متورم وعده ژنومی پزشکی

پس از آن تولد 30 سال پیش طرفداران پروژه ژنوم انسان وعده داده اند که تحقیقات ژنتیک عملکرد ناگفته مزایای بهداشت و درمان برای همه ما است. در سال 1990 جیمز واتسون تأکید کرد که شکست این پروژه را به حرکت به جلو و طلیعه چیزی بودن در آن منافع به عنوان سریع به عنوان امکان پذیر خواهد بود “اساسا غیر اخلاقی است.”

این COVID بحران, اما ارائه می دهد یک بینهایت unwished-برای فرصت را به مورد مداقه قرار دادن طرفداران’ وعده و مجددا امید و پول ما سرمایه گذاری در ژنتیک. چنین موشکافی و recalibration می توان گام های کوچک در مسیر تحقق ملت ما استادانی تعهد به سلامت همه ما است.

Recalibration است و نه رها. در میان بحران ژنتیک مبتنی بر ابزار پژوهش ارائه برخی از فرصت نادر برای خوش بینی. آنها آن را ممکن است برای پیگیری گسترش ویروس و آزمون برای حضور این ویروس در افراد, و آنها ممکن است کمک به ایجاد یک واکسن است که حفاظت از سلامت همه ما است.

در میان این بحران آن است که غیر ممکن است به چشم پوشی از obscenely و grotesquely مخربی که این ویروس در سلامت برخی از ما. بله این احتمال وجود دارد که برخی از افراد از نظر ژنتیکی مستعد هستند به کمتر یا بیشتر مستعد ابتلا به این ویروس. اما هیچ متخصص ژنتیک است که نشان می دهد که تفاوت های ژنتیکی هستند و بخش مهمی از این توضیح برای اینکه چرا این ویروس اثرات مختلف و گروه های اجتماعی متفاوت است. هیچ ژنتیک ادعا می کند که تفاوت های ژنتیکی برای کمک به توضیح دهد که چرا یک پزشک در شمال غربی اورگان می گوید که Latinxs یافت شده اند “20 بار به احتمال زیاد به عنوان دیگر بیماران مبتلا به ویروس است.” نه هر ژنتیک نشان می دهد که تفاوت های ژنتیکی برای کمک به توضیح دهد که چرا با توجه به واشنگتن پست تحلیل “استان ها که اکثریت سیاه باید سه برابر میزان عفونت و تقریبا شش برابر میزان مرگ و میر به عنوان شهرستانهای استان که در آن ساکنان سفید در اکثریت هستند.”

بلکه این واقعیتی است که کسانی مختلف اثرات هستند و به خاطر شرایط اجتماعی که گروه های مختلف در معرض. کمتر دسترسی به شغل مناسب و مسکن و آموزش و پرورش, تغذیه, تمیز, آب و هوا, بیشتر احتمال است که اعضای آن گروه خواهد بود و در معرض این ویروس بیشتر در زمینه شرایط بهداشتی است که پریشان آن گروه و بیشتر منفی بر بهداشت اعضای آن گروه های اجتماعی است.

و با این حال ما همچنان به overinvest ما امیدواریم که در ژنتیک رغم این که با گذشت هر سال ما در جزئیات بیشتر درک کنید چرا ژنتیک نمی تواند ارائه آنجا که آن را یک بار وعده داده شده است. به تازگی ژنتیک فرانسیس کالینز که یک بار به رهبری پروژه ژنوم انسان و که در حال حاضر هدایت تمام 27 از موسسه ملی بهداشت (NIH) گفت: به وال استریت ژورنال, با تحسین صداقت و نفس گرفتن, “ژنتیکی معماری از بیماری های شایع است که تبدیل به استادانه درست شده از ما ممکن است حدس زده اند.” است که به دلیل افسانه پیچیدگی مسیر از ژن به انواع بیماری های شایع (مثل دیابت) است که مردم را بیشتر در معرض یک ویروس مانند COVID ژنتیک شده است قادر به ارائه انواع از مزایای بهداشت و درمان است که ژنتیک در پیش بینی از 30 سال پیش.

با وجود این واقعیت است که ما برای سال شناخته شده است که ژنتیک را نمی خواهد عملکرد به عنوان بسیاری از مزایای بهداشت و درمان برای هر گروه اجتماعی به عنوان یک بار پیش بینی و شور و شوق برای ژنتیک در NIH نه پرچم. در سال 2016 سال NIH راه اندازی یک ژنتیک متمرکز تحقیقات ابتکار آن صرف بیش از نیمی از آن $26 میلیارد بودجه برای extramural پژوهش در تحقیقات است که می تواند مرتبط با عبارات جستجو که شامل ژن ژنوم سلول های بنیادی و یا پزشکی بازساختی.

که عمده برنامه جدید—به نام همه ما—با هدف خیاط مراقبت های پزشکی به ژنوم افراد زیادی به عنوان خیاط ایجاد لباس های مناسب به مشتریان خود را. برای رسیدن به این منظور NIH است که به دنبال به ثبت نام از 1 میلیون نفر در این برنامه و در حال انجام است تا با لفاظی که حرکت کاملا از لفاظی معمولا استفاده می شود به کمک طلب کردن افراد در تحقیقات بهداشتی.

خروج از مرسوم آمریکایی نیایش از استقلال در امور تحقیقات بهداشتی طرفداران از همه ما برنامه جذاب به ارزش همبستگی. به عنوان فیلسوف و bioethicist کارولین Neuhaus آن را در آینده مقاله در یک مجموعه خاص از Hastings گزارش مرکزهمه ما برنامه تجدید نظر “به حس وظیفه مدنی—در هر یک از ما—بر شما من—به بهبود سلامت شخص و آمریکایی ها در آینده.” است که با توجه به همه ما برنامه شعارهای ما یک وظیفه مدنی یک همبستگی مبتنی بر تعهد اخلاقی برای شرکت در این پروژه تحقیقاتی از جمله اهدای ژنوم ما به پروژه پایگاه داده.

علاوه بر این همه ما برنامه صریح و روشن در تعهد خود را به بهبود مراقبت های بهداشتی از کسانی که از ما در طول تاریخ تبعیض علیه گروه های اجتماعی است. در واقع علاقه مندان در مورد همه ما رفته اند تا کنون به عنوان نشان می دهد که این برنامه کمک خواهد کرد که “به منظور کاهش و در نهایت از بین بردن نابرابری های سلامت.” نویسنده سرب از آن قطعه کار نمی کند در National Human Genome Research Institute اما در موسسه ملی اقلیت های بهداشت و سلامت و نابرابری.

مشکل در اینجا این است که عدم نیت خوب و نه فقدان یک چشم انداز سلامت برای همه ما است. مشکل این است که با عدم حقایق به پشتیبانی این امید که ژنتیک می تواند یک کلید برای تحقق این چشم انداز. پروژه ژنوم انسان تولید کرده است برخی از واقعا عمیق مزایای بهداشت و درمان برای برخی از افراد که بیشتر آن را با آزمایش و درمان سرطان به ارث برده. و دوباره ابزار پژوهش ژنتیک ممکن است کلیدی برای آوردن ما در زمان مراقبت های بهداشتی بحران به پایان برسد. اما این ابزار را کاهش نمی دهد بسیار کمتر از بین بردن نابرابری های سلامت است که تولید شده توسط ظالمان شرایط اجتماعی است که بسیار فوق العاده واضح ما در زمان بحران است.

البته فقط سرمایه گذاری پول کمتر و امید در ژنتیک را کاهش نمی دهد کسانی که نابرابری یا نه. اما این امر می تواند یک گام کوچک در مسیر درست اگر ما NIH بودند به توسعه واقعی تر و صریح چشم انداز نقش ژنتیک می تواند در ارتقای سلامت همه ما است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de