Coronavirus و جناح راست پست مدرنیسم

من دوره نقاهت بعد از آنفولانزا بنابراین من صرف زمان بیشتر از حد معمول توسط خودم به تازگی با ایده های عجیب و غریب چرخش در اطراف در من تب مغز است. به تازگی یک دسته از افکار مختلف–در مورد توماس کوهن, ایدز, کره زمین, جورج بوش, Errol Morris تهمت و البته coronavirus—clumped با هم در یک راه ساخته شده است که من فکر می کنم: پست وبلاگ!

من شروع با کوهن. او فیلسوف علم که استدلال خود را در سال 1962 کتاب ساختار انقلابهای علمیکه علم هرگز نمی تواند رسیدن به مطلق هدف حقیقت است. واقعیت این است ناشناختنی برای همیشه پنهان در پشت حجاب از فرضیات ما برآمد و تعاریف و یا “پارادایم.” حداقل این چیزی است که من فکر کوهن استدلال اما نوشته های او آنقدر تیره است که من نمی تواند مطمئن شوید. زمانی که من مصاحبه او در سال 1991 من مصمم به کشف چقدر تردید او واقعا بود.

واقعا شک و تردید در آن معلوم شد. ما صحبت کرد و برای چندین ساعت در کوهن را در MIT و من خودم را چسبیده به این ایده که علم می شود برخی از چیزهایی که درست است. در یک نقطه من گفته کوهن که خود فلسفه کاربردی در زمینه های با “متافیزیکی” بازیگران مانند مکانیک کوانتومی, اما نه ساده تر عوالم مانند مطالعه بیماری های عفونی.

به عنوان مثال من به ارمغان آورد تا ایدز است. چند منتقدان به ویژه virologist پیتر Duesberg بودند سوال که آیا به اصطلاح ويروس HIV در واقع باعث ایدز است. این منتقدان بودند یا درست یا غلط من گفت: نه فقط درست یا غلط در زمینه خاص اجتماعی-فرهنگی-زبانی زمینه. کوهن را تکان داد سر خود را با شور و نشاط و گفت:

من می گویند وجود دارد بیش از حد بسیاری از زمینه های لغزش است. وجود طیف کاملی از ویروس ها درگیر است. وجود طیف کاملی از شرایط است که ایدز یک یا چند و یا غیره… من فکر می کنم وقتی این همه می آید به شما می گویند پسر من چرا [Duesberg] اعتقاد بر این است که او بر روی چیزی. من قصد ندارم به شما بگویم حق با او بود و یا او اشتباه بود. ما باور نمی کنیم که هر یک از آن دیگر. اما نه ما باور کنه چه این بچه ها که گفت این بود علت این باور… این سوال که به چه بیماری ایدز است که به عنوان یک بالینی بیماری و بیماری نهاد است که خود را نه — آن را منوط به تنظیم. و غیره. زمانی که یکی می آموزد که به فکر می کنم متفاوت در مورد این چیزها اگر یک سوال از راست و اشتباه دیگر نمی خواهد به نظر می رسد مربوط به سوال است.

این بود نمونه ای از چگونه کوهن صحبت کرد. به عنوان اگر برای نشان دادن مشاهدات خود را در چگونه زبان obfuscates او بی وقفه واجد شرایط خود اظهارات. او به نظر می رسید ناتوان از گفتن چیزی در روشن راه. اما آنچه او گفته بود که حتی زمانی که آن را به یک سوال به ظاهر ساده و مهم و حیاتی!–به عنوان که آیا HIV باعث ایدز, ما نمی توانیم آنچه را که “حقیقت” است. ما نمی توانیم فرار تفسیر ذهنیت فرهنگی و از این رو ما هرگز نمی توانم بگویم که آیا با توجه به ادعای عینی درست یا غلط است.

من این دیدگاه افراطی پست مدرنیسم. من یک افراطی پسامدرن. بله علم است ذهنی و فرهنگی مشروط سازمانی و زبان پنهان آنجا که آن را نشان می دهد, yada yada, اما گاهی اوقات علم می شود همه چیز درست است. علم کشف عناصر و کهکشان ها و باکتری ها و ویروس ها آن را اختراع نمی آنها را.

در 1960s و 1970s, پست مدرنیسم محبوب با جناح چپ ضد-فرهنگ نوع که در ارتباط علم با سرمایه داری نظامی گری و دیگر بد isms. اما در طول چند دهه گذشته, افراطی, پست مدرنیسم و به خصوص این ایده که همه ادعا منعکس کننده منافع claimer–تبدیل شده است و حتی بیشتر محبوب در میان کسانی که در سمت راست.

که آشکار شد در اوایل دولت جورج دبلیو بوش که یک مقام ارشد دولت, رسمی, در مصاحبه با نیویورک تایمز خبرنگار Ron Suskind, معروف تحقیر “واقعیت مبتنی بر جامعه” که او تعریف شده به عنوان افرادی که “بر این باورند که راه حل خروج از خود را عاقلانه مطالعه قابل تشخیص واقعیت است.” بوش رسمی ادامه داد: “این روشی نیست که جهان واقعا کار می کند دیگر. ما یک امپراتوری در حال حاضر و زمانی که ما عمل ما ایجاد واقعیت خود.”

اگر هر چیزی جناح راست پست مدرنیسم تبدیل شد و حتی بیشتر تلخ پس از انتخاب اوباما در سال 2008 به عنوان نیکلاس کریستف از نیویورک تایمز به یاد می آورد در ستون های اخیر. در سال 2009 پس از مقامات در مراکز کنترل بیماری ها و سازمان های دیگر شروع به اصرار آمریکایی ها برای دریافت واکسن در برابر آنفولانزای خوکی جناح راست نشان می دهد بحث میزبان Rush Limbaugh اعلام کرد: “من قصد ندارم به [واکسن] دقیقا به همین دلیل شما در حال حاضر به من گفتن من باید.” گلن بک (به یاد داشته باشید او را؟) chimed در “اگر کسی به آنفولانزای خوکی در حال حاضر من می خواهم که آنها را سرفه ، من می خواهم فراموش مخالف دقیق از آنچه به امنیت می گوید.” دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مطمئن فاکس نیوز که آنفولانزا “رفتن به دور” و “واکسن می تواند بسیار خطرناک باشد.”

60 میلیون آمریکایی مبتلا به آنفولانزای خوکی 274,000 در بیمارستان بستری شد و 12,469 درگذشت به گفته CDC. یک مطالعه عمومی-تحلیلگر سیاست متی Baum از دانشگاه هاروارد نشان داد که مردم در جمهوریخواه متحده شد کمتر احتمال دارد به خوکی-واکسن آنفولانزا و از این رو بیشتر احتمال دارد به مرگ از آنفولانزا. و در عین حال در حال حاضر تهمت و Limbaugh بنا به دلایل ایدئولوژیک هستند کم اهمیت جلوه دادن coronavirus که Limbaugh در مقایسه با “سرماخوردگی.” “در حالی که جناح راست blowhards ممکن است بسیار خشمگین دموکرات” کریستف آمده: “آنها گاهی اوقات ژست بزرگترین خطر برای خود و مؤمنان واقعی.”

فیلمساز Errol Morris که تحت مطالعه قرار توماس کوهن در 1970s و به پایان رسید تا نفرت او پیشنهاد کرده است که کوهن است که تا حدی به سرزنش برای ظهور جناح راست پست مدرنیسم. که من استدلال کرده اند که قبلا از من خرید نمی موریس فرضیه. من فکر می کنم نه که Kuhnian پست مدرنیسم و جناح راست پست مدرنیسم نشان دادن موارد از تکامل همگرا. تهمت و تحقیر نسبت به حقیقت تکامل یافته نه از داد و بیداد کن فلسفی بحث اما از وحشیانه سیاسی تاکتیک های استفاده شده توسط توتالیتر strongmen که مقرر که حقیقت این است که هر چه آنها می گویند آن است. ما نمی توانیم سرزنش کوهن برای مغلوب ساختن پیشی جستن خبر جعلی بیشتر از ما می تواند او را سرزنش برای هیتلر و یا استالین تبلیغات.

آنچه می تواند انجام شود در مورد مشکل از جناح راست پست مدرنیسم? من صادقانه نمی دانم. شکایت از صاحب نظران لیبرال مانند کریستف احتمالا تنها مشکل را تشدید کند اگر آنها هر گونه اثر در همه. من شک دارم راست-کنار تجدید نظر کند خود شک و تردید تنها اگر واقعیت—در فرم از یک بیماری همه گیر ویرانگر خشکسالی و سیل و یا آتش سوزی–افزایش می یابد و حملات آنها را در سراسر چهره به عنوان اگر می گویند من رد شما در نتیجه. حتی که احتمالا ناکافی یا بیش از حد دیر است.

ضمنا کوهن پیش بینی که Duesberg می آیند دیده می شود که نه درست و نه غلط معلوم بود خوب اشتباه است. شواهدی وجود دارد که HIV باعث ایدز طاقت فرسا است و انکار HIV/AIDS لینک مشاهده شده است که از نظر اخلاقی و همچنین تجربی اشتباه است. در بخشی به دلیل Duesberg را نفوذ دولت آفریقای جنوبی نکردن anti-retroviral داروها از شهروندان خود را برای سال ها و در نتیجه بیش از 330,000 مرگ و میر غیر ضروری با توجه به سال 2008 مطالعه است.

هر چه ما ممکن است می گویند یا فکر می کنم در مورد این واقعیت است حرف آخر.

مطالعه بیشتر:

آنچه توماس کوهن واقعا فکر علمی “حقیقت”

شد توماس کوهن بد ؟

آیا توماس کوهن کمک به انتخاب دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن?

افکار دوم: آیا توماس کوهن کمک به انتخاب دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن?

فیلمساز Errol Morris روشن در موضع کوهن و مغلوب ساختن پیشی جستن

شد فیلسوف Paul Feyerabend واقعا علم را “بدترین دشمن”?

تناقض از کارل پوپر

آنچه که فلسفه را نقطه ؟ قسمت 1

ذهن-بدن مشکلات (آنلاین رایگان کتاب)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de