Coronavirus و پس از سانحه رشد

در مارس 6, 1987, کشتی سفر از انگلستان به بلژیک واژگون و باعث مرگ 193 نفر است. در ماه های پس از فاجعه بسیاری از حدود 300 بازماندگان دچار علائم اختلال استرس پس از سانحه از جمله رویاهای ناراحت کننده; اضطراب; عاطفی جدا شدن و بی حسی و مشکلات خواب و تمرکز.

اما در زمان برخی از بازماندگان گزارش برخی تعجب آور اثرات مثبت. سه سال پس از فاجعه روانشناس Stephen Joseph سپس یک دانشجوی دکتری انجام یک نظرسنجی که در بر داشت که اگر چه پس از سانحه شد و هنوز هم رایج است (البته با کاهش علائم) 43 درصد از بازماندگان گزارش شده است که مشخصات خود را از زندگی در حال تغییر برای بهتر. آنها گزارش کردند که آنها دیگر در زمان حیات مسلم است که آنها ارزش روابط خود را بیشتر است که آنها زندگی می کردند و هر روز به کامل است که آنها احساس با تجربه تر در مورد زندگی و….

این یکی از اولین مطالعات انجام شده از یک مفهوم تبدیل شده است که بسیار مهم در روانشناسی در سال های اخیر: پس از سانحه رشد.

پس از سانحه رشد (یا PTG) ایده این است که در دراز مدت حوادث و تجارب مانند بیماری, حوادث, سوگ, اعتیاد و طلاق—می تواند اثرات مفید است. اغلب پس از شوک اولیه و درد از یک وضعیت آسیب کمرنگ شده دور مردم گزارش احساس سپاسگزار از زندگی خود و سنجش جدید قدرت درونی و اعتماد به نفس. آنها احساس می کنند که خود روابط صمیمی تر و معتبر و که آنها یک حس جدید از معنا و هدف. آنها اغلب تبدیل شدن به کمتر مادی و بیشتر نوع دوستانه بیشتر در رابطه با رفاه دیگران از خود را با موفقیت و وضعیت. آنها توسعه یک مطلب فلسفی یا معنوی و نگرش به زندگی در کلام ریچارد Tedeschi و لارنس, Calhoun دو از پیشگامان نظریه PTG—یک “سطح عمیق تر از آگاهی است.”

به طور کلی به نظر می رسد که نزدیک به نیمی از افرادی که تجربه چنین حوادث هستند به احتمال زیاد به تجربه PTG در پس.

پس از سانحه تحول

بیش از 10 سال گذشته یا بیشتر من تحقیقات خود را متمرکز کرده است آنچه که من در تماس پس از سانحه تحول است. من پیدا کرده اند که آشفتگی روانی و تروما ممکن است به سادگی در مورد رشد, اما یک تحول چشمگیر. پس از یک دوره شدید رنج می برند (مانند تشخیص سرطان و یا یک دوره طولانی از افسردگی و یا اعتیاد) یک فرد ممکن است تحت ناگهانی تغییر هویت.

ناگهان آنها احساس مانند یک فرد متفاوت ساکن همان بدن با افزایش آگاهی حسی افزایش حس شفقت و اتصال و ارزش های جدید و یا اهداف. برای مثال یک زن که با تجربه پس از سانحه تحول پس از مرگ پدر به من گفت که او احساس او تا به حال از طریق شکسته “به دولت دیگر. من نقل مکان کرد تا به سطح دیگری از آگاهی که من می دانم این است که رفتن را به ماندن با من.”

به من نشان داد در کتاب جهش, بسیاری از مردم می تواند به مشخص کردن یک لحظه خاص در آن تحول رخ داده است و اغلب در لحظه ای که آنها را منتقل به یک نگرش پذیرش از مخمصه خود را. برای مثال یک مرد به من گفت که چگونه به عنوان یک الکلی تحت الکلی های گمنام روند بهبود او تجربه تحول در لحظه ای که او “دست” خود مشکل است. فرد دیگری تبدیل شده بود به شدت معلول و تحت یک تغییر در نقطه زمانی که او شنیده ام یک صدای درونی می گویند “اجازه دهید به مرد اجازه رفتن. نگاه کنید که چگونه شما در حال برگزاری است. شما چه فکر میکنید زندگی گفتن شما؟” یک زن که رفت و از طریق یک دوره شدید افسردگی پس از زایمان, ورود به کشورهای روانی که منجر به چهار شب بدون خواب. در میان این آشفتگی او تا به حال بحث با شوهرش که به طور ناگهانی باعث چه او را به عنوان “احساسات از جمله کامل شادی و صلح است. من به یاد داشته باشید پس از آن ‘به طوری که چیزی است که من قرار است به احساس!’ در آن یک لحظه شما برای همیشه لطفا برای تغییر.”

تحول جوامع

اما پس از رشد پس از سانحه (post-traumatic تحول) می تواند اتفاق می افتد به گروه ها و جوامعبه عنوان افراد است.

هنگامی که یک بحران رخ می دهد در یک جامعه (مانند جنگ و یا بلایای طبیعی) مردم اغلب واکنش نشان می دهند در حال تبدیل شدن بیشتر به هم پیوسته. تبدیل شدن آنها به دوستانه بیشتر تعاونی و نوع دوستانه. مردم احساس یک حس مشترک از هدف و روح همکاری آغاز می شود به جای عادی رقابت است. برای جامعه این اغلب برابر است با یک نوع پس از سانحه رشد. کل جامعه شیفت به یک سطح بالاتری از ادغام. آن را به عنوان اگر به جای موجود به عنوان جدا شده افراد مردم فیوز با هم به یک کل. یک مطالعه نشان داد شواهد جمعی پس از سانحه رشد پس از بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل. در این شرایط مردم و توسعه اجتماعی راهبردهای مقابلهای و تا به حال جمعی تر کرده است.

من شاهد این پدیده حدود سه سال پیش پس از یک حمله تروریستی در شهر منچستر انگلستان (که در آن 23 نفر کشته شدند که یک مرد منفجر شدن یک بمب در یک ایستگاه قطار). در روزها و هفته های پس از این حمله وجود دارد یک حس قوی از هم. نفر صحبت بیشتر و کمک به یکدیگر بیشتر است. گروه های مختلف قومی شد تعامل بیشتر. موانع و مرزهای به نظر می رسید به سقوط دور. وجود دارد یک حس اعتماد و همدلی در جامعه است. البته این حس با هم بودن شروع به افول اما من فکر نمی کنم آن را پژمرده دور به طور کامل. من فکر می کنم این رویداد به ارمغان آورد در مورد یک نوع جدید از ادغام است که هنوز هم امروز حداقل به یک درجه است.

PTG و CORONAVIRUS

این اتفاق همیشه نمی افتد ، گاهی اوقات بحران می تواند اثر مخالف داشته و منجر به یک نوع استرس پس از سانحه که در آن اوراق قرضه اجتماعی سقوط دور و مردم بیشتر خودخواه و فردی است. شاید جمعی پس از سانحه رشد پس از بحران است که تقریبا به عنوان مشترک به عنوان فردی PTG.

اما احساس من این است که پس از سانحه رشد خواهد بود یکی از عواقب coronavirus بیماری همه گیر. بسیاری از ما مطمئنا تحت رشد فردی (و شاید حتی تحول). در میان درد و رنج و چالش ما در حال حاضر وضع ما ممکن است دچار یک حس قدردانی بیشتر روابط معتبر و یک حس جدید از انعطاف پذیری و اعتماد به نفس. ما ممکن است کم کردن سرعت و یادگیری برای زندگی در حال حاضر به جای پر کردن زندگی ما با پی در پی فعالیت و دائما عجله به آینده است.

اما ما مطمئنا تحت برخی از درجه ای از رشد اجتماعی نیز هست. در پادشاهی متحده وجود دارد نشانه هایی که این اتفاق می افتد در حال حاضر. مردم به نظر می رسد ارزش نهادن به یکدیگر بیشتر قدردانی مختلف سهم ما در حال ساخت و رها از نارضایتی ها و اختلافات. با وجود اجتماعی فاصله ما به نظر می رسد بیشتر احساس همدلی برای هر یک از دیگر و بازیگری بیشتر altruistically. در منچستر, من می توانم حس همان روح هم به وجود آمد که پس از حمله تروریستی است.

اما شاید پس از سانحه رشد خواهد رخ می دهد در یک سطح بالاتر حتی بیش از حد—است که در سطح جهانی. یکی از برجسته ترین جنبه های این ویروس است که آن جهانی طبیعت است. آن را به ما یادآوری می کند که ما یک گونه است که تفاوت ملیت و قومیت و دین بی معنی است برچسب ها. ما همه در این با هم و ما را تنها در غلبه بر بحران از طریق همکاری. درگیری و رقابت تنها منجر به درد و رنج بیشتر و اختلاف است.

در طول زمان افزایش فردگرایی در آن بسیاری از دولت ها گرفته اند و بیش از خودشیفتگی و sociopathic autocrats قصد دفاع از خود را فردی قدرت و هویت پس از سانحه رشد تا سطح جهانی است که دقیقا آنچه جهان نیاز دارد.

هنگامی که این است که بیش از همه ما ممکن است پیدا کردن که ما قوی تر هستند و به یکدیگر نزدیک تر از قبل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>