واحد پشته متشکل از مورچه ها در حال حاضر ردیابی در ادامه تنظیمات در طول این باستان نقاط ضعف.

“این به نظر می رسد مانند پشته در پاسخ به چیزی که اتفاق افتاده 4.3 میلیارد سال پیش” شولتز می گوید.

“غول اثرات دراز مدت اثرات. ماه دارای یک حافظه بلند مدت. آنچه که ما شاهد آن هستیم در سطح امروز شهادت به آن حافظه طولانی و اسرار آن را هنوز هم نگه می دارد.”

منبع: دانشگاه براون

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>