خداحافظی: بر تفاوت های فرهنگی در مرگ و روایت کنترل

مادر من است زندگی با مرحله IV سرطان ریه برای بیش از پنج سال در حال حاضر و برای من لولو وانگ فیلم The Farewell تا حدی بر اساس مدیر تجربیات خود لمس چیزی که احساس غیر قابل انکار درست است. من تلاش کرده اند به روی چیزی حساب کردن با خود من ناتوانی او صرفه جویی و حالت ثابت از ادراک و فهم است که کفن ما هر روز است. این پنج سال گذشته بوده است یدک کش-از-جنگ بین واقعیت من می خواهم و من و یکی از سخت ترین قسمت است که کمی قدرت من در فریم خود من روایت است. وجود دارد بسیاری از مقالات و کتاب ها فیلم ها و آهنگ ها است که سعی کنید به تصرف خود در unpredictabilities بیماری—زندگی—و خداحافظی بود که با موفقیت ارائه آن تنش برای من. به اعتقاد من وجود دارد داستان های مختلف موثر هستند که برای هر یک از ما که اعتصاب یک طناب و بالا بردن سراسیمگی اخلاقی quandaries ما نمی خواهد در غیر این صورت سرگرم.

خداحافظی شروع می شود به عنوان وانگ مادر بزرگ زندگی می کند که در چین مبتلا به مرحله IV سرطان ریه است. خانواده او گفته شده است توسط پزشکان است که او سه ماه به زندگی می کنند و خانواده تصمیم می گیرد نه به مادر بزرگ—دارنده بیماری و تشخیص—گفت نه خوب می تواند از افشای سرطان یا پیش آگهی. به جای وانگ تنظیم خانواده استادانه درست شده ضیافت عروسی دوباره اعضای خانواده بازگشت و در زادگاه خود را از چانگچون با covert قصد جمع آوری همه خود را برای مرگ مادر—زناشویی صفوف تبدیل جعلی مراسم تشییع جنازه. این فیلم که برای اولین بار در جشنواره ساندنس در ژانویه 2019 باقی مانده است یک منبع غنی از بحث به خصوص در عرصه پزشکی است.

خداحافظی یک کمدی درام است که ماهرانه دسته شکستگی و طنز است که بوجود می آیند از تجارب بیماری است. ملموس نزدیکی از جشن عروسی و مراسم تشییع جنازه تعلیق این فیلم در یک ظریف فضای بین پوچی و عمیق رنج می برند. با وجود ساختگی از آرایش خود فیلم دودی خانوادگی حساسیت. شخصیت بیلی, بازی های برگزار شده توسط Awkwafina می پرسد پدر و مادر او بارها و بارها اینکه پنهان کاری اخلاقی است در مواجهه با یک بیماری ترمینال. ما به دنبال بیلی به عنوان او در تلاش برای مدیریت این مخلوط از ترس و اضطراب و گرما احساس او نسبت به من و پدر و مادر و خانواده گسترده در چین است.

در طول فیلم بیلی است که بین مسئولیت مراقبت از مادر بزرگ خود را به نا امیدی از خود بی فایدگی صرفه جویی در مادر بزرگ خود را از مرگ قریب الوقوع و تفاوت های فرهنگی در چین و آمریکا اخلاق او می ایستد ، این فیلم با موفقیت حمل عناصر موضوعی یکی را بخواهید از یک فیلم در مورد سرطان—احسان و غیر منتظره واقعیت بیماری; تحقق انسان نارسایی; افزونگی است که تحقق و پیچیده مسیر به سمت پذیرش.

مخطط در لایه های غنی از درد و عشق, این فیلم می پرسد بینندگان خود را به آنچه در آن به معنی دارای مسئولیت بیش از اطلاعات و اخلاق افشای اطلاعات است—یا نه انجام می شود مهم در مورد خداحافظی. این فیلم در بسیاری از راه های حل نشدنی از پزشکی به این دلیل که سوالات آن را مطرح کرده اند و همیشه مهم خواهد بود برای همدلانه doctoring. مسائلی که ظهور در خط اطراف تحویل اطلاعات پزشکی در حال حاضر در امروز مراقبت فرهنگ است.

برای مثال تعادل استقلال و احسان در درمان بیماران علاج ناپذیری بیمار باقی می ماند پر و حل نشده در چین است. فرهنگی مطالعات موردی نشان می دهد که حقیقت گفتن است که همین طور مات در کشورهای دیگر از جمله تایوان و ژاپن و ترکیه و ایران و بیشتر. اما حتی در ایالات متحده, که در آن حقیقت گویی حلقه با فضیلت و اخلاقی وضوح فرهنگی اجتماعی و تفاوت های فردی را در مکالمات بین پزشک و بیمار, پزشک و خانواده پیچیده است. در حالی که حقیقت این است که یک رکن اساسی برای ایجاد اعتماد در برخورد بالینی وجود دارد محدود تجربی اطلاعات در مورد ترکیبات بیمار دیدگاه که پزشکان نیاز به آغوش برای برقراری ارتباط موثر.

این فیلم مجددا نیاز به تحقیقات تجربی در مورد نحوه پزشکان بهتر می تواند جای تنوع بیمار دیدگاه در رابطه با تشخیص پیش آگهی و پویایی خانواده. به خصوص در کشوری مانند ایالات متحده که در آن فرد بیان ارزش است و پزشکان باید همچنان به دقت بررسی آنچه نقش است در حقیقت گفتن و چگونه آن مکالمه های ظریف shift با هر بیمار و خانواده.

اما فراتر از آن تقویت ضرورت برای چنین تجربی دانش خداحافظی اجازه می دهد تا ما را به دست و پنجه نرم کردن با عمیق تر احشایی و پديدارشناسی درک حقیقت است. این فیلم موفق در سطح به دلیل آن است که دقیق مثل واقعیت است که باقی بماند بین سرطان و بیمار, بیمار و خانواده, خانواده و کشور به کشور. اما از آن است که شاید حتی موفق تر زمانی که آن را به عنوان یک تمرین اخلاقی برای بینندگان خود.

خداحافظی عاطفی چالش برانگیز است چرا که در آن وجود دارد در نظر اخلاقی خاکستری زمین می پرسد و شخصیت های آن و مخاطب به معطل شدن در که ناراحتی. ما تبدیل دلسوز به بیلی به دلیل بی کفایتی او احساس می کند در مورد گفتن مادر بزرگ او حقیقت را در مورد خود بیماری و در نتیجه صرفه جویی در او فعال است کشتی با کنترل در آمدن از سن داستان. اگر بیلی می تواند بگوید مادر بزرگ او شاید او می تواند او را نجات دهد. ما به عنوان بینندگان نگه داشتن بر روی این, امید, حتی زمانی که ما می دانیم این واقعیت است که بعید است. این فیلم صحبت می کند به عنوان یک بزرگتر استعاره: تمایل دانش و فانتزی از کنترل; اگر انتشار اطلاعات می تواند کنترل شود و سپس شاید این بیماری می تواند بیش از حد. شاید مرگ قابل پیشگیری خواهد بود.

اما پس از آن ما در حال مواجه با عواقب ناشی از کنترل و فریب—و نه فقط موضوعی “فریب” از اطلاعات خودداری از بیلی مادر بزرگ, اما, انتزاعی, ایده فریب است که دانش و کنترل عمل در تجانس با آنها نیست. فیلم پاره این توهم کنترل دانش به عنوان راهی برای کنترل زندگی و با انجام این کار, ما خواستار به تعلیق خود ما میل به روایت کنترل و کنترل به طور کلی.

داستان هایی از خداحافظی لازم در پزشکی زیرا آنها ما را با فضاهای امن برای ورزش معضلات اخلاقی است که ضروری است برای شناخت خود ما را از تعصبات و تجلیل داستان از دیگران است. پزشکی بدون شک نیاز به دقت موثر برای مراقبت از. اما پزشکی بدون شک نیاز به تخیل بیش از حد. و این چیزی است که این فیلم ارائه می دهد. آن را به ما می دهد این فرصت را به یک گام به عقب و واقعا از خودمان بپرسیم: آیا این بیمار را روایت? چه سنتی روایت قوس بهبود می گویند در مورد ما خود خواسته برای روایت سادگی? و چه عواقب چنین خوشنودی? چه مناطق کدورت از ادراک و فهم از ناراحتی در داستان های ما را بشنود و ما چگونه پاسخ مناسب مراقبت ؟ این سوالات هرگز پاسخ داده شود نه به تکمیل حداقل اما شاید ما می توانید به نزدیک شدن به حقایق را با دنبال کردن داستان است که ما را به تامل بپرسید و گوش دادن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de