صفحات تکتونیکی هستند بسیاری از ما فکر

زمین همیشه در حال تغییر شبکه های زیرزمینی از صفحات تکتونیکی شد بصورتی پایدار و محکم در جای خود بیش از 4 میلیارد سال پیش—حداقل یک میلیارد سال زودتر از دانشمندان به طور کلی فکر کردم بر اساس یک مطالعه جدید.

صفحات تکتونیکی بزرگ اسلب سنگ تعبیه شده در پوسته زمین است و گوشته فوقانی بعدی لایه پایین. این تعاملات از این صفحات به شکل مدرن همه توده های زمین و تاثیر ویژگی های عمده ای از سیاره زمین شناسی—از جمله زلزله و آتشفشان و ظهور قاره ها.

“درک که تکتونیک صفحه ای شروع بر روی زمین شده است و اساسا مشکل می گوید:” Jun Korenaga استاد از زمین و علوم سیاره ای در دانشگاه ییل و نویسنده ارشد این مطالعه جدید در علم پیشرفت. “همانطور که ما رفتن عمیق تر در زمان ما کمتر سوابق زمین شناسی.”

رشد قاره به عنوان یکی از امیدوار کننده پروکسی برای تعیین اگر صفحات تکتونیکی بودند عملیاتی Korenaga می گوید. چرا که تنها راه برای ایجاد یک قاره به اندازه تکه از زمین است که برای اطراف سطح سنگ به نگه داشتن در حال غرق شدن عمیقا بیش از یک دوره طولانی—یک فرآیند به نام فرورانش ممکن است تنها از طریق تکتونیک صفحه ای.

برای مطالعه جدید محققان شواهد از قاره رشد شروع به عنوان اوایل به عنوان 4.4 میلیارد سال پیش. آنها ابداع ژئوشيميايی شبیه سازی از اوایل زمین بر اساس عنصر آرگون—گاز بی اثر است که توده های زمین منتشر می کنند به اتمسفر است. آرگون است بیش از حد سنگین برای فرار از جاذبه زمین پس از آن باقی می ماند در جو مانند یک ژئوشيميايی لجر.

“از آنجا که از ویژگی های عجیب و غریب از آرگون ما می توانیم استنباط آنچه اتفاق افتاده است به جامد زمین با مطالعه این اتمسفر آرگون” Korenaga می گوید. “این باعث می شود آن را بسیار عالی حسابدار باستان حوادث است.”

بسیاری از آرگون در جو زمین است 40Ar—یک محصول از فروپاشی رادیواکتیو 40 K (پتاسیم), موجود در پوسته و گوشته قاره است. محققان’ مدل نگاه اتمسفر آرگون است که به تدریج انباشته شده در طول تاریخ این سیاره به تعیین سن قاره رشد.

بخشی از این چالش در ایجاد خود را شبیه سازی محققان می گویند, شد, ترکیب, اثرات زمین شناسی فرآیند به نام “پوستهای بازیافت.” این اشاره به این چرخه که پوسته قاره سازد سپس فرسایش به رسوبات و در نهایت انجام به عقب زیرزمینی توسط صفحه تکتونیکی حرکات—تا زمانی که چرخه تجدید خود را.

شبیه سازی نيز به حساب گاز آرگون تولید گازهای گلخانه ای بخشی از قاره رشد. “ساخت پوسته قارهای است نه یک فرآیند یک طرفه,” Korenaga می گوید.

بنیاد ملی علوم حمایت از پژوهش است.

منبع: دانشگاه ییل

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de