بزرگترین ماموریت به خورشید


ماموریت به خورشید

ESA

خورشید زمین, نزدیکترین ستاره همسایه. آن را فراهم می کند انرژی است که اجازه می دهد تا زندگی در سیاره ما وجود داشته باشد اما انرژی که می آید در هزینه; خورشید یک متغیر محیط زیست است که شامل خورشیدی عود تاجی mass ejections از ذرات و باد خورشیدی. مهم این است که دانشمندان به درک بهتری از چگونگی خورشید رفتار روزانه به دلیل تابش ناشی از آن می تواند بر فضانوردان و ماهواره ها در فضا است. در اینجا برخی از برجسته تر ماموریت های که مورد مطالعه خورشید است.

پیدایش (2001-04)

ناسا

پیدایش اولین سفینه فضایی برای ضبط یک نمونه از باد خورشیدی و یا جریان ثابت از ذرات را که نشأت گرفته از خورشید ما. این فضاپیما انجام شده در سه سال نمونه برداری دور در یک گرانشی پایدار منطقه در فضا شناخته شده به عنوان لاگرانژ 1 — قبل از بازگشت به زمین است. متاسفانه این فضاپیما ساخته شده یک فرود سخت پس از آن چتر نجات نمی اعزام به گفته ناسا, اما برخی از نمونه زنده بماند. “محققان در حال حاضر شواهدی وجود دارد که زمین احتمالا تشکیل شده از سحابی خورشیدی مواد از کسانی که ایجاد شده خورشید” ناسا اعلام کرد.

مرتبط با: جزئیات بیشتر در مورد پیدایش

خورشیدی و Heliospheric Observatory (سوهو) (1995-تا کنون)

ناسا

سوهو همکاری بین آژانس فضایی اروپا (ESA) و ناسا برای بررسی خورشید رعایت تمام راه را از هسته آن را به باد خورشیدی. آن را راه اندازی در Dec. 2 سال 1995 به صورت اصلی و سه سال ماموریت اما عمر آن تمدید شده است چندین بار به دلیل موفقیت در حال انجام. برخی از عمده آن مشاهدات شامل مطالعه خورشید بیش از دو 11 ساله خورشیدی و چرخه ارسال اطلاعات در مورد خورشید ساختار و کمک به دانشمندان در بهتر پیش بینی خورشیدی طغیان با توجه به ESA.

مرتبط با: جزئیات بیشتر در مورد سوهو

انتقال منطقه و تاجی اکسپلورر (ردیابی) (1998-2010)

ناسا

اثری عمده هدف این بود که برای درک بهتر میدان مغناطیسی و پلاسما (فوق گرم گاز) قانون در خورشید محیط زیست است. این فضاپیما کمک به دانشمندان در درک بهتر “هندسه و پویایی بالایی خورشیدی جو” ناسا اعلام کرد که کمک دانشمندان بدست آوردن یک ایده بهتر از طبیعت از جو بیرونی به نام تاج. ردیابی شد و همچنین اولین ماموریت برای مطالعه خورشید در طول کل چرخه خورشیدی.

اولیس (1990-2009)

ناسا

اولیس یک ماموریت مشترک بین ناسا و ESA طراحی شده بود به نگاه heliosphere است که بخشی از فضای تحت تاثیر خورشید است. با استفاده از گرانش کمک در مشتری اولیس orbited خورشید در قطب برای 18 سال است. “کاوشگر نشان داد برای اولین بار سه بعدی شخصیت کهکشانی اشعه کیهانی پر انرژی ذرات تولید شده در طوفان های خورشیدی و باد خورشیدی” ناسا اعلام کرد.

مرتبط با: جزئیات بیشتر در مورد اولیس

Yohkoh (1991-2001)

JAXA

Yohkoh (همچنین به عنوان شناخته شده خورشیدی-یک) بود که یک ژاپنی به رهبری فضاپیما از موسسه علوم فضایی و فضانوردان علم, نام سابق ژاپن در آژانس فضایی. زمین در حال چرخش فضاپیما تصویربرداری خورشید در اشعه ایکس و طیف سنجی. برخی از آن شامل اکتشافات نشان می دهد که شعله های خورشیدی هستند “اتصال مجدد مغناطیسی پدیده” ناشی از حوادث در خورشید میدان مغناطیسی و خورشیدی تاج می توانید آن را تغییر دهید مقیاس به صورت پویا با توجه به ژاپنی Aerospace Exploration Agency (JAXA).

حداکثر خورشیدی ماموریت (1980-1989)

ناسا

خورشیدی حداکثر ماموریت طراحی شده برای مطالعه خورشید در ارتفاع آن 11 ساله خورشیدی و چرخه زمانی که شعله های خورشیدی و تاجی mass ejections (CMEs) تمایل به شایع ترین. آن را راه اندازی در فوریه. 14, 1980, و آن را به طور خلاصه معلول توسط یک خرابی در سال 1981 با توجه به ناسا. فضانوردان در هیئت مدیره شاتل فضایی چلنجر سرویس فضاپیما در مارس 1984 و تنظیم آن را دوباره برای مشاهدات. سپس ادامه آن جمع آوری داده ها تا زمانی که سوختن در جو زمین در دسامبر. 2, 1989. ماموریت یافت که خورشید روشن تر است در طول چرخه لکه های خورشیدی حداکثر و همچنین کشف چند خورشید-چرا ستاره های دنباله دار.

مرتبط با: جزئیات بیشتر در مورد حداکثر خورشیدی ماموریت

Hinode (2006-present)

JAXA

ژاپن Hinode ماهواره ای (همچنین به عنوان شناخته شده خورشیدی-B) تمرکز بر روی انرژی خورشیدی تاج بسیار داغ فوقانی جو خورشید است. دانشمندان مطمئن نیستند که چرا تاج (در میلیون ها درجه سانتیگراد یا فارنهایت) بسیار داغ تر از پایین ترین لایه خورشید photosphere است که حدود 10000 درجه F (5,500 درجه C). دانشمندان امیدوارند برای “درک بهتری از مکانیسم انفجار خورشیدی که به نوبه خود تا حد زیادی به ما کمک کند پیش بینی خورشیدی حوادث بر زمین” با توجه به ژاپنی Aerospace Exploration Agency (JAXA).

خورشیدی زمینی روابط رصدخانه (استریو) (2006-present)

ناسا

استریو راه اندازی شد با دو فضاپیما: استریو پیش رو (که به دور خورشید پیش از زمین در مدار خود) و استریو-پشت (که به دور خورشید در پشت زمین). دستاورد های آن عبارتند از: نشان دادن ساختار سه بعدی از CMEs و نشان میدهد که چگونه ماده و انرژی جریان به زمین با توجه به ناسا. ماموریت همچنان به کار و فراتر از آن, طراحی, عمر اگر چه ارتباطی با STEREO-B از دست داده بود در اکتبر. 1, 2014, با توجه به “چند سخت افزار ناهنجاری” با توجه به ناسا. آژانس به طور خلاصه شنیده از STEREO-B دوباره در سال 2016 اما به سرعت از دست تماس ها و شنیده نشده از این پس.

رصدخانه دینامیک خورشیدی (SDO) (2010-present)

ناسا

هدف عمده SDO است برای درک بهتر فعالیت های خورشیدی. به طور خاص آن را بررسی چگونه خورشید به میدان مغناطیسی است که ساختار و تولید شده و چگونه خورشید را به انرژی تبدیل می شود به انرژی خورشیدی و باد و ذرات پر انرژی خورشیدی و تابش (شار از انرژی تابشی) تغییرات با توجه به ناسا. یکی از SDO را از دستاوردهای مهم این است که تولید تصاویر به دانشمندان کمک کند با دقت اشاره کردن مغناطیسی-زمینه تغییرات و منابع فوران خورشیدی ناسا گفت: در یک عنوان تصویر.

مرتبط با: جزئیات بیشتر در مورد SDO

رابط منطقه Imaging Spectrograph (2013-present)

ناسا

جنس زنبق و سوسن تمرکز در سطوح پایین تر از جو خورشید است که در یک منطقه است که به نام رابط منطقه است. کاوشگر میدارد تا اطلاعات در مورد چگونه خورشیدی مواد حرکت را از طریق خورشید و همچنین دمای این منطقه است. این منطقه می فرستد خورشیدی مواد به تاج و باد خورشیدی و همچنین است که در پشت بسیاری از اشعه ماوراء بنفش است که می شود به زمین با توجه به ناسا. در سال 2016 جنس زنبق و سوسن در بر داشت خورشیدی که “بمب” از مواد گرما فوقانی جو است که ممکن است کمک به توضیح دهید که چگونه تاج آنقدر گرم است.

مرتبط: چگونه کوچک IRIS خورشید رعایت ماهواره ای کار می کند (Infographic)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im