خبر خوب در مورد زنان و بنیادی

مرگ اخیر ریاضیدان کاترین جانسون “پنهان شکل” که کارشناس محاسبات کمک ارسال اولین آمریکایی به فضا و در عین حال رفت و تا حد زیادی ناشناخته برای دهه پرسش از چگونه بسیاری از درخشان بنیادی زنان در حال رفتن به رسمیت شناخته نشده در حال حاضر. و چگونه بسیاری از هرگز فرصتی برای تحقق وعده خود استعداد و عزم و اراده.

هر روز به ما یادآوری می شود که جهان با آن مواجه است به طور فزاینده مشکلات پیچیده ای است که نیاز به راه حل های علمی از تغییر آب و هوا به بیماری های همه گیر جهانی. اگر ما به مقابله با این چالش ها ما شرکت آزمایشگاه ها و دانشگاه ها نیاز باهوش ترین ذهن در جدول. ما نمی توانیم چشم پوشی از بخش های بزرگی از استعداد ،

و این چیزی است که ما انجام می دهیم. زنان هنوز تنها در حدود یک چهارم از تمام بنیادی شغل با میزان قابل توجهی درصد کوچکتر در موقعیت های بالا. کسانی که در مقابله با هر نژاد و جنسيت موانع (به عنوان کاترین جانسون بود) صورت حتی تندتر صعود: زنان آمریکایی دریافت فقط 2.5 درصد از مدرک کارشناسی را در علوم فیزیکی در سال 2016 2.1 درصد مدارک تحصیلی در ریاضی یا آمار و تنها 1 درصد از مهندسی درجه است. زنان و مردان همراه داشتن تنها 5 درصد از تمام موقعیت های مدیریتی در بنیادی شغل.

مشکلات زنان در محل کار بنیادی شده اند و مستند در سال های اخیر است. ما در تحقیقات خود نشان داده است که در طول زمان بیش از نیمی از مجرب در علوم مهندسی و تکنولوژی ترک شغل خود را در بخش با توجه به محیط های کار دشمن می شود با تعصب علیه زنان است. یک 2018 مطالعه از مرکز تحقیقات پیو نشان داد که نیمی از زنان در زمینه های بنیادی را تجربه کرده اند تبعیض جنسیتی در محل کار.

پس ما را مطالعه کرده اند این مشکل دوباره و دوباره آن را هم به نوبه خود به راه حل است. اگر کارفرمایان می خواهید بهترین استعداد آنها باید آدرس محل کار خود را فرهنگ و عمدی گام برای ایجاد محیط های است که تشویق به حفظ و پیشرفت زنان است.

خبر خوب این است که آنها می توانند. ما در مطالعه ملی چگونه به پیشرفت زنان در بنیادی ما بررسی 3,212 پاسخ دهندگان با بنیادی اعتبار و از آنها خواست تا سوالات برای تعیین اگر آنها احساس آنها در پیشبرد حرفه خود و در نظر گرفته شده برای ماندن در شغل خود. ما همچنین نشان داد که پاسخ دهندگان یک لیست از محبوب برنامه هایی که کارفرمایان استفاده برای حمایت از زنان در بنیادی و از آنها خواست اگر هر یک از این طرح ها در محل در شرکت های خود را.

سپس ما محاسبه درصد افزایش در تعداد از زنان که در حال پیشرفت و قصد اقامت در شرکت با یک برنامه خاص در مقایسه با تعداد در شرکت ها بدون این برنامه است. ما به نام این درصد افزایش می دهد “افزایش” برای زنان در بنیادی.

در نهایت ما رتبه بالا طرح با توجه به آنهایی که به بزرگترین “تقویت” به زنان در بنیادی. نتیجه: برخی از طرح های در ارتباط بودند با به طور چشمگیری افزایش بزرگتر از دیگران است. در اینجا سه توصیه می کنیم برای کارفرمایان که می خواهند برای ایجاد محل کار فرهنگ که در آن تمام زنان می تواند رشد و انجام بهترین کار خود را.

  • متعهد به پرداخت حقوق صاحبان سهام (یک “افزایش” 113 درصد). اگر کارفرمایان می خواهید به افزایش تعداد بنیادی زنان آنها را حفظ و پیشبرد این باید یک اولویت است. پرداخت سهام می دهد و حتی بیشتر افزایش (159 درصد) به تعدادی از زنان که در پیشبرد و قصد ماندن در خود بنیادی مشاغل—شاید به این دلیل که آنها بیشتر مسئولیت های مالی از زنان سفید. (در یک مطالعه جداگانه که در علاوه بر این به مواجهه مداوم دستمزد و ثروت شکاف های سیاه و سفید حرفه ای–بیش از دو برابر نرخ سفید حرفه ای—ارائه کمک های مالی به پدر و مادر و خواهر و برادر و اعضای خانواده.)
  • ارائه ارتباط با زنان و یا اقلیت مصرف کنندگان (یک “افزایش” از 97 درصد). بنیادی شغل اغلب تمرکز بر انتزاعی توابع—حتی زمانی که کار یک ماموریت اجتماعی مانند بهداشت و درمان و یا آموزش و پرورش. زمانی که بنیادی هستند متصل به زن یا اقلیت مصرف کنندگان آنها دریافت رضایت از دیدن دست اول, تاثیر کار خود را. افزایش افزایش به 123 درصد و 161 درصد و بنیادی زنان به ترتیب شاید به این دلیل که آنها شخصا متصل به این اغلب محروم بازار.
  • پشتیبانی نوآورانه پروژه های جانبی (یک “افزایش” 78 درصد). به زنان زمان برای پروژه های جانبی در رتبه سوم در میان شرکت طرح که افزایش تعداد بنیادی زنانی که پیشرفت و قصد ماندن در شغل خود. در تحقیقات قبلی ما در بر داشت که بنیادی زنان ریسک گریز زیرا آنها با پرداخت یک پنالتی برای شکست است. به علاوه سهم خود را اغلب نادیده گرفته شده است. پروژه های جانبی کمتر-ریسک و به زنان آزادی به آزمایش نوآوری و درخشش است.

با رهبری و حل و فصل همه این طرح های در حال اجرا, اما آنها نیاز به زمان را نگه دارید در شرکت فرهنگ. در این میان زنان به دنبال افزایش بنیادی مشاغل نیاز نیست صبر کنید. در تحقیق ما, ما همچنین به بررسی آنچه زنان خود را می توانید انجام دهید برای رسیدن به موفقیت در بنیادی.

برای انجام این کار ما نگاه چگونه کسانی که پاسخ دهندگان در حال حاضر به دست آورد موفقیت رفتار متفاوت از دیگر زنان در بنیادی. ما تعریف شده موفق زنان با توجه به سه شرط: آنها در سطح ارشد راضی با شغل فعلی خود و برای احترام به تخصص خود را. (تقریبا یک پنجم زنان—19 درصد—بررسی ملاقات این معیار نشان می دهد که موفقیت غیر ممکن است برای رسیدن به.) در اینجا سه تا از رفتارهایی که موفق بنیادی زنان بیشتر احتمال دارد به نمایشگاه:

  • آنها نشان می دهد اعتماد به نفس. زنان موفق در بنیادی اعتماد به نفس در توانایی های خود را—و موفق به حفظ آن است. در واقع ما پیدا کنید موفق زنان بیش از دو برابر به احتمال زیاد بسیار با اعتماد به نفس در توانایی های خود را در مقایسه با دیگر زنان در بنیادی (39 درصد در مقابل 19 درصد). برای حفظ اعتماد به نفس خود را از زنان ما مصاحبه به ما گفت که آنها را درگیر در انواع عادات—از مشاوره کمتر-همکاران با تجربه در حال توسعه یک “تیم ملی” از همسالان به پس از تماس برای مشاوره در زمان دشوار است.
  • آنها مطمئن شوید که ایده های خود را دریافت شنیده می شود. بسیاری از زنان در بنیادی داشته اند سهم خود را نادیده گرفته و یا گفته شده است بیش از. هنگامی که این اتفاق می افتد, زنان موفق هستند احتمال بیشتری برای مقابله با این وضعیت. به جای اجازه دهید ایده های خود را به سرقت رفته باشد, آنها صحبت می کنند تا آنها را ادعا می کنند. در مصاحبه موفق بنیادی زنان به ما گفت که آنها حمایت خود را در راه های مختلف—گاهی اوقات به طور مستقیم در طول یک جلسه و گاهی اوقات در یک گفتگوی خصوصی پس از آن.
  • آنها معتبر هستند. بسیاری از زنان موفق در بنیادی (78 درصد) می گویند که آنها را معتبر خودشان به کار می کنند. این به این معنی واقعی بودن در مورد آنها چه کسانی هستند و چگونه با هم ارتباط برقرار و حتی در لباس و مدل موهای را انتخاب کند. هنگامی که کارکنان احساس راحت بودن آنها می تواند خود را پر انرژی و خلاقیت به شغل خود. به خصوص در بنیادی این صحت باارزش است.

کاترین جانسون و سیاه و سفید همکاران زن مشهور ساخته شده توسط این فیلم چهره های پنهان, غلبه فوق العاده موانع از نژاد و جنسیت و اواسط قرن 20 تبعیض نژادی و حتی کشش گرانشی فضا. آنها راه را برای زنان دیگر که موفق به رسیدن به موفقیت در یک بخش غیر دوستانه. ما باید کاملا به افتخار حافظه خود و به رسمیت شناختن دستاوردهای خود.

اما ما می تواند به توقف وجود دارد. آن زمان برای ایجاد یک جهان که در آن آن است که دیگر فوق العاده ای برای بزرگ بنیادی دستاوردهای آمده از زنان است. آن زمان که ما هیچ مطلب “چهره های پنهان” در بنیادی و یا هر جای دیگری در جامعه ما است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>