تلسکوپ فضایی هابل و 30 سال است که تبدیل به نظر ما از جهان

در ابتدا آن را فقط به بزرگ تلسکوپ فضایی دنیوی آن نام یک نشانگر چه بسیار خارق العاده یک رصدخانه در آن بود. در دهه های بعد از آن است که به سادگی هابل شاید شناخته شده ترین تلسکوپ تا کنون ساخته شده است.

یک همکاری بین ناسا و آژانس فضایی اروپا از تلسکوپ فضایی هابلکه در سمت چپ زمین از 30 سال پیش تا امروز 24 آوریل 1990 است — همانطور که گفت می رود — تغییر راه ما دیدن جهان است. این کشف شواهدی از پرجرم درون آن باشد سیاه چاله در کهکشان مراکز تولید اولین مشاهدات از دیسک در اطراف ستاره های جوان ردیابی طوفان در گاز غول نشان داد که انبساط جهان شتاب گرفته است و البته گرفته باور نکردنی پرتره از جهان هستی است.

اما تلسکوپ فضایی هابل نیز بسیار تلاش بشر است.

“ما اغلب با دیدن تصاویر از هابل و مردم واقعا آنها را دوست دارم و آنها فوق العاده” هایدی هممل یک سیاره شناس در Asssociation از دانشگاه ها برای پژوهش در نجوم که مدیریت موسسه علوم تلسکوپ فضایی است که مختصات هابل برای پروژه های ناسا گفت: Space.com. “من آرزو می کنم مردم فقط آن لحظه به فکر می کنم در مورد دهها هزار نفر از مردم که میرم اختصاصی زندگی خود را به کسانی که عکس اتفاق می افتد.”

مربوط به: بهترین تصاویر تلسکوپ فضایی هابل از همه زمان!

خواب ستاره ها

داستان تلسکوپ فضایی هابل آغاز می شود دو دهه قبل از راه اندازی: ناسا برای اولین بار شروع به طور جدی با توجه به ماموریت در سال 1970. فضای مبتنی بر علم نجوم وجود داشته است اما مشاهده از زمین بود به مراتب بیشتر از روش های رایج.

ایده اصلی تلسکوپ فضایی پروژه و سپس در مواجهه با برخی مخالف. “پس زمینه است که هابل در نظر گرفته نمی شد یک خرید خوب” گفت: باب اودل بود که دانشمند پروژه برای هابل در طول توسعه آن است و در حال حاضر یک ستاره شناس در دانشگاه واندربیلت است. “زمین-بر اساس ستاره شناسان شد و نه یک گروه سنتی و بسیاری از آنها فکر کردم بهتر است به صرف است که 300 میلیون دلار — است که آنچه ما در مورد صحبت شد در آن روز در ساختمان برخی از 20 نسخه از آنچه که پس از آن بزرگترین تلسکوپ” که جمع آوری نور در سراسر 200 اینچ قطر. (در سال 2009 ناسا و شرکای در حال صرف 10 میلیارد دلار در, پس از 19 سال رصدخانه.)

“یکی از اولین شغل به فروش این پروژه به همکاران من” اودل گفت: Space.com.

یک سال 1986 هنرمند تصویر نشان می دهد که از راه دور کنترل فضای یدک کش است که ناسا خواب, در, راست, در حال آماده شدن برای تنظیم هابل را در مدار. (اعتبار تصویر: ناسا)

او مجموعه ای به کار با دو کلید علم استدلال در اختیار او. برای اولین بار بود که یک حد ستاره شناسان بودند هدف قرار دادن در تلاش خود را برای رسیدن به دورتر در سراسر جهان است. چرا که محققان مشاهده نور که طول می کشد زمان برای عبور از فضای مطالعه دور اشیاء ستاره شناسان اجازه می دهد تا نگاه به عقب در زمان. به منظور درک بهتر وسیع جدول زمانی از کیهان دانشمندان نیاز به یک تلسکوپ فضایی.

و مشاهده از فضا نیز به نمایندگی از یک افزایش بزرگ در دید. چرا که یک مداری تلسکوپ در 350 مایل (570 کیلومتر) ارتفاع حمل ابزار نجومی به مراتب بالاتر از جو زمینکه تار مشاهدات و حتی بلوک انواع خاصی از نور است. فرار که در اثر وسوسه انگیزی بود. “بودن در بالای جو زمین شما خواهد بود قادر به دیدن همه چیز در مورد 10 برابر بهتر بود که به عنوان یک گام بزرگ است که به عنوان اولین فصل تلسکوپ” اودل گفت: با اشاره به یکی ساخته شده توسط قرن 17th, ایتالیایی, ستاره شناس Galileo Galilei. “تاپیک رو به چیزهای جالب کشف شود.”

اما هابل محل پیشنهاد شده نبود تنها چیزی است که مجموعه ای از پروژه جدا. بزرگ تلسکوپ فضایی آن را به عنوان نامیده می شد و سپس نیز طراحی شده در تمام طول به یک کار در حال پیشرفت یک تلسکوپ است که فضانوردان را تعمیر در فضا است. چنین مفهوم ممکن است صدای عجیب و غریب به کسانی که به تماشای ناسا ساخت کل یک آزمایشگاه در مدار — اما تلاش برای تعمیر تلسکوپ فضایی طولانی قبل از شروع به ساخت و ساز از جمله.

تلسکوپ فضایی هابل را در آینه صیقلی بودن در طول رصدخانه را ساخت. (اعتبار تصویر: ناسا)

“شما در حال صحبت کردن در مورد کار طراحی که انجام شد بسیار بسیار بسیار مراحل اولیه از فضای برنامه” فضانورد بازنشسته ناسا کاترین سالیواننوشت که “Handprints در هابل” (MIT Press, 2019) در مورد تلسکوپ و گفت: Space.com. “وجود دارد و تقریبا تا به حال به حال شده است یک راهپیمایی فضایی ، و این بچه ها nonchalantly صحبت کردن در مورد یک تلسکوپ بزرگ است که فضانوردان را به مراقبت از در مدار. منظورم این چشم انداز فوق العاده ای و دوراندیشی است.”

در نهایت که ترکیبی از چشم انداز و تعمیر شد و سنگ بستر از هابل با موفقیت و به آن نخست از نظر قریب به اتفاق ردیف هایی از فضا و دانشمندان راه را برای منزوی کردن آن از نابسامانی های زمان. آن چه داده هابل چنین طولانی و پرکار تصدی نگه داشته و آن را در خط مقدم تحقیقات.

“این نوع از چیزهایی که ستاره شناسان پیشنهاد برای هابل در طول سال تغییر کرده و همراه با پیشرفت ما از درک جدید سوالات و مشکلات جدید در نجوم و اخترفیزیک,” جنیفر وایزمن یک اخترفیزیکدان در پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز ایالت مریلند و زمان پروژه ارشد دانشمند برای هابل گفت: Space.com. “هابل است و همیشه بوده است آنچه ما تماس بگیرید هدف کلی رصدخانه پس از آن است که استفاده می شود برای انواع نجوم است.”

یک هنرمند تصویر از تلسکوپ فضایی هابل. (اعتبار تصویر: ناسا)

جاده به راه اندازی

اما قبل از هابل می تواند کوچکترین نگاه اجمالی از stardust آن تا به حال به گرفتن یک پرواز فضایی سرنشین ناسا, شاتل فضایی. در آن زمان بسیاری از شاتل پرواز بودند با تمرکز بر گسترش ارتباطات تجاری ماهواره سالیوان گفت و یک تلسکوپ فضایی پرواز ایستاده بود به فضانوردان سال قبل از خدمه بود و در واقع اختصاص داده است.

“همه ما مورد مطالعه آشکار برنامه آینده پروازهای شاتل مذهبی و مرتب کردن بر اساس — من نمی دانم — enviously, حسد, عصبی, من حدس می زنم,” او گفت:. “هر ماموریت فضایی است که یک ماموریت فضایی, اما برخی که در آن لیست به وضوح به حال بیشتر منافع بالقوه از دیگران است.”

این پرواز نیز با تاخیر پس از سال 1986 شاتل چلنجر فاجعههنگامی که هفت فضانوردان درگذشت ثانیه پس از راه اندازی. شاتل پرواز رفت و در انتظار نگه داشته به مدت دو سال به عنوان ناسا بررسی چه چیزی را اشتباه رفت و چگونه به محافظت از فضانوردان.

و قبل از هابل می تواند راه اندازی آن دانشمندان و مهندسان نیاز به اعتماد به نفس است که آن می تواند زندگی می کنند تا به قول خود از سرویس. سالیوان و همکار بروس McCandlessبودند شنود گذاشته برای این پروژه و برای استقرار.

تلسکوپ فضایی هابل جعبه ابزار طراحی شده برای کمک به فضانوردان خدمات تلسکوپ در فضا است. (اعتبار تصویر: ناسا)

“کار ما را جوشانده به: شما تاریخ و زمان آخرین دو فضانوردان خواهد شد که دسترسی مستقیم به هابل دست در دسترسی به هابل. پس از آن است که رفتن به در مدار” او گفت:. “هر کس که می رود تا به سرویس هابل در آینده در واقع شما باید به آنها قول داد که تمام ابزار و تجهیزات آنها کار خواهد کرد چرا که شما تست کردید و آن را بر روی تلسکوپ در حالی که شما هنوز هم باید آن را بر روی زمین.” این جفت ارز از فضانوردان بودند مسئول نه فقط نیم دوجین از چیزهایی که ممکن است به اشتباه در خود استقرار ماموریت بلکه برای آینده فضانوردان توانایی unknot بسیاری از پتانسیل snarls در مدار.

بدون فشار.

سالیوان و McCandless donned spacesuits و رفت و بیش از هر اینچ از یک ماکت مستغرق در عظیم خنثی شناور استخر به تایید همکاران خود را موفق در نگهداری ماموریت و آنها را در همان دنده محافظ با سفینه فضایی خود را.

“ما تا به حال در واقع صرف صدها ساعت در سوپر بزرگ تمیز کردن اتاق که در آن هابل بود که مونتاژ گرفتن ابزار است که ما تا به حال ساخته شده است به صورت های مختلف تعمیر وظایف و تست آنها را اثبات می کند که آنها مشغول به کار پیدا کردن جایی که آنها مناسب و برداشتن تمام یادداشت های کاربری که خواهد بود مفید برای spacewalkers از آینده است.”

کشف برداشته از فلوریدا 24 آوریل سال 1990 برای STS-31 حمل پنج فضانوردان و تلسکوپ فضایی هابل. (اعتبار تصویر: ناسا)

و پس از آن زمان برای رفتن: مارس 24, 1990.

پنج فضانوردان کوچک — خدمه و همه کهنه spaceflyers در دورانی که که غیر معمول بود — انباشت اشیاء بدست آمده به شاتل فضایی دیسکاوری و زمین را ترک کرد. “آن زمان من روی مدارگرد آن نوع بیشتر از من می توانید تصور کنید که” سالیوان گفت. “این احساس که بخشی از چیزی بسیار بیشتر تاریخی و واردات از هر چیز من تا به حال قبل از انجام.” (برای بافت سالیوان در حال حاضر ساخته شده اولین راهپیمایی فضایی برای یک زن آمریکایی.)

روز بعد در مدار آن زمان برای دیدن همه 24,500 پوند است. (11,110 کیلوگرم) از هابل ، اما هنوز هم وجود دارد کسانی که نیم دوجین مشکلات بالقوه به آدرس و استقرار یک تیک تاک ساعت. اگر چیزی باعث کند شدن روند هابل باتری می تواند برگشت ناپذیر از آب اجرا dooming تلسکوپ.

سالیوان و McCandless آماده شد. “ما نیمی از آماده سازی برای یک راهپیمایی فضایی قبل از ما تا به حال شروع به بلند کردن اجسام هابل از حمل و نقل خلیج” سالیوان گفت. “ما در نیمه راه لباس پوشیدن و در واقع ما در این خنک کننده لباس زیر است که شما می پوشند تحت یک لباس فضایی و همه ما دنده پایین آماده بود.” همه آنها نیاز به انجام به خارج خواهد بود پاپ در کت و شلوار پوسته و قبل از تنفس کمی اکسیژن به ایمن ماندن.

سه فضانوردان نظارت بر هابل استقرار از درون شاتل فضایی دیسکاوری. (اعتبار تصویر: ناسا)

و فقط به عنوان هابل تیم تا به حال نگران تاخیر به وجود آمد: اگر چه یکی از آرایه های خورشیدی مستقر هموار دیگر گیر کرده است. با چشمان خود را بر روی ساعت سالیوان و McCandless تا به حال برای شروع استیلای ، قبل از آنها خارج هابل مهندسین قادر به از راه دور حل مسئله و به کارگیری ادامه هموار.

به جز سالیوان نمایش لحظه تاریخی. “پس از پنج سال کار در اطراف این شکوه خودرو و به دنبال به جلو به تماشای آن را اسلاید به دور از مدارگرد مانند جدیدترین ستاره در آسمان, من در واقع قفل شده در داخل شاتل فضایی ایرلاک و نمی کنید برای دیدن هابل استقرار در همه,” او گفت:.

اوایل علوم و مشکلات بینایی

فضانوردان تمرین هابل تعمیر کار در خنثی شناور شبیه ساز ناسا در مرکز پروازهای فضایی مارشال در آلاباما. (اعتبار تصویر: ناسا)

سالیوان و همکاران او در خانه رهبری و ماموریت کارکنان شروع به بیدار شدن و گرم شدن هابل ، اما به زودی هابل تیم متوجه چیزی اشتباه بود. این تصاویر از رصدخانه بودند بیش از حد تیره است. زمانی که تلسکوپ عکس یک ستاره مرکزی بخشی از تصویر واضح و باید آن را به عنوان شده است اما احاطه شده با هاله ای از تابش خیره کننده.

هابل آینه شده بود شکل با دقت به عنوان شما می خواهم انتظار برای چنین یک ابزار. اما رگه رگه کردن رنگ بر روی ابزار مورد استفاده برای تنظیم آن شکل. به عنوان یک نتیجه, آینه شکل بود دقیق اما نه دقیق. با توجه به اودل بود که دیگر دانشمند ارشد در زمان اما هنوز هم درگیر با پروژه جدید خود استادی بودجه و برنامه ریزی گلایه بودند سرزنش می کنند.

این تیم به رسمیت شناخته شده با خطا رصدخانه اشاره-سیستم کنترل که به طور کامل از فن آوری های جدید در اواخر روند و تا به حال به طراحی مجدد سیستم که, او گفت:. در همان زمان یکی دیگر از تیم بود و در پایان با آینه ساخته شده است که در کار قبلی اما هرگز انجام شده است در چنین مقیاس. هیچ کس متوجه پوسته پوسته شدن رنگ بر روی ابزار مورد استفاده برای تایید آینه شکل — حملات آینه قبل از پرواز.

مهندسین بررسی تلسکوپ فضایی هابل را در آینه قبل از راه اندازی. (اعتبار تصویر: ناسا)

و از آنجا که این تیم ندارد پول به نوری آزمون ساز بر روی زمین هیچ کس متوجه این موضوع تا زمانی که آینه بود بدجور دشوار برای رسیدن به. “این چیزی بود که فقط نبود گرفتار” اودل گفت. “پرچم که وجود دارد که چیزی از دست رفته بود اساسا قرار دادن در یک کشو و ناسا مردم گفته شد:” خوب این مهم نیست.'”

که می توانست پایان برای هابل, او گفت:.

“بلافاصله پس از راه اندازی و [پس از] این پیچ کشف شد اگر نه توضیح یک تعداد انگشت شماری از مردم … شسته دست خود را از این پروژه و راه می رفت از آن” اودل گفت: “خود را از دست دادن و به دست دادن علم است.” اما دیگران در آنجا ماند و هابل کردم به کار و تحصیل در جهان به هر حال.

ناسا به دنبال معیوب آینه-بررسی ساز شده بود دست نخورده از آن استفاده و تایید خطا. دانشمندان توسعه الگوریتم های است که می تواند تبدیل آن تحریف تصاویر را مشاهده دقیق تر از جهان هستی البته تیره تر از برنامه ریزی شده.

هابل “نور اول” تصویر در سمت راست نشان داده شده است در کنار چه بود بالاترین کیفیت زمین-بر اساس تصویر از همان محل در زمان. حتی با آینه عیب هابل بود بهبود. (اعتبار تصویر: سمت چپ: E. پرسون (Las Campanas رصدخانه شیلی)/رصدخانه از موسسه کارنگی در واشنگتن; راست: NASA, ESA و STScI)

یکی از هابل اولین اکتشافات شد تایید وجود protoplanetary دیسک ها در Orion Nebulaیک پدیده دانشمندان پیش بینی کرده بود اما هرگز مورد مطالعه به طور مستقیم. “ناگهان همه ما می تواند آن را به اتفاق می افتد. شما فقط می دانستم که چگونه از آن اتفاق می افتد شما می تواند ثابت کند یک تئوری و فرضیه باید بگم که” اودل گفت. “کسانی که برای اولین بار سه سال هابل بود و هنوز هم بسیار مفید است.”

اما این تیم در پشت تلسکوپ راضی نیست با این راه حل. و بعد از همه, چه نقطه ای از طراحی یک سرویس رصدخانه اگر شما نمی خواهید به شما می دانید خدمات آن ؟

“شما نمی تواند خواسته اند برای اثبات بهتر نقطه از ارزش طراحی برای نگهداشت” سالیوان گفت. “شما باید چند میلیارد دلار گل سرسبد ماموریت که کردم فوق العاده علمی بالقوه اما برای این کار یک چیز است. اگر شما ثابت کند که یک چیز شما در حال رفتن به ارسال همه چیز خاموش است. و اگر شما می توانید آن را تعمیر و خاموش شما بروید.”

تلسکوپ فضایی هابل دست خوش پیشامد میشه دور از شاتل فضایی دیسکاوری بیش از آمریکای جنوبی در آوریل 25, 1990. (اعتبار تصویر: ناسا)

چگونه به تعمیر تلسکوپ فضایی

البته از لحاظ تئوری ممکن است گریه به دور از آسان است. یک چیز هابل تیم تا به حال برای رفتن آن شد که آینه خطا می تواند معکوس با ترفند به لنز اعمال شده به فرد ابزار لنز است که نیاز به درج هر حال اودل گفت. پس از مهندسین می دانستم که دقیقا عیب از آینه در مدار آن لنزهای اصلاحی می تواند مقابله با آن است.

در حالی که بینایی سنجی از 350 مایل دور است به منظور بلند ایده نگهداری شد خاک آشنا. “ما تلسکوپ روی زمین ما دائما در حال سرویس دهی آنها ما آن را هر روز عملا” Hammel گفت. “چه منحصر به فرد در مورد هابل بود سرویس جنبه برای این فصل تلسکوپ در فضا.”

و در سال 1990 با وجود grand مفهوم پشت هابل فضایی تعمیر شد شناخته شده مقدار. ناسا تا به حال رویاهای از ساختمان چند قسمت ایستگاه فضایی اما تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است انجام شده است. (آژانس Skylab راه اندازی به عنوان یک قطعه واحد در سال 1973.) آژانس در حال انجام spacewalks از شاتل اما به آنها محدود بود. در آن زمان هر پرواز می تواند پشتیبانی حداکثر سه گشت و گذار و یکی بود همیشه محفوظ است برای هر شرایط اضطراری با محموله-خلیج درب سالیوان گفت.

Practicing for in-orbit repairs on the Hubble Space Telescope before launch.

تمرین برای در مدار تعمیرات تلسکوپ فضایی هابل قبل از راه اندازی. (اعتبار تصویر: ناسا)

در حالات او و McCandless مورد مطالعه فرضی نگهداری ماموریت نیاز به چهار spacewalks. “ما می دانستیم که قبل از ما قرار داده هابل به مدار است که نگه داشتن هابل زنده است رفتن به نیاز به حداقل دو برابر spacewalking ظرفیت از شاتل فضایی به ناسا در حال حاضر فکر می کند آن است” سالیوان گفت. “ما هرگز قادر به رسیدن مردم به تمرکز بسیار زیادی بر روی که قبل از ما قرار دادن تلسکوپ تا به مدار.”

سپس آینه عیب کشف شد و ناگهان ناسا در مدار یک سرمایه گذاری بزرگ به طور جدی تضعیف و نظری به معنی آن را ذخیره کنید. “ناسا نمی دانید که چگونه به انجام spacewalking در مقیاس بزرگ در زمان ما قرار داده هابل به مدار” سالیوان گفت. “این مطلق ضرورت رفع هابل در سال 1993 پرواز که واقعا بود خار ضربه در ران که واقعا مجبور ناسا به پایین به برنج حمالت.”

آژانس رشد آن spacewalking بازی و در سال 1993 برای اولین بار هابل نگهداری ماموریت به انجام پنج روز از spacewalks به بهبود تلسکوپ بینایی. که پرواز بود پس از چهار سرویس ماموریت بین سال های 1997 و 2009. هابل تعمیرات به پایان رسید با سال 2009 STS-125 شاتل ماموریت. بازنشستگی از ناسا, شاتل فضایی ناوگان ساخته شده است که آن آخرین پرواز در سال 2011 قطع رصدخانه از تعمیر آن تیم است.

ناسا فضانوردان نصب یک دوربین جدید بر روی تلسکوپ فضایی هابل در طول آن نگهداری ماموریت در سال 1993. (اعتبار تصویر: ناسا)

در طول نگهداری spacewalks فضانوردان جایگزین باتری و ژیروسکوپ است که نگه داشتن هابل با اشاره پیوسته در همان ذره کیهان طول زندگی رصدخانه در محیط خشن فضا. و آنها را به روز رسانی ابزار به ترکیب فن آوری توسعه یافته پس از هابل زمین را ترک کرد.

“با طراحی از ابتدا به این تلسکوپ سرویس تعریف شما تا به حال یک عمر طولانی و شما تا به حال قدرت به استفاده از فن آوری بهبود یافته بیش از چند دهه” Hammel گفت. “فکر می کنم در مورد کامپیوتر بود که ما 30 سال پیش در مقابل کامپیوتر ما امروز داریم.”

در نتیجه 30 ساله تلسکوپ احساس می کند که بسیار جوان است.

“هر بار که آن فضانورد ماموریت بازگشت به هابل ما اساسا جدید رصدخانه گفت:” وایزمن هابل زمان پروژه ارشد دانشمند.

یک تصویر گرفته شده در طی سرویس دهی ماموریت در سال 1995 نشان می دهد که ماه در سمت چپ و تلسکوپ فضایی هابل در سمت راست. (اعتبار تصویر: ناسا)

30 سال از علم

ادامه علم هابل صحبت می کند که طول عمر. “وجود دارد بسیاری از مناطق که در آن هابل است که به ما می گویند, تغییر کتاب های درسی, که آن را واقعا سخت به باریک این را به سادگی یکی از عمده موفقیت” وایزمن گفت.

اما در اینجا چند. هابل گفته دانشمندان که انبساط جهان شتاب گرفته است زمانی که آنها در حال انتظار برای دیدن آن کند. تحقق آن در نوبه خود کمک نقطه به نقطه مرموز انرژی تاریکیک پدیده ستاره شناسان هنوز هم کشتی با. رصدخانه نیز ترسیم حرکت ماده در نزدیکی مرکز کهکشان ها, طراحی سایه سیاه چاله پرجرم درون آن باشد در قلب خود را.

وایزمن است به خصوص شیفته کار هابل بود که همیشه به معنای: ستاره شناسان نشان می دهد که چگونه کهکشان ها را تغییر داده اند از آنجا که اولین روز از جهان هستی است.

هابل گرفته شده از داده ها برای این تصویر از سحابی مورچه در سال 1997 و 1998. (اعتبار تصویر: ناسا/موسسه علوم تلسکوپ فضایی)

“هابل به من داده است به ما این لطف و بصری نمایش از چگونه جهان توسعه یافته بیش از میلیاردها سال از زمان به شکوه و حتی مهمان نواز جایی که ما زندگی می کنند در حال حاضر” وایزمن گفت. هابل پرتره از قدیمیترین کهکشان ها نشان می دهد کوچک عجیب به شکل کهکشان ها که نمی توانید مراتب را قبل از برخورد با همسایگان در یک فرایند است که می سازد تا بیشتر ساختار کهکشان ماست. به طور مشابه, آن را دیدم عناصر تولد در ستاره های پراکنده در سراسر فضا به دانه ترکیبات سنگین تر مانند کسانی که در سیاره ما (و در بدن ما) در حال حاضر.

هابل ساخته شده است مشاهدات دانشمندان هرگز فکر نمی کردم به امید قبل از تلسکوپ راه اندازی شد. زمانی که هابل در سمت چپ زمین ستاره شناسان مشکوک سیارات فراخورشیدی وجود داشته باشد اما تا به حال هرگز شناسایی یکی. در حال حاضر این تلسکوپ یک ابزار حیاتی برای مطالعه چنین دنیاهای دور در جزئیات به ویژه به دانشمندان حس ترکیب اتمسفر خود را — اگر چه برخی از این مشاهدات مورد نیاز بداهه تکنیک های جدید برای نگاه کردن به اشیاء روشن.

“من فکر می کنم این دلیلی است که چرا ما را از آنچه هستند بزرگ به نام رصدخانه,” قدیمی لوئیس است که به مطالعه سیارات فراخورشیدی در دانشگاه کورنل گفت: Space.com. “آنها ساخته می شود بسیار فایده آنها ساخته شده برای انعطاف پذیر باشید. آنها ساخته شده است به بسیاری از های مختلف حالت عملیاتی است که اجازه خواهد داد که شما را به انجام طیف گسترده ای از علم است.”

یک هابل نمایی از سحابی کارینا. (اعتبار تصویر: NASA, ESA, and the Hubble سالگرد 20th Team (STScI))

جهان آمده است

مشاهدات دیگر که ما حتی نمی توانید تصور کنید که امروز به احتمال زیاد خواهد شد را دنبال کنید. “آنچه که به طور طبیعی اتفاق می افتد این است که وقتی شما از این انعطاف پذیری زمانی که علم جدید موارد همراه آنها قادر به اهرم که انعطاف پذیری این دقیقا کاری است که ما شاهد با هابل,” لوییس گفت. “من انتظار دارم تا زمانی که هابل را دارد و مردم در حال رفتن به پیدا کردن راه های خلاقانه برای استفاده از آن سیارات فراخورشیدی و یا برخی دیگر از علوم جدید مورد است.”

در گردن ما از جنگل هابل ارائه دهه مشاهدات اتمسفر سیارات بیرونی که در آن سالانه چرخه آب و هوا برای دهه گذشته. آن را تماشا مشتری بزرگ نقطه قرمز کوچک و ترسیم طوفان در سطح نپتون است. این تلسکوپ در حال حاضر متعهد به ادامه این مشاهدات به عنوان طولانی به عنوان آن باقی مانده است و در عمل هممل سیاره شناس گفت.

و در چند سال گذشته هابل اتحاد پیوست ستاره شناسان به عنوان آنها درهم به مطالعه اشیاء عجیب و غریب خطی در سراسر منظومه شمسی ما: اول ‘Oumuamua خال خال در ماه اکتبر سال 2017, سپس دنباله دار Borisovتایید به عنوان یک interloper در سپتامبر 2019. “این رسولان را از سایر سیستم های ستاره ای و اگر ما می توانید یک دسته به شکل و ترکیب ما می دانیم چیزی در مورد سیستم های ستاره ای که از آنها آمد” وایزمن گفت و به نوبه خود, چگونه آن محله نسبت به خود ما است.

تلسکوپ فضایی هابل به تازگی مشاهده شده بین ستاره دنباله دار, Borisov. (اعتبار تصویر: NASA Goddard Space Flight Center)

حتی اگر هابل خاموش فردا آن دهه از مشاهدات ادامه خواهد داد به سوخت علم است. حدود نیمی از این تحقیقات که به نقل از هابل اطلاعات تساوی در آن بایگانی شده مشاهدات به جای داده های جمع آوری شده به طور خاص برای این پروژه وایزمن گفت. “ما اغلب فکر می کنم از هابل به عنوان قدیمی که در آن است, اما آن را نیز پر جنب و جوش,” او گفت:. “با این قوی بایگانی ما در حال گرفتن دو بنگ برای جفتک انداختن در یک حس است.”

و البته وجود دارد هابل میراث از تصاویر.

“من به طور مستمر از خیره شدن توسط آنها” سالیوان گفت. “آنها مسحور. من یک زمین شناس نه یک ستاره شناس, بنابراین من به آنها نگاه کنید احتمالا مثل اکثر روزمره انسان انجام دهید فقط به عنوان فوق العاده آثار هنری.”

این تصاویر مانند بقیه هابل اطلاعات تغییر راه ما دیدن جهان ما. “من امیدوارم که هابل فقط نگه می دارد در رفتن” لوئیس گفت. “مثل این دوست عزیز … است که ما ارائه به نظر می رسد در این جهان که ما هرگز فکر ممکن است.”

خدمه یک سال 1999 سرویس ماموریت کشف, زمین, ماه و بخشی از تلسکوپ فضایی هابل. (اعتبار تصویر: ناسا)

نگاه به آینده

ناسا بانکی در آینده ای طولانی برای هابل که آژانس می گوید که هنوز هم در شرایط خوبی است. اما هیچ دلیلی برای متوقف کردن ساختمان جدید تلسکوپ. نهایی سرویس ماموریت STS-125 در سال 2009 با هدف گسترش هابل زندگی از طریق 2014 با چیزی دیگر به عنوان یک هدف کشش. ناسا است که به خوبی به کشش و می گوید: این تسهیلات باید تا اواسط دهه.

ماموریت جانشین the James Webb Space Telescopeبرنامه ریزی برای راه اندازی در ماه مارس سال 2021 با وجود تعداد بی شماری از تاخیر و عدم تخطی از. اما در حالی که روزنامه را نیز به عنوان یک خدمت بزرگ رصدخانه و آدرس یک میزبان از علم, سوال, آن را نمی خواهد ادامه تسهیلات میراث سرویس.

“وجود دارد یک میزبان علمی عواملی که درایو شما می خواهید برای قرار دادن آن را بسیار بسیار دور از زمین” سالیوان گفت. (Webb خواهد بود 1 میلیون مایل یا 1.5 میلیون متر, دور, در واقع.) اما نه ربات و نه انسان تعمیر پشتیبانی می دهند که از راه دور. “که من حدس می زنم یک بیت از یک کشش به انتظار کسی که به طراحی برای این نوع از نگهداشت زمانی که هیچ واقعی وجود دارد, ویژگی های زنده ماندن به تحویل آن” سالیوان گفت.

تلسکوپ فضایی هابل دیده می شود با نام تجاری جدید انرژی خورشیدی پس از سال 1993 نگهداری میشن. (اعتبار تصویر: ناسا)

هابل دانشمندان با تمرکز بر گرفتن به عنوان بسیاری از تلسکوپ به عنوان ممکن است هر زمانی که به آن نیاز دارد به بازنشسته وایزمن گفت. محققان در حال جمع آوری مشاهدات اشعه ماوراء بنفش که دیگر تلسکوپ نمی تواند جایگزینی برای: زمانی که هابل انجام شده است فرابنفش ستاره شناسی رنج می برند یک ضربه واقعی.

این تیم همچنین با تمرکز بر تقویت هابل بالقوه جفت شدن آن با مشاهدات دیگر ابزار. وایزمن با اشاره به هماهنگی با ناسا کاوشگر جونو در اطراف مشتری ، که در آن جونو مطالعات گسترده سیاره میدان مغناطیسی نزدیک هابل از زمین کمک مشاهدات شفق ها که مشتری میدان مغناطیسی ایجاد می کند. به طور مشابه که در آن هابل برتری در ماورای بنفش ستاره شناسی ، Chandra X-ray Observatory و به تازگی بازنشسته اسپیتزر تلسکوپ فضاییمادون قرمز, رصدخانه پر طیف نور ستاره شناسان می توانید مطالعه.

و این یک یادآوری است که ستاره شناسی است که به مراتب بیشتر از فقط هابل. “ستاره شناسی نمی تواند وجود داشته باشد تنها با تلسکوپ فضایی هابل,” Hammel گفت. “این است که یک ابزار بسیار قدرتمند برای انجام یک بسیار قدرتمند نوع از علم است. اما آن را با این نسخهها کار در رابطه با تمامی دیگر تلسکوپهای است که ما داریم.”

و البته با همه انسان ها پشت این تلسکوپ به عنوان به خوبی.

ایمیل Meghan بارتلس در mbartels@space.com یا او را دنبال کنید @meghanbartels. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de