توهم ژنتیکی عاشقانه

ژنتیکی خواستگاری ورود به جریان اصلی. چشم انداز نشست و انتخاب شرکای بالقوه عاشقانه بر اساس ادعا DNA سازگاری—تا اخیرا موضوع علمی تخیلی از فیلم هایی مانند کامل 46 به طور مستقل افسانه منتشر شده توسط Clarissa دریاچه است به طور فزاینده به دست آورد هر دو علمی و تجاری توجه است. در اوایل سال جاری Nozze به خوبی تاسیس شده, ژاپنی, دوستیابی خدمات تاسیس یک DNA و تطبیق دوره و به میزبانی مربوط به DNA و تطبیق حزب هر دو برای اولین بار ارائه شده در آن کشور است. برای 86,400 ین ($790) مردان زوج با تاریخ آینده نگر بر اساس 16,000 تغییرات در ژن HLA مجتمع.

Nozze می پیوندد بازار وجوهي علم از جاذبه است که در حال حاضر شامل سوئیس پیشگام GenePartner هوستون مبتنی بر Pheramor و خدمات است که ترکیب ژنتیکی و غیر ژنتیکی پروفیل های فوری مانند شیمی و SingldOut. قابل توجه رسانه ها اختصاص داده شده است که به بررسی علم در پشت این خدمات; متاسفانه هر دو اخلاقی و جامعه شناختی پیامدهای دریافت کرده اند نسبتا کوتاهی.

اساسی علم خود را به سختی قانع کننده باشد. پس از سال 1970 محققان دریافته اند که تغییرات در ژن ها از عمده histocompatability پیچیده (MHC) نقش مهمی در انتخاب همسر در موش سوری. الگوهای مشابه را پس از آن یافت شده است که در ماهی و قرقاول و خفاش ها اما نه در گوسفند. احتمال این که MHC نقش مهمی در انسان همسر انتخاب اول به وجود آمد به عنوان یک نتیجه از شناخته شده آزمایش توسط سوئیس زیست شناس نوئل Wedekind است که در محاوره به عنوان عرق تی شرت مطالعه است. محققان تا به حال پوشیدن تی شرت برای مدت زمان طولانی قبل از قرار دادن پیراهن در جعبه; سپس آنها را به حال زنان خر خر کردن پیراهن به نرخ سابق پوشنده لباس جذابیت جنسی. آنها در بر داشت یک همبستگی معکوس بین MHC شباهت و جاذبه نمره.

از آن زمان مطالعات در انسان را به نتایج مختلفی به همراه داشت. قانع کننده ترین داده های آمده از یک بررسی Hutterite, دو فاک, در آمریکای شمالی است که به نظر می رسد برای نمایش nonrandom MHC همه فن حریف جفت گیری تنظیمات. اما این همبستگی—دادن ژنتیکی خواستگاری نفع شک—ایجاد در اکثر طبیعی اولویت و طبیعی است که اولویت یک far cry از connubial سازگاری. به دانش ما هیچ کس در واقع بررسی ازدواج Hutterite زوج برای تعیین اینکه آیا MHC سازگاری نقش در سطح خود را از سعادت و یا کیفیت خود را از صرف شام مکالمه و یا فرکانس خود را escapades بین ورق. در یک مقیاس جهانی هیچ داده اند و در عین حال ایجاد ارتباط MHC سازگاری و کاهش نرخ طلاق.

یکی باید بپرسید دقیقا چه منظور ما سازگاری. در اساسی ترین سطح ارتباط با MHC-عدم تشابه (و در نتیجه بیشتر به اصطلاح جفت گیری سازگاری) نشان می دهد کاهش نرخ سقط خود به خودی. Dissimilarity نیز ممکن است افزایش پلی مورفيسم ژنتيکی است که به نوبه خود ممکن است پایین تر تجلی مغلوب بیماری است. اما تاثیر MHC-عدم تشابه در هر کدام از این پدیده است که به احتمال زیاد برای اثبات نسبتا کوچک و در نتیجه باید انتظار نمی رود به بازی نقش مهمی در خوشبختی زناشویی و یا انسجام بسیاری از زوج است.

علاوه بر این پلی مورفيسم ژنتيکی ممکن است کمک به گونه های زنده ماندن چالش های زیست محیطی—هنوز تکاملی مزیت است که احتمالا عمده متغیر است که اکثر زوج ها در نظر بگیرید هنگامی که به دنبال سعادت عاشقانه. یکی نمی تواند همچنین چشم پوشی از ناشناختهها: مطابق زوج بر اساس MHC نشانگر برخواهد داشت ممکن است برخی از بقا مزایای اما هیچ کس نمی داند در چه هزینه; آن است که از لحاظ نظری ممکن است که فرزندان این زوج نیز تهاجمی تر و یا کمتر خلاق, فقط به نام دو صفات خودسرانه و بزرگنمایی این اثرات مصنوعی ممکن است به طور قابل توجهی زیان به تمدن ما در دراز مدت است.

متخصص ژنتیک دانشگاه هاروارد جورج کلیسا دفاع و پشتیبانی یکی دیگر از نسخه از سازگاری. با استفاده از تعیین توالی کل ژنوم او امیدوار است برای مطابقت با, دو فاک, بنابراین به عنوان برای کاهش یا از بین بردن بسیاری از recessively بیماریهای ارثی. در اشکنازی جمعیت این کمیته برای پیشگیری از یهودی بیماری های ژنتیکی (بهتر است به عنوان شناخته شده Dor Yeshorim) در حال حاضر با استفاده از یک تست داوطلبانه و تطبیق سیستم برای جلوگیری از اختلالات مانند Tay-Sachs Canavan و Niemann-Pick. کلیسا امیدوار به اجرای یک تنوع از این برنامه برای ارتباط در همه جا این ادعا را می تواند در نهایت برخی از 7000 بیماری های ژنتیکی و صرفه جویی 50 میلیون نفر در سال است.

اخلاقی مفاهیم کلیسا پیشنهاد پیچیده هستند. اگر زوج ها را تشویق به استفاده از جفت شدن سیستم پس از آن کسانی که عشق خارج از قلمرو ژنتیکی خواستگاری و تولید فرزندان با اختلالات ژنتیکی ممکن است ناعادلانه ننگ. در سطح عملی حتی اگر حذف مغلوب بیماری اجتماعی است خوب آن است که به وضوح از نوع سازگاری با بسیاری از نام تجاری به دنبال در یک خواستگاری خدمات.

زمانی که بسیاری از افراد صحبت از سازگاری عاشقانه, شانس هستند که معنی آنها را عواملی مانند خلق و خو سلیقه ها و منافع. تا به امروز هیچ مطالعه ارتباط این با هر گونه ژنتیکی متغیر است. MHC-عدم تشابه است که به احتمال زیاد منجر به همکاران با احساسی و زیبایی تفاوت هایی با شباهت. جالب اینجاست که حتی سازگاری به نظر می رسد که حداقل تاثیر بر رضایت در روابط است. مطالعات متعدد نشان داده اند که جهانی صفات مانند محبت به جای شباهت دارد کلید خوشبختی زناشویی.

ژنتیکی خواستگاری نشان دهنده دو در مورد روند در جامعه مدرن است. این اولین بار است که این بیماری همه گیر تنهایی و جستجو برای اتصال بوجود آمده است که در پی فروپاشی جامعه سنتی سازه های. به استفاده از یک استعاره برای اولین بار توسط دانشمند علوم سیاسی رابرت پوتنام ما یک جامعه بولینگ به تنهایی. ما به طور فزاینده ای مایل به پوسته از چند صد دلار یا چند هزار ین برای هر چیزی که بویش از درمان است.

ژنتیکی خواستگاری نیز آشکار این باور غلط است که علم می تواند به حل همه مشکلات ما است. متاسفانه ما نمی توانیم کشف پرداخت و یا ابداع راه ما را از ما جدا می کند. علم ممکن است در نهایت با ارائه ابزار است که کمک به ما در بازسازی اجتماعی و انسجام اما بدون تغییرات معنی دار در سیاست های اجتماعی و رفتار انسان علم به تنهایی کمی برای ارائه. در این مورد علم در سوال این است که در حال سوء استفاده—و مسلما علم نیست در همه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im