دوربین را مشاهده کنید شما در حال حاضر: فناوری جدید طول می کشد و حیات وحش اعضای حیاتی و موثر بدن از دور

بیش از قهوه یک زن و شوهر از سال پیش Javaan Chahl های سنجش از دور مهندس در دانشگاه جنوب استرالیا شد geeking در مورد علائم حیاتی. به طور خاص او و چند تن از همکاران خود را در مورد چگونه آنها ممکن است با استفاده از دوربین برای گرفتن خوانش دقیق از مردم تنفس و ضربان قلب. مهندسین بودند و اعتماد به نفس آنها می تواند مانند یک ابزار, اما آنها خیلی مطمئن در مورد برنامه های خود را. پس از همه, کسی شوخی مردم نمی نیش هنگامی که یک حرفه ای پزشکی در مورد یک گوشی پزشکی به آنها.

اما این نظر رو Chahl تفکر: بسیاری از حیوانات را نیش می زنند به همین دلیل است که محققان و دامپزشکان اغلب دام و یا تسکین آنها را قبل از ضبط خود را علائم حیاتی. هنگامی که او رسیده به zookeepers, Chahl می گوید آنها تایید شده است که پایه سلامت بررسی بر روی حیوانات انجام شده توسط گرفتن و مهار آن و یا تیراندازی آن را با یک آرامبخش نیزه تفنگ می تواند باعث استرس و یا حتی آسیب که “در واقع کاملا یک معامله بزرگ است.” پاسداران همچنین گفته او آنها را بسیار خوش آمدید یک تکنولوژی است که می تواند خواندن علائم حیاتی از راه دور و روشهای تهاجمی نمایش.

با الهام از کسانی که مکالمات Chahl و همکارانش ساخته شده است یک نمونه اولیه دستگاه متشکل از یک دیجیتال با وضوح بالا دوربین یک لنز تله و یک سیگنال-پردازش برنامه آنها نوشت: در محاسبات نرم افزار MATLAB. تجزیه و تحلیل برنامه های دریافتی و تصاویر به تعیین یک حیوان تنفس و ضربان قلب را بر اساس حرکات کوچک مانند گسترش در قفسه سینه و کوچکتر ریتمیک حرکات کل بدن است.

به عنوان گزارش در ماه دسامبر در مجله سنسوردر باغ وحش آدلاید در استرالیا محققان با موفقیت آزمایش این روش بر روی 10 گونه از جمله شیرها پانداها سوماترایی ببر اورانگوتان و کمی آبی پنگوئن ها (به علاوه Chahl می افزاید: تعدادی از داوطلبان انسانی). “ما انجام داده ایم کاملا طیف وسیعی از حیوانات,” او می گوید. “من فکر اورانگوتان ممکن است مشکل فقط به خاطر اینکه آنها خیلی بزرگ, در عین حال ما یک سیگنال از آن است.” او معتقد است این روش می تواند مورد استفاده در تقریبا در هر گونه از جمله بسیار کوچک هستند. “چیز خوب در مورد نور بر اساس تصاویر به عنوان مخالف به رادار و یا دوربین های حرارتی است که شما می توانید از به دنبال در ماه به دنبال در باکتری ها فقط با تغییر لنز,” او می گوید. استثنا اشاره ممکن است شامل لاک پشت, دلیل پوسته خود پنهان خود را در حفره قفسه سینه.

یکی دیگر از جنبه های مثبت از نور بر اساس تصاویر خود را با وضوح بالا است که اجازه Chahl و همکاران خود را برای نظارت بر حیوانات از 10 تا 130 فوت دور. کامپیوتر و برنامه آنها نوشت: می توانید فیلتر کردن بیشتر “سر و صدا” از یک حیوان حرکات طبیعی اگر چه آن کار نمی کند اگر یک موضوع در حال اجرا است. این توابع بهترین, روشن, مستقیم, نور, زاویه از بالا و یا سمت. “تصور کنید که واقعا بد عکاسی که به ارمغان می آورد تمام معایب” Chahl می گوید. “این زمانی است که روش کار می کند.”

کریستوفر Lavers یک مدرس دانشگاه در رادار و مخابرات در دانشگاه پلیموث در انگلستان بود که درگیر در مطالعه موافق این روش جدید می تواند افزایش ایمنی از حیوانات و مردم است. او به یاد می آورد برخی از تماس های نزدیک زمانی که او با بررسی حیوانات’ اعضای حیاتی و موثر بدن با استفاده از تکنیک های دیگر. برای مثال زمانی که Lavers تلاش برای استخدام یک دوربین حرارتی—که دارای رزولوشن ضعیف و نیاز به نزدیک شدن به یک موضوع—برای نظارت بر یک ببر را از طریق میله های قفس آن یک کارمند باغ وحش تا به حال به نگه داشتن دقت سازمان دیده بان برای اطمینان از حیوانات اجرا نشد و پنجه او. در فرصتی دیگر او را در آب بوفالو قلم به استفاده از تجهیزات خود بود و پس از جذب در خود دوربین حرارتی کار است که آن را در زمان او در حالی که برای ثبت نام که فریاد “دریافت کنید در حال حاضر!” کارگردانی شد در او.

داشتن یک راه برای نگاهی دقیق و غیر تهاجمی اندازه گیری بهداشت از حیات وحش از یک فاصله امن Lavers می گوید: “باز یک کل جدید درب برای انجام چیزهایی که شما نمی تواند انجام دهد که قبلا.”

Chahl برنامه های بعدی به فراتر از باغ وحش و تست روش خود را در جمعیت حیوانات وحشی برای دیدن اینکه آیا این کار می تواند به عنوان یک پتانسیل حفاظت از ابزار. او همچنین می توانید تصور کنید انسانی برنامه های کاربردی برای تکنولوژی. در فرودگاه به عنوان مثال آن را می توان مورد استفاده برای توده نمایش درمانی از مسافران تنفس و ضربان قلب در طول بیماری و شیوع. و در بخش نوزادان او تصور آن را به طور بالقوه می تواند یک جایگزین برای الکترود که به طور معمول ضبط به نوزاد پوست حساس و ظریف است و به راحتی می تواند باعث جراحات جزئی. مردم همچنین ممکن است مایل به نصب دستگاه های مانند منفعل بهداشت و درمان و تناسب اندام, مانیتور در خانه های بازنشستگی و یا امکانات ورزشگاه.

“دوربین هایی که قادر به انجام این کار شده اند در اطراف برای یک مدت طولانی, اما هیچ کس به زحمت سعی کنید قبل از این” Chahl می گوید. “احتمالا وجود دارد بسیاری از حرکات ظریف و تغییرات نشان می دهد که فرآیندهای اساسی است که می تواند تشخیص داده می شود—اگر ما با دقت نگاه کنید به اندازه کافی نزدیک به اندازه کافی و یا به اندازه کافی بلند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>